Dnes je 13. 6. 2024 Vítejte na oficiálních stránkách dechové hudby Choceňačky! Aktualizováno 4. 7. 2021

Novinky

Nejnovější fotografie

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Vloženo: 6.3.2009

Masopust byl v televizi, podívejte se! Na řadě je Vodácký ples

Choceňačka má úspěšně za sebou čtyři náročné únorové akce. Podstatnou měrou jsme se zasloužili o zdárný průběh sedmého Muzikantského plesu, poté hráli na trojích ostatcích. Choceň, Pardubice a Skořenice jsme zvládli během jednoho týdne.

Velká očekávání jsme měli hlavně před třetím masopustem v pořadí a Skořenice opět nezklamaly. Na začátku hrozil déšť, počasí se ale naštěstí umoudřilo, a tak nic nestálo v cestě skvělé zábavě. Choceňačka s přehledem vydržela až do konce, přestože přijela v oslabené sestavě a vůbec se nešetřila. V našich řadách se zrodila nová bubenická hvězda – Láďa Švec úspěšně složil vstupní zkoušku a stojíme o další nejen uměleckou spolupráci s ním :-).

Ve Skořenicích nechyběly televizní kamery. Pokud jste v sobotu zapomněli nebo nemohli být u celé akce, což je velká škoda, máte nyní možnost alespoň zpětně nasát atmosféru příjemného sobotního odpoledne. Reportáž z masopustu se v pondělí objevila ve zpravodajství regionální televize RTA.

Zdroj: RTA.cz

Nyní už se zcela soustředíme na čtrnáctého března, kdy se koná Vodácký ples. Ten je součástí už devátého Vodáckého dne, velmi populární choceňské akce. A večerní ples je neodmyslitelným zlatým hřebem celé soboty.

Loni Choceňačka hrála vodákům poprvé a uspěla na celé čáře. Během dvou hodin jsme si získali osazenstvo zcela na svou stranu, logicky proto budeme na plese znovu. Fakt, že na plese nesmíme chybět, podtrhla anketa na webových stránkách Vodáckého dne, která probíhala během loňského roku. Návštěvníci znovu chtěli jako kapelu nás, až na druhém místě skončily Tři sestry.

Plesu proto nyní podřizujeme naše zkoušky a pečlivě trénujeme, abychom byli v nejlepší formě. Na Vodácký ples fanoušky netřeba nějak výrazněji zvát. Choceňáci ho moc dobře znají a také ho v hojné míře navštěvují. My už se letošního ročníku nemůžeme dočkat a těšíme se na vás všechny!

Radim Šantrůček
Vloženo: 5.2.2009

Choceňačce začíná nabitý únor – ples a trojí masopust

Zatímco leden byl pro naši dechovku doslova odpočinkový, v únoru se hned několikrát předvedeme v plné parádě. Čekají nás troje! ostatky a také hraní v Chocni na Muzikantském plesu, který spolupořádáme.

Právě ples únorový program zahájí. Na začátku tomu zřejmě zdaleka každý nevěřil, ale z Muzikantského plesu se stala tradice, letos se koná už jeho sedmý ročník. A opět u toho nebude chybět Choceňačka. Spolu s námi vystoupí v Sokolovně Big Band choceňské ZUŠky, Kantorský Dixieland a Swing klub, předtančení obstará opět soubor Prozatím.

Muzikantský ples začíná opět v sobotu od dvaceti hodin, tentokrát vyšlo datum na svatého Valentýna. K této příležitosti jsme také nacvičili známou skladbu stejného názvu, zazní hned v prvním vstupu Choceňačky, který bude od devíti hodin. Poté si dáme „oraz“, užijeme si plesu a po půlnoci celou akci druhým vstupem zakončíme.

Ples bude opět pro všechny velice náročný, zpevněné nátisky se ale budou velmi hodit do dalších únorových her. Hned další sobotu nebudeme chybět u choceňských ostatků (21.2.), další týden pak hrajeme na podobné akci ve Skořenicích (28.2.). Hlavně skořenický masopust je pro všechny velice atraktivní záležitostí, „trachtací“ žije celá vesnice a nikdy není nouze o zábavu.

Letos čeká Choceňačku jedna novinka – mezi masopusty v Chocni a Skořenicích přibyl třetí v Pardubicích. Uskuteční se v úterý a nikdopořádně neví, co od něj očekávat. Nicméně bude to nová zkušenost a my se nebráníme ničemu :-).

Jak je napsáno výše, naše dechovka se v únoru svým příznivcům představí hned čtyřikrát. Neváhejte proto a premiérové hry Choceňačky v roce 2009 si nenechte ujít. Lístky na ples jsou k dostání v choceňském Informačním centru. Těšíme se na Vás.

