Dnes je 10. 6. 2023 Vítejte na oficiálních stránkách dechové hudby Choceňačky! Aktualizováno 4. 7. 2021

Novinky

Nejnovější fotografie

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Vloženo: 12.3.2010

Jubilejní Vodácký ples, potřetí s Choceňačkou

V posledních letech se stalo tradicí, že naše dechovka hraje během sezóny na dvou různých plesech. Vedle našeho Muzikantského přispíváme také k programu plesu Vodáckého, tak je tomu letos už potřetí v řadě.

Vodácký ples je součástí Vodáckého dne, programu, který v Chocni probíhá po celou sobotu. (www.vodackyden.cz). Ples, tedy vrchol celé akce, začíná ve dvacet hodin a první hodina a půl bude patřit právě Choceňačce.

Radim Šantrůček
Vloženo: 12.2.2010

Ples za námi, masopusty před námi

Osmý Muzikantský ples máme úspěšně za sebou. Tímto chceme poděkovat všem návštěvníkům, kterých bylo zatím nejvíce v historii, a věříme, že se jim večer plný tance a hudby líbil. A že dorazí i v příštím roce. :)

Teď se Choceňačka soustředí na blížící se masopusty, které budou stejně jako loni tři. S tou změnou, že místo v Pardubicích budeme letos hrát v Dobříkově. A právě tam tento víkend začínáme, konkrétně v sobotu třináctého února.

Následovat budou dva masopusty, které už důvěrně známe. O týden později, tedy v sobotu dvacátého února, hrajeme ve Skořenicích, za další týden se naše dechovka představí v domovské Chocni.

Radim Šantrůček
Vloženo: 28.1.2010

Choceňačka zve na Muzikantský ples. Už poosmé

Už osmý muzikantský ples se koná tuto sobotu v choceňské Sokolovně. Pořadatelem je Klub přátel umění, jehož součástí je i malá dechová hudba Choceňačka.

Už se stalo tradicí, že Muzikantský ples je přehlídkou poctivé hudby mnoha nejrůznějších žánrů od polky a valčíku přes waltz či blues až třeba po čardáš. Nejinak tomu bude i letos. Program zahajuje Big Band při ZUŠ Choceň, dále se předvedou Choceňačka, Kantorský dixieland a Swing Club.

Choceňačka tímto zve všechny tance- a poslechuchtivé duše na osmý Muzikantský ples, začátek je v sobotu 30. ledna ve dvacet hodin. Vstupenky je možné zakoupit v Informačním centru na náměstí a poté na místě plesu.

Muzikantský ples 2010
Radim Šantrůček
Vloženo: 23.11.2009

Video ze Skutče, fotky z Vrchoviny

V posledních týdnech absolvovala Choceňačka dvě zcela odlišné hry. Poslední říjnovou neděli jsme se zúčastnili Dne s dechovkou ve Skutči, přespříští víkend jsme pak asistovali u výlovu rybníka na Vrchovině.

Obě vystoupení ale mají něco společného – nyní se k ním můžete vrátit pomocí multimédií. Na serveru YouTube je sestřih skutečského festivalu, který obsahuje i polku Z vědérka vínko v podání Choceňačky. Na Vrchovině byli zástupci Orlického deníku a jeden z našich bubeníků Miloš Filipi (toho dne rybář) se stal hvězdou jejich fotogalerie (zde).

Radim Šantrůček
Vloženo: 21.10.2009

Choceňačka se jede předvést na festival do Skutče

Malá dechová hudba Choceňačka se bez jednoho dne přesně po měsíci chystá na další vystoupení. Po Gulášfestu v Peci pod Sněžkou se zúčastníme Dne s dechovkou ve Skutči.

Do třicet kilometrů vzdáleného města se jedeme ukázat v co možná nejlepší formě. V našem programu bude několik náročných skladeb, teprve podruhé zazní v našem podání Noční slzy, ve kterých sóluje na trumpetu Josef Novák.

Přípravy na skutečský festival bohužel narušila nepříjemná nehoda. Náš druhý trumpetista Martin Petruželka vážně havaroval na kole a je na delší dobu v pracovní i dechovkové neschopnosti. Všichni si přejeme jeho brzké uzdravení a také, aby se další zdravotní problémy všem členům kapely vyhýbaly.

Pro příznivce Choceňačky, kteří se chystají na výjezd do Skutče, dodáváme, že Den s dechovkou začíná v Kulturním domě tuto sobotu v deset hodin. Kromě naší kapely se představí ještě další tři dechovky.

Radim Šantrůček
Vloženo: 25.9.2009

Hola hola, Pec potřetí volá

Choceňačka se tento víkend symbolicky loučí s letní sezónou. Potřetí v řadě zavítáme do Pece pod Sněžkou, abychom svým vystoupením asistovali u již tradičního „Gulášfestu“ (jelikož organizátoři každý rok název akce mění, naše označení „Gulášfest“ považujeme za optimální – poznámka Choceňačky).

Podle meteorologů má být velice pěkné počasí, je proto možné, že se s létem nerozloučíme ne symbolicky, ale opravdově. Na programu máme kromě několikahodinové hry také výšlap na Černou horu, návštěvu některé z rozhledem a mnoho dalšího. Přespání do neděle na Dimrově chatě nabízí široké možnosti vyžití v Krkonoších.

Velice pozitivní zprávou je zotavení se kapelníka Jiřího Šimka, který je znovu připraven hrát. Tímto zároveň děkujeme Václavu Drobnému a Vojtovi Čermákovi za několikanásobnou pomoc při různých vystoupeních, které bylo třeba vzhledem k dočasné indispozici obou „tenoráků“ na přelomu srpna a září.

GulášFest
Radim Šantrůček
Vloženo: 18.8.2009

Osmé Pivní slavnosti. Choceňačka nemůže chybět

K závěru letních prázdnin v Chocni patří už neodmyslitelně Pivní slavnosti. Letos se koná už jejich osmý ročník a k tradičním účinkujícím patří především malá dechová hudba Choceňačka.

Letos budou Choceňáci holdovat zlatavému moku v sobotu dvaadvacátého srpna v parku Peliny. Hlavní program začíná od čtrnácti hodin a na pódiu se jako první objeví právě naše dechovka.

Choceňačka si od poloviny července vybírala zasloužený měsíční odpočinek, nyní se chystá znovu vystupovat. V závěru srpna ještě stihneme Podvečerní koncert na choceňském náměstí (pátek 28. v 18 hodin) a o den později hrajeme v Dobříkově tamním hasičům.

Pivní slavnosti 09
Radim Šantrůček
Webmaster ©2012 Chocenacka.cz