Dnes je 21. 9. 2023 Vítejte na oficiálních stránkách dechové hudby Choceňačky! Aktualizováno 4. 7. 2021

Novinky

Nejnovější fotografie

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Vloženo: 5.9.2021

Choceňačka slaví 30 let

Už třicet roků funguje malá dechová hudba Choceňačka. Čas na oslavu přichází právě teď, výročí si připomeneme v neděli devatenáctého září. Protože tradiční festival Dechovka na zámku se prvního května kvůli covidu nekonal, přesouváme ho na září a spojíme s naší oslavou. Kromě Choceňačky zahraje orchestr ZUŠ Choceň a Šeucouská muzika ze Skutče. Začátek je ve čtrnáct hodin.

Radim Šantrůček
Vloženo: 18.8.2021

Hrajeme v Hrušové a ve Vysokém Mýtě

V závěru léta čekají Choceňačku ještě dvě vystoupení. V sobotu jednadvacátého srpna odpoledne hrajeme při žehnání praporu a oslavě 140 let v Hrušové tamním hasičům. Ve čtvrtek šestadvacátého srpna se pak ve Vysokém Mýtě koná tradiční Promenádní koncert za účasti Choceňačky, začátek v sedmnáct hodin.

Radim Šantrůček
Vloženo: 6.7.2021

V Chocni se opět vaří pivo

Po dlouhých sedmatřiceti letech se v choceňském pivovaru znovu vaří pivo. První příležitost ochutnat "Splávek" bude v pátek šestnáctého července od půl třetí odpoledne - i za doprovodu Choceňačky.

Radim Šantrůček
Vloženo: 13.6.2021

Dlouhá pauza je u konce

Po nucené a hlavně dlouhé covidové pauze, která začala na podzim, se Choceňačka konečně představí znovu na veřejnosti. V pátek osmnáctého června hrajeme v Chocni na náměstí, začínáme o půl sedmé večer. Další vystoupení jsou zatím v jednání.

Radim Šantrůček
Vloženo: 19.9.2020

Dechovka na zámku tuto neděli

Dechovka na zámku, která se koná vždy prvního května, byla kvůli covidové epidemii přeložena na podzim - konkrétně na neděli 20. září (začátek ve 14 hodin). Zářijový termín není jedinou zvláštností. Kvůli probíhající rekonstrukci střechy zámku je nádvoří obestavěno lešením. Z tohoto důvodu budou mládežnická dechovka a Choceňačka hrát u parkoviště před zámkem.

Radim Šantrůček
Vloženo: 16.8.2020

Srpen zakončíme třemi hrami

Hned tři hry stihne Choceňačka do konce srpna. V neděli 23. srpna se představíme na Dožínkách v Trstěnici, akce startuje průvodem ve třináct hodin. Následuje tradiční čtvrteční Promenádní koncert ve Vysokém Mýtě (27. srpna v 17 hodin), v sobotu 29.srpna pak od rána hrajeme v Českých Heřmanicích hasičům na okresní konferenci.

Radim Šantrůček
Vloženo: 20.7.2020

Promenádní koncert ve Svitavách

Omezení způsobená koronavirem jsou doufejme definitivně minulostí, takže i Choceňačka se vrací k obvyklému režimu. Zatím jsme pravidelně trénovali a zahráli na dvou soukromých oslavách, nyní se opět představíme na veřejné akci. Stejně jako loni hrajeme na Promenádním koncertě ve Svitavách. V tamním Parku Jana Palacha nás můžete vidět a slyšet v neděli druhého srpna od šestnácti hodin.

Radim Šantrůček
Webmaster ©2012 Chocenacka.cz