Dnes je 29. 11. 2022 Vítejte na oficiálních stránkách dechové hudby Choceňačky! Aktualizováno 4. 7. 2021

Novinky

Nejnovější fotografie

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Vloženo: 25.10.2018

Výlov rybníka na Vrchovině

S podzimem přichází také sezona výlovů rybníků, což pro Choceňačku tradičně znamená hraní na Vrchovině. Tamní rybáři pořádají výlov v sobotu třetího listopadu od osmi hodin, Choceňačka hraje od půl deváté.

Radim Šantrůček
Vloženo: 29.8.2018

Poprvé hrajeme Českou besedu

Co nás čeká a nemine během září? V sobotu 8. září hrajeme na Městských slavnostech ve Vysokém Mýtě při pro nás poněkud speciální příležitosti. Budeme doprovázet soubory České besedy z Pardubického kraje při jejich vystoupení, které začíná v jedenáct hodin. Českou besedu jsme zatím nikdy nehráli, proto ji nyní nacvičujeme.

Z trochu jiného soudku je druhé zářijové hraní naší malé dechovky. V Kostelci jsme hráli na tamním Posvícení již mnohokrát a letos se tam po několikaleté odmlce vracíme. Posvícení se koná v sobotu patnáctého září, Choceňačka hraje v pravé poledne. Poté jedeme slavit padesátiny našeho tubisty Honzy Fajta.

Radim Šantrůček
Vloženo: 6.8.2018

Tradiční hry na Hemžích a v Mýtě

Prvním poprázdninovým vystoupením naší malé dechovky bude pouť na Hemžích, která se koná v sobotu jedenáctého srpna. Choceňačka bude hrát od patnácti hodin. V srpnu si nás můžete poslechnout také ve Vysokém Mýtě, a to v rámci tradičních Promenádních koncertů. Choceňačka se představí třicátého srpna od sedmnácti hodin.

Radim Šantrůček
Vloženo: 11.7.2018

Před prázdninami zavítáme do Krásného

Přes léto si Choceňačka dává prázdninovou pauzu, ale ještě než se tak stane, zavítáme do Krásného. V malé obci kousek za Poličkou budeme hrát úplně poprvé, a to při příležitosti setkání rodáků obcí Krásné a Spělkov, které se koná v sobotu 14. července. Choceňačka bude hrát přibližně od čtrnácti hodin.

Radim Šantrůček
Vloženo: 21.6.2018

Letní slavnost v Brumbárově

Červnová Letní slavnost v Brumbárově (což je místní část obce Krchleby) je akcí, ke které neodmyslitelně patří i vystoupení Choceňačky. V tomto roce se Letní slavnost koná v sobotu 23. června. Naše malá dechovka zahraje nadvakrát - hodinové vstupy začínají ve čtrnáct a šestnáct hodin.

Radim Šantrůček
Vloženo: 21.4.2018

Na jedenácté Dechovce na zámku zahrají Choceňačka a Poličanka

Už jedenáctý ročník festivalu "Dechovka na zámku" se koná v úterý prvního května v Chocni. Ve sváteční den jste všichni srdečně zváni na zámecké nádvoří, kde postupně zahrají Dechový orchestr ZUŠ Choceň, Poličanka a na závěr Choceňačka. Festival začíná ve čtrnáct hodin.

Radim Šantrůček
Vloženo: 11.2.2018

Zveme vás na 16. Muzikantský ples

V sobotu sedmnáctého února vás všechny srdečně zveme na Muzikantský ples, který pořádáme již pošestnácté. K tanci a poslechu zahrají Choceňačka, Big Band při místní ZUŠ a Kantorský dixieland, o předtančení se stejně jako v minulých letech postará soubor Prozatím. Vstupenky jsou v prodeji v Informačním centru i na místě, ples začíná ve dvacet hodin.

Radim Šantrůček
Webmaster ©2012 Chocenacka.cz