Dnes je 28. 2. 2024 Vítejte na oficiálních stránkách dechové hudby Choceňačky! Aktualizováno 4. 7. 2021

Novinky

Nejnovější fotografie

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Vloženo: 21.2.2022

Hrajeme na třech masopustech

Díky zlepšené covidové situaci Choceňačka opět vystupuje na veřejnosti, aktuálně na třech masopustech. Dobříkovský masopust už máme za sebou (12. února). V Chocni se masopust koná v sobotu 26. února dopoledne. O svoji tradiční akci nechtějí přijít ani ve Skořenicích, tam je masopust na programu devatenáctého března.

Radim Šantrůček
Vloženo: 8.11.2021

Akce zrušena *** Šestnáctý ročník Cecilky

Velmi nás to mrzí, ale letošní Cecilku musíme zrušit. Důvodem jsou komplikace s koronavirem, který zasáhl i naši kapelu. *** Loni se tradiční Koncert pro Cecílii nemohl konat kvůli koronavirovým omezením, letos už snad jeho šestnácté vydání nic nepřekazí. Patronku muzikantů slavíme v sobotu dvacátého listopadu na Rychtě, začínáme v devatenáct hodin.

Radim Šantrůček
Vloženo: 1.10.2021

Svoje výročí slaví také "ekonomka"

Ještě kulatější výročí než před dvěma týdny Choceňačka, rovných sto let, slaví v sobotu druhého října choceňská "ekonomka" (dnes Obchodní akademie a Střední odborná škola cestovního ruchu). Choceňačka obstará průvod městem, který startuje ve čtrnáct hodin u školy a skončí na ostrově, kde je připraven další program.

Radim Šantrůček
Vloženo: 5.9.2021

Choceňačka slaví 30 let

Už třicet roků funguje malá dechová hudba Choceňačka. Čas na oslavu přichází právě teď, výročí si připomeneme v neděli devatenáctého září. Protože tradiční festival Dechovka na zámku se prvního května kvůli covidu nekonal, přesouváme ho na září a spojíme s naší oslavou. Kromě Choceňačky zahraje orchestr ZUŠ Choceň a Šeucouská muzika ze Skutče. Začátek je ve čtrnáct hodin.

Radim Šantrůček
Vloženo: 18.8.2021

Hrajeme v Hrušové a ve Vysokém Mýtě

V závěru léta čekají Choceňačku ještě dvě vystoupení. V sobotu jednadvacátého srpna odpoledne hrajeme při žehnání praporu a oslavě 140 let v Hrušové tamním hasičům. Ve čtvrtek šestadvacátého srpna se pak ve Vysokém Mýtě koná tradiční Promenádní koncert za účasti Choceňačky, začátek v sedmnáct hodin.

Radim Šantrůček
Vloženo: 6.7.2021

V Chocni se opět vaří pivo

Po dlouhých sedmatřiceti letech se v choceňském pivovaru znovu vaří pivo. První příležitost ochutnat "Splávek" bude v pátek šestnáctého července od půl třetí odpoledne - i za doprovodu Choceňačky.

Radim Šantrůček
Vloženo: 13.6.2021

Dlouhá pauza je u konce

Po nucené a hlavně dlouhé covidové pauze, která začala na podzim, se Choceňačka konečně představí znovu na veřejnosti. V pátek osmnáctého června hrajeme v Chocni na náměstí, začínáme o půl sedmé večer. Další vystoupení jsou zatím v jednání.

Radim Šantrůček
Webmaster ©2012 Chocenacka.cz