Dnes je 21. 9. 2023 Vítejte na oficiálních stránkách dechové hudby Choceňačky! Aktualizováno 4. 7. 2021

Novinky

Nejnovější fotografie

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Vloženo: 1.9.2008

Dvořisko Cup vyhrála podruhé v historii Choceňačka!

Choceňačka si skvěle rozumí nejen s dechovkou, ale i s fotbalovým míčem. Tým nesoucí název naší kapely, složený ze jejích členů a příznivců, podruhé v historii vyhrál Dvořisko Cup. Letos jsme dokázali zopakovat slavný triumf zpřed dvou let, kdy jsme jako nováčci zvedli nad hlavu trofej poprvé. Loni jsme vypadli ve čtvrtfinále, ovšem letos jsme složili velmi silný tým…

Na Dvořisko jsme se sjížděli poměrně dlouho. Úvodní dva zápasy jsme odehráli s jediným hráčem na střídání, domluvené posily stihly až třetí, poslední zápas ve skupině. Po předchozí remíze a výhře jsme podlehli domácímu Dvořisku. Jak už to ve sportu bývá, pomohla prohra mančaftu k lepším výkonů. Přišla právě včas – čekalo nás čtvrtfinále proti silným Českým Heřmanicím, obhájci trofeje. Odteď jsme důsledně plnili obrannou taktiku a nedělali zbytečné chyby. Po remíze 1:1 rozhodly v náš prospěch penalty. V semifinále Choceňačka s přehledem oplatila porážku domácímu Dvořisku a postoupila do finále. Poslední zápas turnaje byl hodně vyrovnaný, my jsme byli o kousek lepší než choceňsko-mýtský tým Za 5 12, zvítězili 1:0 a vzápětí zvedali nad hlavu trofej pro vítěze.

Poděkování patří našim fanouškům, kteří pohotově přivezli fotoaparát a umožnili tak podrobnou dokumentaci našeho triumfu. Už brzy budou na webu fotky z předfinálového „soustředění“ a závěrečné oslavy, máme i nějaké video. Velký dík patří celému týmu, který tvořila choceňačková čtyřka Michal Šedivý, Marek Eliáš, Martin Homolka, Radim Šantrůček. V bráně naše snažení jistil velespolehlivý Ondřej Hanus, obraně vládli Marek Šípal s Jiřím Doubravou. O útočnou aktivitu se staral Jan Ropek a litomyšlské duo Milan Lím, Petr Pavlák.

Sobota se hodně vydařila. Na trávníku jsme byli nejlepší a ani v mimosoutěžních disciplínách jsme se nenechali zahanbit. Na Budvarku jsme sice neměli, ale to se může změnit už za rok, kdy bude Choceňačka obhajovat triumf na Dvořisko Cupu.

Obrázek Obrázek Obrázek
Více fotografií naleznete v galerii
Ke stažení
Radim Šantrůček
Webmaster ©2012 Chocenacka.cz