Dnes je 21. 1. 2022 Vítejte na oficiálních stránkách dechové hudby Choceňačky! Aktualizováno 4. 7. 2021

Novinky

Nejnovější fotografie

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Vloženo: 4.6.2017

V červnu se představíme ve Vysokém Mýtě a v Brumbárově

V sobotu desátého června slaví vysokomýtská "vodárna" (VOŠ a SŠ stavební) sto dvacet let od svého založení, součástí dopoledního programu je také vystoupení Choceňačky. O dva týdny později se koná v Brumbárově tradiční Letní slavnost. Po loňské absenci zde letos nebude naše malá dechovka chybět, hrajeme od čtrnácti hodin.

Radim Šantrůček
Vloženo: 24.4.2017

Na desáté Dechovce na zámku zahrají Choceňačka a Pernštejnka

Jubilejní desátý ročník festivalu "Dechovka na zámku" se koná v pondělí prvního května v Chocni. Ve sváteční den jste všichni srdečně zváni na zámecké nádvoří, kde postupně zahrají Dechový orchestr ZUŠ Choceň, Pernštejnka a na závěr Choceňačka. Festival začíná ve čtrnáct hodin.

Radim Šantrůček
Vloženo: 12.2.2017

Zveme vás na 15. Muzikantský ples

V sobotu osmnáctého února vás všechny srdečně zveme na Muzikantský ples, který pořádáme již popatnácté. K tanci a poslechu zahrají Choceňačka, Big Band při místní ZUŠ a Kantorský dixieland, o předtančení se stejně jako v minulých letech postará soubor Prozatím. Vstupenky jsou v prodeji v Informačním centru i na místě, ples začíná ve dvacet hodin.

Radim Šantrůček
Vloženo: 29.1.2017

Choceňačka hraje opět na čtyřech masopustech

Stejně jako loni čekají naši malou dechovku hned čtyři masopustní hraní. Začínáme v sobotu osmadvacátého ledna od půl desáté v Českých Heřmanicích, poté následuje měsiční pauza, kterou vyplní Muzikantský ples osmnáctého února.

Týden po plese, tedy v sobotu pětadvacátého února, jsou na programu hned dva masopusty. Od devíti hodin choceňský, od jedné hodiny odpolední pak dobříkovský. Čtvrtý z masopustů ve Skořenicích startuje čtvrtého března taktéž hodinu po poledni.

Radim Šantrůček
Vloženo: 30.12.2016

S rokem 2016 se loučíme Silvestrovskou veselicí

Malá dechová hudba Choceňačka přeje všem svým příznivcům jen to nejlepší do nového roku 2017. S tím končícím se rozloučíme tradiční Silvestrovskou veselicí, která začíná v půl desáté na choceňském náměstí. Hrají Choceňačka a Kantorský dixieland.

Radim Šantrůček
Vloženo: 19.11.2016

Podvanácté slavíme "Cecilku"

S blížícím se koncem listopadu chystá Choceňačka tradiční Koncert pro Cecílii, patronku muzikantů. V kalendáři najdeme její svátek dvaadvacátého listopadu, což je letos úterý. My na počest "Cecilky" hrajeme vždy v sobotu, takže tradiční vystoupení se tentokrát uskuteční devatenáctého listopadu.

Koncert se opět koná v prostorách Baráčnické rychty a začíná v devatenáct hodin. Všichni jste srdečně zváni. Těšit se můžete na program o dvou částech. V té první zazní nově nacvičené skladby, v té druhé budeme hrát skladby dle volby jednotlivých členů kapely.

Radim Šantrůček
Vloženo: 4.9.2016

Choceňačka má nového kapelníka

Ti z vás, kteří byli přítomni na některém z našich letních vystoupení, si jistě všimli, že se v kapele udála jedna významná změna, o níž zatím zde na webových stránkách nebyla zmínka. Po koncertu k výročí pětadvaceti let od založení dechovky se její zakladatel Jiří Šimek rozhodl složit kapelnickou funkci, jeho nástupcem se stal trumpetista Marek Eliáš. Jirkovi patří obrovský dík za to, co pro kapelu za čtvrtstoletí vykonal, a doufáme, že bude dál její součástí, teď už bez kapelnických starostí.

Radim Šantrůček
Webmaster ©2012 Chocenacka.cz