Dnes je 20. 7. 2024 Vítejte na oficiálních stránkách dechové hudby Choceňačky! Aktualizováno 4. 7. 2021

Novinky

Nejnovější fotografie

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Vloženo: 18.8.2009

Osmé Pivní slavnosti. Choceňačka nemůže chybět

K závěru letních prázdnin v Chocni patří už neodmyslitelně Pivní slavnosti. Letos se koná už jejich osmý ročník a k tradičním účinkujícím patří především malá dechová hudba Choceňačka.

Letos budou Choceňáci holdovat zlatavému moku v sobotu dvaadvacátého srpna v parku Peliny. Hlavní program začíná od čtrnácti hodin a na pódiu se jako první objeví právě naše dechovka.

Choceňačka si od poloviny července vybírala zasloužený měsíční odpočinek, nyní se chystá znovu vystupovat. V závěru srpna ještě stihneme Podvečerní koncert na choceňském náměstí (pátek 28. v 18 hodin) a o den později hrajeme v Dobříkově tamním hasičům.

Pivní slavnosti 09
Radim Šantrůček
Vloženo: 18.8.2009

Choceňačka veze z Dvořiska krásné druhé místo

Podruhé v řadě a celkově potřetí se týmu se jménem naší dechovky fotbalový turnaj Dvořisko Cup vyhrát nepodařilo, i když k tomu bylo hodně blízko. Během sobotního klání jsme se probojovali až do finále, kde jsme však prohráli na penalty.

Dvořisko Cupu opět přálo počasí tak, jako při všech našich předchozích účastech. V třicetistupňovém vedru se náš tým usídlil ve stínu pod stromy vedle silnice a ze svého stanoviště vyrážel na hřiště pro dobré výsledky.

V základní skupině Choceňačka jednou vyhrála 1:0, druhý zápas stejným poměrem prohrála. Klíčové čtvrtfinále jsme pak zvládli s přehledem 3:1. I v semifinále jsme byli lepší a zaslouženě jediným gólem šli dál.

V posledním utkání celého dne jsme se snažili soupeře přehrát, ovšem šlo to velice těžko. I tak si borci v barvách Choceňačky vypracovali dvě šance a dvakrát dokonce orazítkovali tyč. Gól bohužel nepadl a penalty rozhodly v náš neprospěch (5:6).

Druhé místo je ale krásné. Velice potěšující je navíc fakt, že jsme stříbrnou pozici získali pohledným fotbalem nebo alespoň snahou o něj, což se o některých soupeřích a jejich destrukci říct zdaleka nedá.

Z „dechovkářů“ na fotbalovém plácku bojovali Aleš Svoboda, Marek Eliáš, Michal Šedivý a Radim Šantrůček. Na Dvořisku bohužel chyběli Aleš Kazrlík, který se ještě nezotavil ze zranění kotníku zpřed dvou let, a Martin Homolka, jelikož právě zahajoval výstup na Matterhorn.

Velice chceme poděkovat všem posilám, které přispěly k dobrým výkonům na hřišti a k „mimofotbalovému programu“. Byli to Ondra Hanus, Jirka Doubrava, Marek Šípal, Honza Ropek, Pavel Ryšavý a Milan Novák. Kluci, díky! Věříme, že vás sobota bavila a rádi si v budoucnu za Choceňačku znovu zahrajete.

Zároveň zdravíme našeho kapelníka Jiřího Šimka, který je nyní v nemocnici. Nepřejeme nic jiného, než brzké uzdravení!


Skupina
Choceňačka - Zvadlý péra1:0 (Branka: Šípal)
Choceňačka - Sruby0:1
Choceňačka- Č. Heřmanice3:0 kontumačně
Čtvrtfinále
Choceňačka - Dvořisko3:1 (Branky: Ropek, Šantrůček, Šedivý)
Semifinále
Choceňačka - Rambo tým2:0 (Branky: Doubrava, Novák)
Finále
Choceňačka - Zvadlý péra0:1 po penaltách
Radim Šantrůček
Vloženo: 7.8.2009

Počtvrté na Dvořisko Cupu. Oslaví Choceňačka třetí triumf?

Vrchol letních prázdnin se blíží – v sobotu 15. srpna bude tým nazvaný podle naší dechovky obhajovat vítězství na fotbalovém turnaji Dvořisko Cupu. Choceňačka se ho zúčastní již počtvrté a může se chlubit velmi dobrou úspěšností, vždyť už máme na svém kontě dva triumfy, jednou jsme vypadli ve čtvrtfinále.

Letos by měl pod naší hlavičkou startovat velice podobný tým jako loni. Z dechovky budou v sestavě určitě Michal Šedivý, Marek Eliáš a Radim Šantrůček, přičemž nás „dechovkářů“ může být až pět.

Samozřejmě se neobejdeme bez posil. V brance se budeme spoléhat tak jako loni na Ondru Hanuse, v obraně se představí i další „uhelné vosy“ Jirka Doubrava s Markem Šípalem. Do útoku pak počítáme s Honzou Ropkem a Petrem Pavlákem z Litomyšle, další jména jsou v jednání. Jak bude náš tým skutečně vypadat, bude jasné až v sobotu. :-)

Jisté je to, že putovní pohár za loňské vítězství byl vrácen pořadatelům na Dvořisko. I přes velké oslavy se mu nic nestalo, o což se zasloužil „Šedivák“, který nakonec cennou trofej celý rok schraňoval u sebe doma. A protože si na ni nikdo nevzpomněl, letos ani nepobyla na čestném místě v hudebce.

Nyní zbývá lehce potrénovat, někteří z nás se s míčem často nepotkávají, a těšit se, až v sobotu všechno vypukne. Všichni si moc přejeme, aby Dvořisko Cupu tradičně výborně vyšlo počasí, a těšíme se na podporu fanoušků i kolegů z kapely.

