Dnes je 29. 2. 2024 Vítejte na oficiálních stránkách dechové hudby Choceňačky! Aktualizováno 4. 7. 2021

Novinky

Nejnovější fotografie

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Vloženo: 28.1.2010

Choceňačka zve na Muzikantský ples. Už poosmé

Už osmý muzikantský ples se koná tuto sobotu v choceňské Sokolovně. Pořadatelem je Klub přátel umění, jehož součástí je i malá dechová hudba Choceňačka.

Už se stalo tradicí, že Muzikantský ples je přehlídkou poctivé hudby mnoha nejrůznějších žánrů od polky a valčíku přes waltz či blues až třeba po čardáš. Nejinak tomu bude i letos. Program zahajuje Big Band při ZUŠ Choceň, dále se předvedou Choceňačka, Kantorský dixieland a Swing Club.

Choceňačka tímto zve všechny tance- a poslechuchtivé duše na osmý Muzikantský ples, začátek je v sobotu 30. ledna ve dvacet hodin. Vstupenky je možné zakoupit v Informačním centru na náměstí a poté na místě plesu.

Muzikantský ples 2010
Radim Šantrůček
Vloženo: 23.11.2009

Video ze Skutče, fotky z Vrchoviny

V posledních týdnech absolvovala Choceňačka dvě zcela odlišné hry. Poslední říjnovou neděli jsme se zúčastnili Dne s dechovkou ve Skutči, přespříští víkend jsme pak asistovali u výlovu rybníka na Vrchovině.

Obě vystoupení ale mají něco společného – nyní se k ním můžete vrátit pomocí multimédií. Na serveru YouTube je sestřih skutečského festivalu, který obsahuje i polku Z vědérka vínko v podání Choceňačky. Na Vrchovině byli zástupci Orlického deníku a jeden z našich bubeníků Miloš Filipi (toho dne rybář) se stal hvězdou jejich fotogalerie (zde).

Radim Šantrůček
Vloženo: 21.10.2009

Choceňačka se jede předvést na festival do Skutče

Malá dechová hudba Choceňačka se bez jednoho dne přesně po měsíci chystá na další vystoupení. Po Gulášfestu v Peci pod Sněžkou se zúčastníme Dne s dechovkou ve Skutči.

Do třicet kilometrů vzdáleného města se jedeme ukázat v co možná nejlepší formě. V našem programu bude několik náročných skladeb, teprve podruhé zazní v našem podání Noční slzy, ve kterých sóluje na trumpetu Josef Novák.

Přípravy na skutečský festival bohužel narušila nepříjemná nehoda. Náš druhý trumpetista Martin Petruželka vážně havaroval na kole a je na delší dobu v pracovní i dechovkové neschopnosti. Všichni si přejeme jeho brzké uzdravení a také, aby se další zdravotní problémy všem členům kapely vyhýbaly.

Pro příznivce Choceňačky, kteří se chystají na výjezd do Skutče, dodáváme, že Den s dechovkou začíná v Kulturním domě tuto sobotu v deset hodin. Kromě naší kapely se představí ještě další tři dechovky.

Radim Šantrůček
Vloženo: 25.9.2009

Hola hola, Pec potřetí volá

Choceňačka se tento víkend symbolicky loučí s letní sezónou. Potřetí v řadě zavítáme do Pece pod Sněžkou, abychom svým vystoupením asistovali u již tradičního „Gulášfestu“ (jelikož organizátoři každý rok název akce mění, naše označení „Gulášfest“ považujeme za optimální – poznámka Choceňačky).

Podle meteorologů má být velice pěkné počasí, je proto možné, že se s létem nerozloučíme ne symbolicky, ale opravdově. Na programu máme kromě několikahodinové hry také výšlap na Černou horu, návštěvu některé z rozhledem a mnoho dalšího. Přespání do neděle na Dimrově chatě nabízí široké možnosti vyžití v Krkonoších.

Velice pozitivní zprávou je zotavení se kapelníka Jiřího Šimka, který je znovu připraven hrát. Tímto zároveň děkujeme Václavu Drobnému a Vojtovi Čermákovi za několikanásobnou pomoc při různých vystoupeních, které bylo třeba vzhledem k dočasné indispozici obou „tenoráků“ na přelomu srpna a září.

GulášFest
Radim Šantrůček
Vloženo: 18.8.2009

Osmé Pivní slavnosti. Choceňačka nemůže chybět

K závěru letních prázdnin v Chocni patří už neodmyslitelně Pivní slavnosti. Letos se koná už jejich osmý ročník a k tradičním účinkujícím patří především malá dechová hudba Choceňačka.

Letos budou Choceňáci holdovat zlatavému moku v sobotu dvaadvacátého srpna v parku Peliny. Hlavní program začíná od čtrnácti hodin a na pódiu se jako první objeví právě naše dechovka.

Choceňačka si od poloviny července vybírala zasloužený měsíční odpočinek, nyní se chystá znovu vystupovat. V závěru srpna ještě stihneme Podvečerní koncert na choceňském náměstí (pátek 28. v 18 hodin) a o den později hrajeme v Dobříkově tamním hasičům.