Radim Šantrůček
Vloženo: 26.12.2008

Choceňačka hraje i na Silvestra

Poslední den v roce bývá ve znamení bouřlivých oslav a vítání roku nového. Na choceňském náměstí je na Silvestra tradičně kulturní program, letos hraje Choceňačka a Kantorský dixieland. Všechno vypukne o půl desáté. Zveme všechny na příjemné dopolední zastavení se. Na náměstí nebude chybět občerstvení v podobě svařáku či čaje a k tomu hudební produkce dvou místních těles.

Přijďte se rozloučit s rokem 2008. Do toho nového přeje Choceňačka všem svým posluchačům a příznivcům jen to nejlepší, zachovejte nám přízeň!

Radim Šantrůček
Vloženo: 21.11.2008

Oslavujeme Cecílii, patronku muzikantů

Cecílie je patronkou všech muzikantů a svátek slaví dvaadvacátého listopadu. Choceňačka na její počest už tradičně pořádá Koncert pro Cecílii. Ten letošní, v pořadí už čtvrtý, se uskuteční v pátek 28. listopadu od devatenácti hodin na Rychtě.

Koncert bude mít klasický průběh. V úvodní části Choceňačka zahraje kolem desíti nově nacvičených skladeb. Po přestávce pak přijde na řadu volba jednotlivých členů kapely, každý vybere jednu podle svého gusta. Jediným omezením je nutnost danou skladbu mít v notách, jinak je výběr neomezený.„Cecilka“ je jediným listopadovým koncertem Choceňačky, s příchodem zimy se kapela věnuje především zkoušení. Nedá se rozhodně říct, že zahálíme. Stejně tak se staráme o náš nový web.

Možná jste si všimli, že staré stránky dechovky byly přesměrovány na novou adresu, čímž skončila jejich činnost. Za „péči“ o ně děkujeme Honzovi Vojtíškovi, dnes už bývalému členu Choceňačky.Na novém webu byla doplněna sekce Galerie, která už je prakticky kompletní. Nachází se v ní ucelený fotografický přehled vystoupení a zájezdů s posledních let, budeme se ho snažit aktualizovat po každé nové hře.Při pohledu do sekce Program uvidíte, že se začínají rýsovat i hry na příští rok. Na programu je nejprve silvestrovské hraní v Chocni, poté přijdou na řadu muzikantský a skautský ples a také dvoje ostatky. To ale všechno po Cecílii. Nejbližší možnost slyšet Choceňačku je příští pátek!

Radim Šantrůček
Vloženo: 30.9.2008

Gulášfest podruhé. A úplně jinak

Podruhé v řadě hrála Choceňačka na Gulášfestu v Peci pod Sněžkou, náš letošní výjezd ale byl oproti tomu loňskému úplně jiný. Samozřejmě až na podstatu celé akce, tedy vaření gulášů v podání deseti restauratérů z Pece.

Všichni uvařili pokrmy chutné, což dosvědčí Katka Petruželková. Ta byla přizvána do odborné poroty Gulášfestu a hodnotila výtvory všech zúčastněných. Kdo nakonec vyhrál nevíme, Choceňačka kompletním složení se totiž krátce po svém vystoupení chystala k výletu na Sněžku. To byla první odlišnost od loňska. K výstupu (výjezdu) na nejvyšší horu České republiky jsme se sice chystali také, ale kvůli nepříznivému počasí jsme museli Sněžku vynechat. Letos bylo v Peci teplo skoro na chození v tričku, což je odlišnost druhá, takže výletu nic nebránilo.

Cestě lanovkou se několik z nás bránilo, všichni nakonec byli stateční a odměnou jim byl krásný výhled do mraků. Zákon schválnosti spolehlivě fungoval, nicméně díky troše trpělivosti jsme z panoramat nakonec něco málo měli. Třetí změnou oproti loňsku bylo přespání v hotelu, a tedy prodlužení krkonošského výletu do neděle. Volba padla na hotel Oddech, nejnovější, ale zároveň asi nejvzdálenější hotel v Peci, který provozují manželé Havránkovi, jak jinak než fanoušci Choceňačky. Z výběru hotelu měl největší radost pan řidič Picek, takové naříkání při krutém pětikilometrovém stoupání asi ještě jeho autobus nezažil. Do místa přespání jsme ale i přes chvilkovou nejistotu v pořádku dorazili.

