Dnes je 22. 5. 2024 Vítejte na oficiálních stránkách dechové hudby Choceňačky! Aktualizováno 4. 7. 2021

Novinky

Nejnovější fotografie

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Vloženo: 2.2.2019

Zveme vás na 17. Muzikantský ples

V sobotu šestnáctého února vás všechny srdečně zveme na Muzikantský ples, který pořádáme již posedmnácté. K tanci a poslechu zahrají Choceňačka, Big Band při místní ZUŠ a Kantorský dixieland, o předtančení se stejně jako v minulých letech postará soubor Prozatím. Vstupenky jsou v prodeji v Informačním centru i na místě, ples začíná ve dvacet hodin.

Radim Šantrůček
Vloženo: 2.2.2019

V únoru začínají masopusty

V sobotu devátého února se koná v Českých Heřmanicích masopust, který už tradičně doprovodí Choceňačka. Začíná se o půl desáté dopoledne. Další dva masopusty jsou v plánu o dva týdny později, tedy v sobotu třiadvacátého února - od devíti hodin v Chocni, od třinácti hodin v Dobříkově. Jako poslední přijde na řadu skořenický masopust, a to druhého března, začátek je rovněž hodinu po poledni.

Radim Šantrůček
Vloženo: 26.12.2018

S rokem 2018 se loučíme Silvestrovskou veselicí

Malá dechová hudba Choceňačka přeje všem svým příznivcům jen to nejlepší do nového roku 2019. S tím končícím se rozloučíme tradiční Silvestrovskou veselicí, která začíná v půl desáté na choceňském náměstí. Hrají stejně jako v posledních letech Choceňačka a Kantorský dixieland.

Radim Šantrůček
Vloženo: 14.11.2018

Počtrnácté slavíme "Cecilku"

S blížícím se koncem listopadu chystá Choceňačka tradiční Koncert pro Cecílii, patronku muzikantů. V kalendáři najdeme její svátek dvaadvacátého listopadu, což je letos čtvrtek. My na počest "Cecilky" hrajeme vždy v sobotu, takže tradiční vystoupení se tentokrát uskuteční čtyřiadvacátého listopadu.

Koncert se koná v prostorách Baráčnické rychty a začíná v devatenáct hodin. Všichni jste srdečně zváni. Těšit se můžete na program o dvou částech - v té první zazní nově nacvičené skladby, v té druhé budeme hrát skladby dle volby jednotlivých členů kapely.

Radim Šantrůček
Vloženo: 25.10.2018

Výlov rybníka na Vrchovině

S podzimem přichází také sezona výlovů rybníků, což pro Choceňačku tradičně znamená hraní na Vrchovině. Tamní rybáři pořádají výlov v sobotu třetího listopadu od osmi hodin, Choceňačka hraje od půl deváté.

Radim Šantrůček
Vloženo: 29.8.2018

Poprvé hrajeme Českou besedu

Co nás čeká a nemine během září? V sobotu 8. září hrajeme na Městských slavnostech ve Vysokém Mýtě při pro nás poněkud speciální příležitosti. Budeme doprovázet soubory České besedy z Pardubického kraje při jejich vystoupení, které začíná v jedenáct hodin. Českou besedu jsme zatím nikdy nehráli, proto ji nyní nacvičujeme.

Z trochu jiného soudku je druhé zářijové hraní naší malé dechovky. V Kostelci jsme hráli na tamním Posvícení již mnohokrát a letos se tam po několikaleté odmlce vracíme. Posvícení se koná v sobotu patnáctého září, Choceňačka hraje v pravé poledne. Poté jedeme slavit padesátiny našeho tubisty Honzy Fajta.

Radim Šantrůček
Vloženo: 6.8.2018

Tradiční hry na Hemžích a v Mýtě

Prvním poprázdninovým vystoupením naší malé dechovky bude pouť na Hemžích, která se koná v sobotu jedenáctého srpna. Choceňačka bude hrát od patnácti hodin. V srpnu si nás můžete poslechnout také ve Vysokém Mýtě, a to v rámci tradičních Promenádních koncertů. Choceňačka se představí třicátého srpna od sedmnácti hodin.

Radim Šantrůček
Webmaster ©2012 Chocenacka.cz