Dnes je 13. 7. 2024 Vítejte na oficiálních stránkách dechové hudby Choceňačky! Aktualizováno 4. 7. 2021

Novinky

Nejnovější fotografie

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Vloženo: 18.8.2021

Hrajeme v Hrušové a ve Vysokém Mýtě

V závěru léta čekají Choceňačku ještě dvě vystoupení. V sobotu jednadvacátého srpna odpoledne hrajeme při žehnání praporu a oslavě 140 let v Hrušové tamním hasičům. Ve čtvrtek šestadvacátého srpna se pak ve Vysokém Mýtě koná tradiční Promenádní koncert za účasti Choceňačky, začátek v sedmnáct hodin.

Radim Šantrůček
Vloženo: 6.7.2021

V Chocni se opět vaří pivo

Po dlouhých sedmatřiceti letech se v choceňském pivovaru znovu vaří pivo. První příležitost ochutnat "Splávek" bude v pátek šestnáctého července od půl třetí odpoledne - i za doprovodu Choceňačky.

Radim Šantrůček
Vloženo: 13.6.2021

Dlouhá pauza je u konce

Po nucené a hlavně dlouhé covidové pauze, která začala na podzim, se Choceňačka konečně představí znovu na veřejnosti. V pátek osmnáctého června hrajeme v Chocni na náměstí, začínáme o půl sedmé večer. Další vystoupení jsou zatím v jednání.

Radim Šantrůček
Vloženo: 19.9.2020

Dechovka na zámku tuto neděli

Dechovka na zámku, která se koná vždy prvního května, byla kvůli covidové epidemii přeložena na podzim - konkrétně na neděli 20. září (začátek ve 14 hodin). Zářijový termín není jedinou zvláštností. Kvůli probíhající rekonstrukci střechy zámku je nádvoří obestavěno lešením. Z tohoto důvodu budou mládežnická dechovka a Choceňačka hrát u parkoviště před zámkem.

Radim Šantrůček
Vloženo: 16.8.2020

Srpen zakončíme třemi hrami

Hned tři hry stihne Choceňačka do konce srpna. V neděli 23. srpna se představíme na Dožínkách v Trstěnici, akce startuje průvodem ve třináct hodin. Následuje tradiční čtvrteční Promenádní koncert ve Vysokém Mýtě (27. srpna v 17 hodin), v sobotu 29.srpna pak od rána hrajeme v Českých Heřmanicích hasičům na okresní konferenci.

Radim Šantrůček
Vloženo: 20.7.2020

Promenádní koncert ve Svitavách

Omezení způsobená koronavirem jsou doufejme definitivně minulostí, takže i Choceňačka se vrací k obvyklému režimu. Zatím jsme pravidelně trénovali a zahráli na dvou soukromých oslavách, nyní se opět představíme na veřejné akci. Stejně jako loni hrajeme na Promenádním koncertě ve Svitavách. V tamním Parku Jana Palacha nás můžete vidět a slyšet v neděli druhého srpna od šestnácti hodin.

Radim Šantrůček
Vloženo: 8.3.2020

Akce zrušena *** Zveme vás na 18. Muzikantský ples

Je nám to líto, ale vzhledem k nařízením vlády ohledně boje s koronavirem jsme nuceni ples zrušit. Děkujeme za pochopení. *** V sobotu čtrnáctého března vás všechny srdečně zveme na Muzikantský ples, který pořádáme již poosmnácté. K tanci a poslechu zahrají Choceňačka, Big Band při místní ZUŠ a Kantorský dixieland, o předtančení se postará taneční obor ZUŠ. Vstupenky jsou v prodeji v Informačním centru i na místě, ples začíná ve dvacet hodin.

Radim Šantrůček
Webmaster ©2012 Chocenacka.cz