Dnes je 28. 2. 2024 Vítejte na oficiálních stránkách dechové hudby Choceňačky! Aktualizováno 4. 7. 2021

Novinky

Nejnovější fotografie

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Vloženo: 22.9.2019

Food festival a Zahrada východních Čech

O sobotách na přelomu září a října čekají Choceňačku další dvě vystoupení. Osmadvacátého září hrajeme v Chocni na "Ostrově" na Food festivalu, a to od půl dvanácté. O týden později jedeme do Častolovic, kde se od čtvrtka do neděle koná Zahrada východních Čech. Choceňačka hraje v sobotu od půl desáté dopoledne.

Radim Šantrůček
Vloženo: 27.7.2019

Po prázdninách vystupujeme ve Svitavách a na Hemžích

Letní prázdniny naší malé dechovce právě končí, v neděli čtvrtého srpna hrajeme na Promenádním koncertu ve Svitavách. Místem konání je Park Jana Palacha, začátek v šestnáct hodin. O týden později následuje akce, jejíž součástí jsme každoročně. Pouť na Hemžích tentokrát připadla na sobotu desátého srpna, Choceňačka hraje od patnácti hodin.

Radim Šantrůček
Vloženo: 29.6.2019

Hrajeme v Běstovicích a Oucmanicích

Ještě než Choceňačce začnou tradiční letní prázdniny, čekají ji dvě vystoupení. V sobotu 29. června slaví Běstovice výročí 25 let od vzniku samostatné obce a hasiči 140 let existence. Součástí celodenního programu je i koncert Choceňačky od čtrnácti hodin. Ve sváteční pátek 5. července pak hrajeme v Oucmanicích na Cyrilometodějském dni řemesel, také od čtrnácti hodin.

Radim Šantrůček
Vloženo: 18.5.2019

V květnu kácíme máje

Po Dechovce na zámku má Choceňačka během května na programu další dvě vystoupení. V sobotu osmnáctého května hrajeme od čtrnácti hodin v Zámrsku, kde po letech obnovují tradicí kácení máje. Ve Vraclavi se naopak tato tradice úspěšně drží, další kácení je v sobotu pětadvacátého května od čtrnácti hodin.

Radim Šantrůček
Vloženo: 13.4.2019

Na dvanácté Dechovce na zámku zahrají Choceňačka a Živaňanka

Už dvanáctý ročník festivalu "Dechovka na zámku" se koná ve středu prvního května v Chocni. Ve sváteční den jste všichni srdečně zváni na zámecké nádvoří, kde postupně zahrají Dechový orchestr ZUŠ Choceň, Živaňanka a na závěr Choceňačka. Festival začíná ve čtrnáct hodin.

Radim Šantrůček
Vloženo: 2.2.2019

Zveme vás na 17. Muzikantský ples

V sobotu šestnáctého února vás všechny srdečně zveme na Muzikantský ples, který pořádáme již posedmnácté. K tanci a poslechu zahrají Choceňačka, Big Band při místní ZUŠ a Kantorský dixieland, o předtančení se stejně jako v minulých letech postará soubor Prozatím. Vstupenky jsou v prodeji v Informačním centru i na místě, ples začíná ve dvacet hodin.

Radim Šantrůček
Vloženo: 2.2.2019

V únoru začínají masopusty

V sobotu devátého února se koná v Českých Heřmanicích masopust, který už tradičně doprovodí Choceňačka. Začíná se o půl desáté dopoledne. Další dva masopusty jsou v plánu o dva týdny později, tedy v sobotu třiadvacátého února - od devíti hodin v Chocni, od třinácti hodin v Dobříkově. Jako poslední přijde na řadu skořenický masopust, a to druhého března, začátek je rovněž hodinu po poledni.

Radim Šantrůček
Webmaster ©2012 Chocenacka.cz