Dnes je 29. 2. 2024 Vítejte na oficiálních stránkách dechové hudby Choceňačky! Aktualizováno 4. 7. 2021

Novinky

Nejnovější fotografie

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Vloženo: 26.12.2018

S rokem 2018 se loučíme Silvestrovskou veselicí

Malá dechová hudba Choceňačka přeje všem svým příznivcům jen to nejlepší do nového roku 2019. S tím končícím se rozloučíme tradiční Silvestrovskou veselicí, která začíná v půl desáté na choceňském náměstí. Hrají stejně jako v posledních letech Choceňačka a Kantorský dixieland.

Radim Šantrůček
Vloženo: 14.11.2018

Počtrnácté slavíme "Cecilku"

S blížícím se koncem listopadu chystá Choceňačka tradiční Koncert pro Cecílii, patronku muzikantů. V kalendáři najdeme její svátek dvaadvacátého listopadu, což je letos čtvrtek. My na počest "Cecilky" hrajeme vždy v sobotu, takže tradiční vystoupení se tentokrát uskuteční čtyřiadvacátého listopadu.

Koncert se koná v prostorách Baráčnické rychty a začíná v devatenáct hodin. Všichni jste srdečně zváni. Těšit se můžete na program o dvou částech - v té první zazní nově nacvičené skladby, v té druhé budeme hrát skladby dle volby jednotlivých členů kapely.

Radim Šantrůček
Vloženo: 25.10.2018

Výlov rybníka na Vrchovině

S podzimem přichází také sezona výlovů rybníků, což pro Choceňačku tradičně znamená hraní na Vrchovině. Tamní rybáři pořádají výlov v sobotu třetího listopadu od osmi hodin, Choceňačka hraje od půl deváté.

Radim Šantrůček
Vloženo: 29.8.2018

Poprvé hrajeme Českou besedu

Co nás čeká a nemine během září? V sobotu 8. září hrajeme na Městských slavnostech ve Vysokém Mýtě při pro nás poněkud speciální příležitosti. Budeme doprovázet soubory České besedy z Pardubického kraje při jejich vystoupení, které začíná v jedenáct hodin. Českou besedu jsme zatím nikdy nehráli, proto ji nyní nacvičujeme.

Z trochu jiného soudku je druhé zářijové hraní naší malé dechovky. V Kostelci jsme hráli na tamním Posvícení již mnohokrát a letos se tam po několikaleté odmlce vracíme. Posvícení se koná v sobotu patnáctého září, Choceňačka hraje v pravé poledne. Poté jedeme slavit padesátiny našeho tubisty Honzy Fajta.

Radim Šantrůček
Vloženo: 6.8.2018

Tradiční hry na Hemžích a v Mýtě

Prvním poprázdninovým vystoupením naší malé dechovky bude pouť na Hemžích, která se koná v sobotu jedenáctého srpna. Choceňačka bude hrát od patnácti hodin. V srpnu si nás můžete poslechnout také ve Vysokém Mýtě, a to v rámci tradičních Promenádních koncertů. Choceňačka se představí třicátého srpna od sedmnácti hodin.

Radim Šantrůček
Vloženo: 11.7.2018

Před prázdninami zavítáme do Krásného

Přes léto si Choceňačka dává prázdninovou pauzu, ale ještě než se tak stane, zavítáme do Krásného. V malé obci kousek za Poličkou budeme hrát úplně poprvé, a to při příležitosti setkání rodáků obcí Krásné a Spělkov, které se koná v sobotu 14. července. Choceňačka bude hrát přibližně od čtrnácti hodin.

Radim Šantrůček
Vloženo: 21.6.2018

Letní slavnost v Brumbárově

Červnová Letní slavnost v Brumbárově (což je místní část obce Krchleby) je akcí, ke které neodmyslitelně patří i vystoupení Choceňačky. V tomto roce se Letní slavnost koná v sobotu 23. června. Naše malá dechovka zahraje nadvakrát - hodinové vstupy začínají ve čtrnáct a šestnáct hodin.

Radim Šantrůček
Webmaster ©2012 Chocenacka.cz