Radim Šantrůček
Vloženo: 2.7.2009

Nejbližší program: Tři hry ve třech dnech

Školákům právě začalo dvouměsíční volno, Choceňačka ale má na začátku letních prázdnin úplně jiný program. Od čtvrtka se nezastavíme, odehrajeme celkem tři hry ve třech dnech. Začneme ve Vysokém Mýtě a po Chocni skončíme v sobotu v Běstovicích.

Jak už se stalo tradicí, několik letních čtvrtků hrává Choceňačka na náměstí ve Vysokém Mýtě. Letos jsou domluvena dvě vystoupení, to první už ve čtvrtek druhého července od půl páté. Podruhé pojedeme do Mýta za čtrnáct dnů.

Naše malá dechovka hraje i tento pátek, kdy se koná letos už druhý Podvečerní koncert (od 18 hodin) na náměstí v Chocni. Při prvním minulý týden to vypadalo na průtrž mračen, takže jsme ani nepostavili aparaturu, tudíž hráli bez zpěvu. Věříme, že počasí bude tentokrát příjemnější a budeme se moci předvést v plné parádě.

Sérii tří her ve třech dnech pak zakončíme v sobotu v nedalekých Běstovicích hrou na hasičských a obecních slavnostech. Celý program začíná ve třináct hodin na fotbalovém hřišti. Poté si dá Choceňačka dvoutýdenní pauzu a představí se až výše zmíněného šestnáctého července ve Vysokém Mýtě při tradičním koncertě na náměstí.

Radim Šantrůček
Vloženo: 10.6.2009

Choceňačka se chystá na festival do Přelouče

První červnovou akcí bude pro malou dechovou hudbu Choceňačku tuto sobotu pátý ročník festivalu Polanského Přelouč. Jedná se o týden trvající kulturní festival, který právě v sobotu vyvrcholí přehlídkou osmi dechových orchestrů z celé České republiky.

Program začíná už o půl desáté průvodem všech orchestrů za účasti mažoretek, následuje v deset hodin na náměstí monstrkoncetr. Poté se na stejném místě představí jednotlivé dechovky, na svoje vystoupení se chystá i Choceňačka, připraveno máme osm skladeb.

Přeloučský festival není soutěžní, přesto se jedná o prestižní přehlídku dechových hudeb. Na konfrontaci s dalšími kapelami ze zbytku republiky se samozřejmě těšíme a chceme se předvést v co nejlepším světle.

Po Přelouči si téměř dva týdny odpočineme. Až v závěru měsíce budeme dvakrát vystupovat. Šestadvacátého června se koná první ze série tradičních pátečních Podvečerních koncertů na náměstí v Chocni. V sobotu dopoledne pak budeme hrát na mažoretkovém festivalu v Litomyšli.

Radim Šantrůček
Vloženo: 22.5.2009

Další dvě hry: Kácení májí a zahrádkáři

Choceňačka zahájila květen festivalem „Dechovka na zámku“, kde se představil také mládežnický orchestr choceňské ZUŠ a soubor KD Holice. Počasí nám přálo, celé odpoledne pálilo slunce, což udělalo radost všem účastníkům i zcela zaplněnému nádvoří zámku.

A my si přejeme, aby bylo hezky i tuto sobotu. Choceňačka totiž hraje na Vraclavi na Kácení májí, kde je dobré počasí potřeba. Kácení májí je s různými obměnami zvyk rozšířený po celých Čechách. Na Vraclavi chodí chlapci po domech svobodných dívek, před nimiž stojí májky. Ty pak musejí skácet.

Do toho se tancuje, zpívá a tak dále a tak dále. Potřetí v řadě bude při vraclavské veselici hrát Choceňačka. Čeká nás odpoledne plné zábavy, hudby, jídla a pití. Jak vyplývá z výše napsaného, budeme se celou dobu pohybovat na venku. Proto si velmi přejeme, ať v sobotu nezmokneme.

V květnu pak naše dechovka stihne ještě jednu hru, a sice v sobotu třicátého srubským zahrádkářům. Další vystoupení a koncerty jsou na programu v červnu. Kdo nechce čekat tak dlouho, může už tento víkend zavítat do Vysokého Mýta na další ročník tradičního soutěžního Čermákova festivalu. Na jeho nedechovkový úvod zahrají v pátek vpodvečer big bandy z Chocně a Vysokého Mýta.

Radim Šantrůček
Vloženo: 27.4.2009

Choceňský zámek ovládne dechovka

Prvního května je státní svátek, ptáte se, jak naložit s volným pátkem? Na nádvoří choceňského zámku se uskuteční malý dechovkový festival „Dechovka na zámku“.

K poslechu budou hrát Mládežnický dechový orchestr ZUŠ Choceň, Dechový orchestr KD Holice a samozřejmě nebude chybět Choceňačka. Akce začíná ve čtrnáct hodin. Občerstvení je zajištěno a objednáno je slunečné počasí!

Choceňačka se svým posluchačům představí poprvé od Vodáckého plesu, který se znovu velmi vydařil. V březnu i dubnu jsme nacvičovali nové skladby, abychom je na prvního máje premiérově předvedli.

Pátečním festivalem začne naší dechovce květnový program, který dále čítá dvě hry. Poslední dva víkendy budeme hrát na Kácení májí na Vraclavi a srubským zahrádkářům. Přesná data najdete v sekci „Program“, jistě se o příštích hrách zmíníme i v „Aktualitách“.

Teď je ale aktuální páteční festival, na který srdečně zveme všechny příznivce dobré hudby!

Radim Šantrůček
Webmaster ©2012 Chocenacka.cz