Dnes je 21. 9. 2023 Vítejte na oficiálních stránkách dechové hudby Choceňačky! Aktualizováno 4. 7. 2021

Novinky

Nejnovější fotografie

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Vloženo: 17.6.2016

Choceňačka slaví 25 let

Už pětadvacet let společného hraní slaví v letošním roce malá dechová hudba Choceňačka. Čtvrtstoletí činnosti je vhodnou příležitostí k malému ohlédnutí se.

O vznik naší malé dechovky se postaral především kapelník Jiří Šimek. Byl to on, kdo v roce 1991 pro nápad vytvořit v Chocni novou kapelu získal další muzikanty, sháněl noty, organizoval zkoušky a dojednával první vystoupení. Logicky navázal spolupráci s učitelem ZUŠ Františkem Šantrůčkem, který po celou dobu doplňuje kapelu mladými hráči a také působí v roli uměleckého vedoucího.

Zpočátku Choceňačka koncertovala pouze po nejbližším okolí. Postupem času se ale působnost naší dechovky rozšířila prakticky na celou republiku, na řadu přišly konfrontace s mnohem zvučnějšími soubory na soutěžích, jako jsou Polka fest nebo Vejvodova Zbraslav, stejně tak stojí za zmínku účasti na velkých dechovkových festivalech v Pardubicích, Zlíně a dalších městech. K výročí dvaceti let také Choceňačka nahrála svoje první CD.

Odměnou za dlouhodobé snažení jsou zahraniční zájezdy. První se konal již v roce 1994, a sice do německého Regenu, následovala španělská Jaca společně s choceňskými hokejisty o dva roky později. Vrchol zahraničních výjezdů se datuje do let 2002-2005, tedy doby spolupráce s mažoretkami Berušky z Moravan. Choceňačka se spolu s nimi podívala vedle tradičního Německa také do Itálie, Francie či Švédska. V letošním létě spolu s tanečním souborem Prozatím znovu po deseti letech zavítáme do německého Verlu.

Choceňačka je typická několika věcmi – soustředí se na českou a moravskou dechovku a skládá se výhradně ze stálých členů, tedy nenajímá si na svá vystoupení žádné posily. Naším úmyslem je tento přístup zachovat i do budoucna. K narozeninám si Choceňačka přeje dostatek kvalitních muzikantů a udržení dobré party, která je základem našeho fungování. Stejně tak věříme, že si zachováme přízeň našich věrných fanoušků.

Všechny vás srdečně zveme na narozeninový koncert – ten se koná v neděli 26. června na zámeckém nádvoří od 14 hodin.

Text vyšel v červnovém Choceňském zpravodaji

25. výročí
Radim Šantrůček
Vloženo: 17.6.2016

Nejbližší program: sraz rodáků a narozeninový koncert

Poslední červnový víkend bude mít Choceňačka napilno. V sobotu pětadvacátého od čtrnácti hodin hrajeme v Českých Heřmanicích na srazu tamních rodáků, který se koná při příležitosti oslav výročí 790 let od první písemné zmínky o obci a udělení statusu městys.

A oslavy čekají i naši malou dechovou hudbu, Choceňačka letos hraje již pětadvacátým rokem. Výroční koncert se koná v neděli šestadvacátého od čtrnácti hodin na zámeckém nádvoří. Před Choceňačkou zahraje také mládežnický orchestr místní ZUŠ.

Radim Šantrůček
Vloženo: 6.6.2016

Skořenští hasiči slaví 130 let

V červnu čeká Choceňačku jako obvykle vícero her, tou první bude v sobotu jedenáctého výročí 130 let od založení sboru dobrovolných hasičů v nedalekých Skořenicích. Oslavy začínají v deset hodin a potrvají až do noci, Choceňačka zahraje v dopolední části.

Radim Šantrůček
Vloženo: 26.4.2016

Na deváté Dechovce na zámku zahrají Choceňačka a Leškovanka

Už devátý ročník festivalu "Dechovka na zámku" se koná v neděli prvního května v Chocni. Ve sváteční den jste všichni srdečně zváni na zámecké nádvoří, kde postupně zahrají Dechový orchestr ZUŠ Choceň, Leškovanka (v Chocni premiérově vystupující dechovka z Vysočiny) a na závěr Choceňačka. Festival začíná ve čtrnáct hodin.

Dechovka na zámku 2016
Radim Šantrůček
Vloženo: 12.3.2016

Zveme vás na 14. Muzikantský ples

V sobotu devatenáctého března vás všechny srdečně zveme na Muzikantský ples, který pořádáme již počtrnácté. K tanci a poslechu zahrají Choceňačka, Big Band při místní ZUŠ a Kantorský dixieland, o předtančení se stejně jako v minulých letech postará soubor Prozatím. Vstupenky jsou v prodeji v Informačním centru i na místě, ples začíná ve dvacet hodin.

Radim Šantrůček
Vloženo: 23.1.2016

Začínají masopusty, tentokrát čtyři

K zimním měsícům neodmyslitelně patří několikeré hraní na masopustech v Chocni i v okolí a letošní rok nebude výjimkou - místo tří míst dokonce zahrajeme na čtyřech. Novou štací je masopust v Českých Heřmanicích, který se koná v sobotu třicátého ledna od devíti hodin.

O týden později, taktéž v sobotu od devíti hodin ráno, odehrajeme masopust v Chocni, po němž se přesuneme do Dobříkova, kde je začátek naplánován na třináctou hodinu. Masopustní "čtyřboj" dokončí v sobotu třináctého února od třinácti hodin Staročeské ostatky ve Skořenicích.

Radim Šantrůček
Vloženo: 24.12.2015

Přejeme veselé Vánoce a zveme na Silvestrovskou veselici

Malá dechová hudba Choceňačka přeje všem svým příznivcům krásné Vánoce. Hodně zdraví a štěstí do nového roku 2016 vám popřejeme na tradiční Silvestrovské veselici, která začíná v půl desáté na choceňském náměstí. Hrají Choceňačka a Kantorský dixieland.

Radim Šantrůček