Dnes je 26. 3. 2023 Vítejte na oficiálních stránkách dechové hudby Choceňačky! Aktualizováno 4. 7. 2021

Novinky

Nejnovější fotografie

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Vloženo: 24.10.2017

Výlov rybníka na Vrchovině

S podzimem přichází také sezona výlovů rybníků, což pro Choceňačku tradičně znamená hraní na Vrchovině. Tamní rybáři pořádají výlov v sobotu 28. října od osmi hodin, Choceňačka hraje od půl deváté.

Radim Šantrůček
Vloženo: 9.8.2017

Prázdniny končí, v srpnu hrajeme dvakrát

Přes léto si Choceňačka jako každý rok dopřála nezbytný oddych - žádné hry ani zkoušky - ten ale nyní končí. Ve čtvrtek desátého srpna od sedmnácti hodin nás můžete opět vidět a hlavně slyšet na náměstí ve Vysokém Mýtě, které drží letní tradici čtvrtečních Promenádních koncertů. O dva dny později, tedy v sobotu dvanáctého srpna, pak hrajeme od patnácti hodin na Pouti v Hemžích.

Radim Šantrůček
Vloženo: 4.6.2017

V červnu se představíme ve Vysokém Mýtě a v Brumbárově

V sobotu desátého června slaví vysokomýtská "vodárna" (VOŠ a SŠ stavební) sto dvacet let od svého založení, součástí dopoledního programu je také vystoupení Choceňačky. O dva týdny později se koná v Brumbárově tradiční Letní slavnost. Po loňské absenci zde letos nebude naše malá dechovka chybět, hrajeme od čtrnácti hodin.

Radim Šantrůček
Vloženo: 24.4.2017

Na desáté Dechovce na zámku zahrají Choceňačka a Pernštejnka

Jubilejní desátý ročník festivalu "Dechovka na zámku" se koná v pondělí prvního května v Chocni. Ve sváteční den jste všichni srdečně zváni na zámecké nádvoří, kde postupně zahrají Dechový orchestr ZUŠ Choceň, Pernštejnka a na závěr Choceňačka. Festival začíná ve čtrnáct hodin.

Radim Šantrůček
Vloženo: 12.2.2017

Zveme vás na 15. Muzikantský ples

V sobotu osmnáctého února vás všechny srdečně zveme na Muzikantský ples, který pořádáme již popatnácté. K tanci a poslechu zahrají Choceňačka, Big Band při místní ZUŠ a Kantorský dixieland, o předtančení se stejně jako v minulých letech postará soubor Prozatím. Vstupenky jsou v prodeji v Informačním centru i na místě, ples začíná ve dvacet hodin.

Radim Šantrůček
Vloženo: 29.1.2017

Choceňačka hraje opět na čtyřech masopustech

Stejně jako loni čekají naši malou dechovku hned čtyři masopustní hraní. Začínáme v sobotu osmadvacátého ledna od půl desáté v Českých Heřmanicích, poté následuje měsiční pauza, kterou vyplní Muzikantský ples osmnáctého února.

Týden po plese, tedy v sobotu pětadvacátého února, jsou na programu hned dva masopusty. Od devíti hodin choceňský, od jedné hodiny odpolední pak dobříkovský. Čtvrtý z masopustů ve Skořenicích startuje čtvrtého března taktéž hodinu po poledni.

Radim Šantrůček
Vloženo: 30.12.2016

S rokem 2016 se loučíme Silvestrovskou veselicí

Malá dechová hudba Choceňačka přeje všem svým příznivcům jen to nejlepší do nového roku 2017. S tím končícím se rozloučíme tradiční Silvestrovskou veselicí, která začíná v půl desáté na choceňském náměstí. Hrají Choceňačka a Kantorský dixieland.

Radim Šantrůček
Webmaster ©2012 Chocenacka.cz