Dnes je 2. 12. 2023 Vítejte na oficiálních stránkách dechové hudby Choceňačky! Aktualizováno 4. 7. 2021

Novinky

Nejnovější fotografie

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Vloženo: 29.6.2019

Hrajeme v Běstovicích a Oucmanicích

Ještě než Choceňačce začnou tradiční letní prázdniny, čekají ji dvě vystoupení. V sobotu 29. června slaví Běstovice výročí 25 let od vzniku samostatné obce a hasiči 140 let existence. Součástí celodenního programu je i koncert Choceňačky od čtrnácti hodin. Ve sváteční pátek 5. července pak hrajeme v Oucmanicích na Cyrilometodějském dni řemesel, také od čtrnácti hodin.

Radim Šantrůček
Vloženo: 18.5.2019

V květnu kácíme máje

Po Dechovce na zámku má Choceňačka během května na programu další dvě vystoupení. V sobotu osmnáctého května hrajeme od čtrnácti hodin v Zámrsku, kde po letech obnovují tradicí kácení máje. Ve Vraclavi se naopak tato tradice úspěšně drží, další kácení je v sobotu pětadvacátého května od čtrnácti hodin.

Radim Šantrůček
Vloženo: 13.4.2019

Na dvanácté Dechovce na zámku zahrají Choceňačka a Živaňanka

Už dvanáctý ročník festivalu "Dechovka na zámku" se koná ve středu prvního května v Chocni. Ve sváteční den jste všichni srdečně zváni na zámecké nádvoří, kde postupně zahrají Dechový orchestr ZUŠ Choceň, Živaňanka a na závěr Choceňačka. Festival začíná ve čtrnáct hodin.

Radim Šantrůček
Vloženo: 2.2.2019

Zveme vás na 17. Muzikantský ples

V sobotu šestnáctého února vás všechny srdečně zveme na Muzikantský ples, který pořádáme již posedmnácté. K tanci a poslechu zahrají Choceňačka, Big Band při místní ZUŠ a Kantorský dixieland, o předtančení se stejně jako v minulých letech postará soubor Prozatím. Vstupenky jsou v prodeji v Informačním centru i na místě, ples začíná ve dvacet hodin.

Radim Šantrůček
Vloženo: 2.2.2019

V únoru začínají masopusty

V sobotu devátého února se koná v Českých Heřmanicích masopust, který už tradičně doprovodí Choceňačka. Začíná se o půl desáté dopoledne. Další dva masopusty jsou v plánu o dva týdny později, tedy v sobotu třiadvacátého února - od devíti hodin v Chocni, od třinácti hodin v Dobříkově. Jako poslední přijde na řadu skořenický masopust, a to druhého března, začátek je rovněž hodinu po poledni.

Radim Šantrůček
Vloženo: 26.12.2018

S rokem 2018 se loučíme Silvestrovskou veselicí

Malá dechová hudba Choceňačka přeje všem svým příznivcům jen to nejlepší do nového roku 2019. S tím končícím se rozloučíme tradiční Silvestrovskou veselicí, která začíná v půl desáté na choceňském náměstí. Hrají stejně jako v posledních letech Choceňačka a Kantorský dixieland.

Radim Šantrůček
Vloženo: 14.11.2018

Počtrnácté slavíme "Cecilku"

S blížícím se koncem listopadu chystá Choceňačka tradiční Koncert pro Cecílii, patronku muzikantů. V kalendáři najdeme její svátek dvaadvacátého listopadu, což je letos čtvrtek. My na počest "Cecilky" hrajeme vždy v sobotu, takže tradiční vystoupení se tentokrát uskuteční čtyřiadvacátého listopadu.

Koncert se koná v prostorách Baráčnické rychty a začíná v devatenáct hodin. Všichni jste srdečně zváni. Těšit se můžete na program o dvou částech - v té první zazní nově nacvičené skladby, v té druhé budeme hrát skladby dle volby jednotlivých členů kapely.

Radim Šantrůček
Webmaster ©2012 Chocenacka.cz