Dnes je 15. 4. 2024 Vítejte na oficiálních stránkách dechové hudby Choceňačky! Aktualizováno 4. 7. 2021

Novinky

Nejnovější fotografie

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Vloženo: 7.11.2010

Listopad Choceňačky: Martinská husa a Cecílie

Naše malá dechová hudba má za sebou poměrně klidné září a říjen, během kterých jsme zahráli v Kostelci nad Orlicí na Staročeském posvícení a v Chocni na chovatelské výstavě. Další dvě hry máme na programu během právě začínajícího listopadu.

V sobotu třináctého se Choceňačka poprvé v historii představí v restauraci Hotelu Peliny. Po celý den se zde bude podávat svatomartinská husa a na večer celou akci obohatí produkce dechové hudby, její začátek je naplánován na dvacátou hodinu.

O týden později už pošesté oslavíme Cecílii, patronku muzikantů. Tradiční koncert se jako obvykle koná na Rychtě a obvyklý je i čas začátku - v devatenáct hodin. Všichni jste srdečně zváni!

Choceňačka se také začala připravovat na vydání historicky prvního CD. Kapelník Jiří Šimek se chopil iniciativy a již se postupnými kroky blížíme k nahrávání. Zatím jsme ve fázi výběru a pečlivého zkoušení skladeb, nahrávat bychom měli na jaře.

Radim Šantrůček
Vloženo: 20.8.2010

Prázdniny jsou u konce, Choceňačka opět hraje

Přibližně měsíční volno, které si tradičně naše dechovka v létě vybírá, aby si trochu „orazila“, právě končí. V pátek je na programu první zkouška po prázdninové pauze a otlačené nátisky budou potřeba hned druhý den odpoledne, kdy Choceňačka hraje na obecních slavnostech v Semaníně.

Tam se nepředstaví kompletní sestava, chybět budou čtyři lidé. V sobotu se totiž koná také fotbalový turnaj Dvořisko Cup, kde už popáté bude startovat tým nesoucí jméno naší dechovky. A právě pět lidí z kapely bude tentokrát předvádět svoje fotbalové umění.

S koncem srpna se konají v Chocni tradiční a v okolí už dobře známé Pivní slavnosti. Na jejich devátém ročníku nesmí chybět Choceňačka. Naše vystoupení bude na úvod sobotního programu (28.8.).

Na přelomu srpna a září ještě uzavřeme letošní koncertování na náměstích ve Vysokém Mýtě a Chocni. Ve čtvrtek 26. srpna zahrajeme od půl páté ve Vysokém Mýtě, Podvečerní koncert v Chocni je naplánován na pátek třetího září na šestou hodinu.

Radim Šantrůček
Vloženo: 21.7.2010

Poslední dvě hry, pak začínají Choceňačce prázdniny

Choceňačka v červenci ještě dvakrát zahraje, než si vybere zasloužený letní odpočinek. V pátek třiadvacátého je v Chocni na náměstí tradiční Podvečerní koncert, o den později budeme účinkovat na Libecině při příležitosti srazu tamních rodáků.

Otázka je, jaké bude počasí, při posledních vystoupeních jsme si dosytosti užili veder. Nejvíc pak ve Sloupnici, kdy jsme krátce před polednem dokonce dva kilometry pochodovali. To už je ale za námi a po pátku a sobotě nám začnou prázdniny, které potrvají do jednadvacátého srpna, kdy hrajeme na obecních slavnostech v Semaníně.

Radim Šantrůček
Vloženo: 24.6.2010

Choceňačce začíná nabitý letní program

S létem vždycky přichází doba častějšího vystupování, a nejinak to má Choceňačka letos. V červnu jsme zatím hráli na festivalu v Řetůvce a postarali se o jedno narozeninové překvapení, další dvě hry absolvujeme na konci měsíce.

V pátek pětadvacátého se naše malá dechová hudba představí na choceňském náměstí při dalším z už tradičních Podvečerních koncertů. Během léta budou ještě další dva. A v sobotu jedeme do Krchleb, kde zahrajeme na tamní Letní slavnosti.

Pro zajímavost přidáváme link na pořad Českého rozhlasu Pardubice, jehož hosty byli zhruba před měsícem zástupci choceňské hudebky, mezi nimi umělecký vedoucí Choceňačky František Šantrůček. Záznam pořadu naleznete zde.

Radim Šantrůček
Vloženo: 28.4.2010

Třetí „Dechovka na zámku“ už v sobotu

Po víc než měsíční pauze přichází další vystoupení naší malé dechovky. Choceňačka se v sobotu prvního května představí na zámeckém nádvoří jako jeden z účastníků dechovkového festivalu s příznačným názvem Dechovka na zámku.

Bude to už třetí ročník festivalu a jako obvykle nebude Choceňačka vystupovat sama. Spolu s ní se tentokrát představí dechový orchestr choceňské ZUŠky, který ve dvě hodiny odpoledne celý program startuje. Přibližně po hodině začne hrát Šeucouská muzika ze Skutče a na závěr vystoupí Choceňačka.

Všichni jste srdečně zváni. Kromě dobré hudby je zajištěno i občerstvení. Nezbývá než si přát, aby bylo v sobotu stejně hezké počasí jako o uplynulém víkendu.

Radim Šantrůček
Vloženo: 12.4.2010

Choceňačka se pilně připravuje na léto

V dubnu naší malou dechovku nečeká ani jedno vystoupení, přesto to neznamená, že se u nás nic neděje. Poté, co jsme odehráli opět velmi vydařený Vodácký ples a akci obecního úřadu ve Sloupnici, pilně zkoušíme na měsíce příští.

První na programu je nyní festival Dechovka na zámku 1. května, o kterém ještě budeme na webu informovat. Poté se přiblíží letní sezóna, která jako každý rok bude velmi nabitá. Kalendář se plní nejrůznějšími hrami, aktualizovaný program najdete v příslušné sekci našich stránek.

Aby bylo zpravodajství Choceňačky kompletní, přinášíme reakci čtenářů z Choceňského zpravodaje na nedávný Muzikantský ples, která nás upřímně potěšila. A ještě jedna novinka – Choceňačka má svou stránku na sociální síti Facebook. Můžete tu veřejně projevit náklonnost k naší kapele :).

Radim Šantrůček
Vloženo: 12.3.2010

Jubilejní Vodácký ples, potřetí s Choceňačkou

V posledních letech se stalo tradicí, že naše dechovka hraje během sezóny na dvou různých plesech. Vedle našeho Muzikantského přispíváme také k programu plesu Vodáckého, tak je tomu letos už potřetí v řadě.

Vodácký ples je součástí Vodáckého dne, programu, který v Chocni probíhá po celou sobotu. (www.vodackyden.cz). Ples, tedy vrchol celé akce, začíná ve dvacet hodin a první hodina a půl bude patřit právě Choceňačce.

Radim Šantrůček
Webmaster ©2012 Chocenacka.cz