Dnes je 21. 9. 2023 Vítejte na oficiálních stránkách dechové hudby Choceňačky! Aktualizováno 4. 7. 2021

Novinky

Nejnovější fotografie

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Vloženo: 28.4.2010

Třetí „Dechovka na zámku“ už v sobotu

Po víc než měsíční pauze přichází další vystoupení naší malé dechovky. Choceňačka se v sobotu prvního května představí na zámeckém nádvoří jako jeden z účastníků dechovkového festivalu s příznačným názvem Dechovka na zámku.

Bude to už třetí ročník festivalu a jako obvykle nebude Choceňačka vystupovat sama. Spolu s ní se tentokrát představí dechový orchestr choceňské ZUŠky, který ve dvě hodiny odpoledne celý program startuje. Přibližně po hodině začne hrát Šeucouská muzika ze Skutče a na závěr vystoupí Choceňačka.

Všichni jste srdečně zváni. Kromě dobré hudby je zajištěno i občerstvení. Nezbývá než si přát, aby bylo v sobotu stejně hezké počasí jako o uplynulém víkendu.

Radim Šantrůček
Vloženo: 12.4.2010

Choceňačka se pilně připravuje na léto

V dubnu naší malou dechovku nečeká ani jedno vystoupení, přesto to neznamená, že se u nás nic neděje. Poté, co jsme odehráli opět velmi vydařený Vodácký ples a akci obecního úřadu ve Sloupnici, pilně zkoušíme na měsíce příští.

První na programu je nyní festival Dechovka na zámku 1. května, o kterém ještě budeme na webu informovat. Poté se přiblíží letní sezóna, která jako každý rok bude velmi nabitá. Kalendář se plní nejrůznějšími hrami, aktualizovaný program najdete v příslušné sekci našich stránek.

Aby bylo zpravodajství Choceňačky kompletní, přinášíme reakci čtenářů z Choceňského zpravodaje na nedávný Muzikantský ples, která nás upřímně potěšila. A ještě jedna novinka – Choceňačka má svou stránku na sociální síti Facebook. Můžete tu veřejně projevit náklonnost k naší kapele :).

Radim Šantrůček
Vloženo: 12.3.2010

Jubilejní Vodácký ples, potřetí s Choceňačkou

V posledních letech se stalo tradicí, že naše dechovka hraje během sezóny na dvou různých plesech. Vedle našeho Muzikantského přispíváme také k programu plesu Vodáckého, tak je tomu letos už potřetí v řadě.

Vodácký ples je součástí Vodáckého dne, programu, který v Chocni probíhá po celou sobotu. (www.vodackyden.cz). Ples, tedy vrchol celé akce, začíná ve dvacet hodin a první hodina a půl bude patřit právě Choceňačce.

Radim Šantrůček
Vloženo: 12.2.2010

Ples za námi, masopusty před námi

Osmý Muzikantský ples máme úspěšně za sebou. Tímto chceme poděkovat všem návštěvníkům, kterých bylo zatím nejvíce v historii, a věříme, že se jim večer plný tance a hudby líbil. A že dorazí i v příštím roce. :)

Teď se Choceňačka soustředí na blížící se masopusty, které budou stejně jako loni tři. S tou změnou, že místo v Pardubicích budeme letos hrát v Dobříkově. A právě tam tento víkend začínáme, konkrétně v sobotu třináctého února.

Následovat budou dva masopusty, které už důvěrně známe. O týden později, tedy v sobotu dvacátého února, hrajeme ve Skořenicích, za další týden se naše dechovka představí v domovské Chocni.

Radim Šantrůček
Vloženo: 28.1.2010

Choceňačka zve na Muzikantský ples. Už poosmé

Už osmý muzikantský ples se koná tuto sobotu v choceňské Sokolovně. Pořadatelem je Klub přátel umění, jehož součástí je i malá dechová hudba Choceňačka.

Už se stalo tradicí, že Muzikantský ples je přehlídkou poctivé hudby mnoha nejrůznějších žánrů od polky a valčíku přes waltz či blues až třeba po čardáš. Nejinak tomu bude i letos. Program zahajuje Big Band při ZUŠ Choceň, dále se předvedou Choceňačka, Kantorský dixieland a Swing Club.

Choceňačka tímto zve všechny tance- a poslechuchtivé duše na osmý Muzikantský ples, začátek je v sobotu 30. ledna ve dvacet hodin. Vstupenky je možné zakoupit v Informačním centru na náměstí a poté na místě plesu.

Muzikantský ples 2010
Radim Šantrůček
Vloženo: 23.11.2009

Video ze Skutče, fotky z Vrchoviny

V posledních týdnech absolvovala Choceňačka dvě zcela odlišné hry. Poslední říjnovou neděli jsme se zúčastnili Dne s dechovkou ve Skutči, přespříští víkend jsme pak asistovali u výlovu rybníka na Vrchovině.

Obě vystoupení ale mají něco společného – nyní se k ním můžete vrátit pomocí multimédií. Na serveru YouTube je sestřih skutečského festivalu, který obsahuje i polku Z vědérka vínko v podání Choceňačky. Na Vrchovině byli zástupci Orlického deníku a jeden z našich bubeníků Miloš Filipi (toho dne rybář) se stal hvězdou jejich fotogalerie (zde).

Radim Šantrůček
Vloženo: 21.10.2009

Choceňačka se jede předvést na festival do Skutče

Malá dechová hudba Choceňačka se bez jednoho dne přesně po měsíci chystá na další vystoupení. Po Gulášfestu v Peci pod Sněžkou se zúčastníme Dne s dechovkou ve Skutči.

Do třicet kilometrů vzdáleného města se jedeme ukázat v co možná nejlepší formě. V našem programu bude několik náročných skladeb, teprve podruhé zazní v našem podání Noční slzy, ve kterých sóluje na trumpetu Josef Novák.

Přípravy na skutečský festival bohužel narušila nepříjemná nehoda. Náš druhý trumpetista Martin Petruželka vážně havaroval na kole a je na delší dobu v pracovní i dechovkové neschopnosti. Všichni si přejeme jeho brzké uzdravení a také, aby se další zdravotní problémy všem členům kapely vyhýbaly.

Pro příznivce Choceňačky, kteří se chystají na výjezd do Skutče, dodáváme, že Den s dechovkou začíná v Kulturním domě tuto sobotu v deset hodin. Kromě naší kapely se představí ještě další tři dechovky.

Radim Šantrůček
Webmaster ©2012 Chocenacka.cz