Večerní program si zvolil každý podle své chuti. Hotelový bar otevřený i pro největší držáky, někteří se zase večer vypravili dolů do Pece na bowling a bitvy ve stolním fotbálku. Kolem deváté ráno se už všichni hlásili na snídani.

Neděle probíhala velmi klidně. Odjezd z Oddechu, kafíčko v Peci a cesta domů… ta trvala celkem dlouho, takže byl čas vstřebávat zážitky z Krkonoš. Celý výlet se velmi vydařil a nikdo se nebude zlobit, když se Choceňačka za rok na Gulášfestu objeví znovu.

Obrázek Obrázek Obrázek
Více fotografií naleznete v galerii
Radim Šantrůček
Vloženo: 26.9.2008

Po vaření gulášů zdolá Choceňačka o víkendu Sněžku

Choceňačka má úspěšně za sebou dvě zářijové hry – Kostelecké posvícení a odhalování pomníku v Jehnědí, nyní se těšíme na další vystoupení. Stejně jako loni se chystáme do Pece pod Sněžkou, kde proběhne druhý ročník Vaření gulášů, které jsme překřtili na „Guláš fest“.

Od sobotní desáté hodiny bude celá akce probíhat na parkovišti u Kapličky, soutěžit tu budou restauratéři z Pece se svými guláši. Autor toho nejlepší získá putovní pohár starosty města. Kromě dobrého jídla je zajištěn i kulturní program, který zahajujeme právě my.

Už loni jsme plánovali kromě zahrání si na Gulášfestu také výstup na Sněžku, leč nepříznivé počasí naše plány zhatilo. Proto jsme se rozhodli letos plánovaný výstup na nejvyšší horu České republiky pojistit.

V Peci strávíme ne jeden den, ale hned dva. Díky přespání v hotelu Oddech získáme dostatek času na zdolání Sněžky i na využití všemožných atrakcí horského střediska. Loni se například osvědčila bobová dráha.

Guláš-Fest 08
Radim Šantrůček
Vloženo: 1.9.2008

Dvořisko Cup vyhrála podruhé v historii Choceňačka!

Choceňačka si skvěle rozumí nejen s dechovkou, ale i s fotbalovým míčem. Tým nesoucí název naší kapely, složený ze jejích členů a příznivců, podruhé v historii vyhrál Dvořisko Cup. Letos jsme dokázali zopakovat slavný triumf zpřed dvou let, kdy jsme jako nováčci zvedli nad hlavu trofej poprvé. Loni jsme vypadli ve čtvrtfinále, ovšem letos jsme složili velmi silný tým…

Na Dvořisko jsme se sjížděli poměrně dlouho. Úvodní dva zápasy jsme odehráli s jediným hráčem na střídání, domluvené posily stihly až třetí, poslední zápas ve skupině. Po předchozí remíze a výhře jsme podlehli domácímu Dvořisku. Jak už to ve sportu bývá, pomohla prohra mančaftu k lepším výkonů. Přišla právě včas – čekalo nás čtvrtfinále proti silným Českým Heřmanicím, obhájci trofeje. Odteď jsme důsledně plnili obrannou taktiku a nedělali zbytečné chyby. Po remíze 1:1 rozhodly v náš prospěch penalty. V semifinále Choceňačka s přehledem oplatila porážku domácímu Dvořisku a postoupila do finále. Poslední zápas turnaje byl hodně vyrovnaný, my jsme byli o kousek lepší než choceňsko-mýtský tým Za 5 12, zvítězili 1:0 a vzápětí zvedali nad hlavu trofej pro vítěze.

Poděkování patří našim fanouškům, kteří pohotově přivezli fotoaparát a umožnili tak podrobnou dokumentaci našeho triumfu. Už brzy budou na webu fotky z předfinálového „soustředění“ a závěrečné oslavy, máme i nějaké video. Velký dík patří celému týmu, který tvořila choceňačková čtyřka Michal Šedivý, Marek Eliáš, Martin Homolka, Radim Šantrůček. V bráně naše snažení jistil velespolehlivý Ondřej Hanus, obraně vládli Marek Šípal s Jiřím Doubravou. O útočnou aktivitu se staral Jan Ropek a litomyšlské duo Milan Lím, Petr Pavlák.

Sobota se hodně vydařila. Na trávníku jsme byli nejlepší a ani v mimosoutěžních disciplínách jsme se nenechali zahanbit. Na Budvarku jsme sice neměli, ale to se může změnit už za rok, kdy bude Choceňačka obhajovat triumf na Dvořisko Cupu.

Obrázek Obrázek Obrázek
Více fotografií naleznete v galerii
Ke stažení
Radim Šantrůček
Webmaster ©2012 Chocenacka.cz