Pivní slavnosti 09
Radim Šantrůček
Vloženo: 18.8.2009

Choceňačka veze z Dvořiska krásné druhé místo

Podruhé v řadě a celkově potřetí se týmu se jménem naší dechovky fotbalový turnaj Dvořisko Cup vyhrát nepodařilo, i když k tomu bylo hodně blízko. Během sobotního klání jsme se probojovali až do finále, kde jsme však prohráli na penalty.

Dvořisko Cupu opět přálo počasí tak, jako při všech našich předchozích účastech. V třicetistupňovém vedru se náš tým usídlil ve stínu pod stromy vedle silnice a ze svého stanoviště vyrážel na hřiště pro dobré výsledky.

V základní skupině Choceňačka jednou vyhrála 1:0, druhý zápas stejným poměrem prohrála. Klíčové čtvrtfinále jsme pak zvládli s přehledem 3:1. I v semifinále jsme byli lepší a zaslouženě jediným gólem šli dál.

V posledním utkání celého dne jsme se snažili soupeře přehrát, ovšem šlo to velice těžko. I tak si borci v barvách Choceňačky vypracovali dvě šance a dvakrát dokonce orazítkovali tyč. Gól bohužel nepadl a penalty rozhodly v náš neprospěch (5:6).

Druhé místo je ale krásné. Velice potěšující je navíc fakt, že jsme stříbrnou pozici získali pohledným fotbalem nebo alespoň snahou o něj, což se o některých soupeřích a jejich destrukci říct zdaleka nedá.

Z „dechovkářů“ na fotbalovém plácku bojovali Aleš Svoboda, Marek Eliáš, Michal Šedivý a Radim Šantrůček. Na Dvořisku bohužel chyběli Aleš Kazrlík, který se ještě nezotavil ze zranění kotníku zpřed dvou let, a Martin Homolka, jelikož právě zahajoval výstup na Matterhorn.

Velice chceme poděkovat všem posilám, které přispěly k dobrým výkonům na hřišti a k „mimofotbalovému programu“. Byli to Ondra Hanus, Jirka Doubrava, Marek Šípal, Honza Ropek, Pavel Ryšavý a Milan Novák. Kluci, díky! Věříme, že vás sobota bavila a rádi si v budoucnu za Choceňačku znovu zahrajete.

Zároveň zdravíme našeho kapelníka Jiřího Šimka, který je nyní v nemocnici. Nepřejeme nic jiného, než brzké uzdravení!


Skupina
Choceňačka - Zvadlý péra1:0 (Branka: Šípal)
Choceňačka - Sruby0:1
Choceňačka- Č. Heřmanice3:0 kontumačně
Čtvrtfinále
Choceňačka - Dvořisko3:1 (Branky: Ropek, Šantrůček, Šedivý)
Semifinále
Choceňačka - Rambo tým2:0 (Branky: Doubrava, Novák)
Finále
Choceňačka - Zvadlý péra0:1 po penaltách
Radim Šantrůček
Vloženo: 7.8.2009

Počtvrté na Dvořisko Cupu. Oslaví Choceňačka třetí triumf?

Vrchol letních prázdnin se blíží – v sobotu 15. srpna bude tým nazvaný podle naší dechovky obhajovat vítězství na fotbalovém turnaji Dvořisko Cupu. Choceňačka se ho zúčastní již počtvrté a může se chlubit velmi dobrou úspěšností, vždyť už máme na svém kontě dva triumfy, jednou jsme vypadli ve čtvrtfinále.

Letos by měl pod naší hlavičkou startovat velice podobný tým jako loni. Z dechovky budou v sestavě určitě Michal Šedivý, Marek Eliáš a Radim Šantrůček, přičemž nás „dechovkářů“ může být až pět.

Samozřejmě se neobejdeme bez posil. V brance se budeme spoléhat tak jako loni na Ondru Hanuse, v obraně se představí i další „uhelné vosy“ Jirka Doubrava s Markem Šípalem. Do útoku pak počítáme s Honzou Ropkem a Petrem Pavlákem z Litomyšle, další jména jsou v jednání. Jak bude náš tým skutečně vypadat, bude jasné až v sobotu. :-)

Jisté je to, že putovní pohár za loňské vítězství byl vrácen pořadatelům na Dvořisko. I přes velké oslavy se mu nic nestalo, o což se zasloužil „Šedivák“, který nakonec cennou trofej celý rok schraňoval u sebe doma. A protože si na ni nikdo nevzpomněl, letos ani nepobyla na čestném místě v hudebce.

Nyní zbývá lehce potrénovat, někteří z nás se s míčem často nepotkávají, a těšit se, až v sobotu všechno vypukne. Všichni si moc přejeme, aby Dvořisko Cupu tradičně výborně vyšlo počasí, a těšíme se na podporu fanoušků i kolegů z kapely.

Radim Šantrůček
Webmaster ©2012 Chocenacka.cz