Dnes je 20. 7. 2024 Vítejte na oficiálních stránkách dechové hudby Choceňačky! Aktualizováno 4. 7. 2021

Novinky

Nejnovější fotografie

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Vloženo: 28.5.2011

Kácení májí, Nasavrky a další hry Choceňačky...

S blížícím se létem se kalendář Choceňačky opět zaplnil množstvím nejrůznějších vystoupení. Minulou sobotu jsme po bleskové domluvě zahráli na hasičských závodech v Nasavrkách, dnes se znovu po dvou letech koná na Vraclavi tradiční Kácení májí, kde nebudeme chybět. Doufejme, že nebude pršet.

Vedle kompletního seznamu her, který naleznete v příslušné položce na webu, přinášíme další informace ohledně nahrávání prvního CD Choceňačky. Dílo je opět o něco blíže svému dokončení - minulou neděli nahrála svá sóla klarinetová sekce a rovněž obligátka. Zbývá doplnit zpěvy.

Radim Šantrůček
Vloženo: 14.5.2011

Nahrávání prvního CD je (témeř) za námi

Od minulého pátku do neděle se Choceňačka pustila do dlouho očekávaného nahrávání svého prvního cédéčka. Pro mnoho z nás to byla první podobná zkušenost a není nutné skrývat, že sobotní a nedělní nahrávací maratón byly mimořádně vyčerpávající.

Obrovské poděkování opět patří Rosťovi Balaštíkovi, který dohlížel na to, aby všechno proběhlo tak, jak má. Za prvé navázal na nedávnou společnou zkoušku a piloval s námi provedení jednotlivých skladeb. Za druhé spolupracoval se zvukaři a dělal vše pro to, aby výsledná nahrávka byla co nejlepší.

Na cédéčko jsme vybrali celkem deset skladeb, které jsme do nedělního odpoledne skutečně nahráli. Přesto práce ještě zdaleka nekončí. Prozatím se nahrávalo bez zpěvů, které budou doplněny během blízkých dní ve studiu. To samé nakonec čeká i klarinetová sóla a částečně obligátku. Stejně tak je ještě třeba vymyslet název, booklet a vyřešit spoustu dalších věcí…

Pevně věříme, že výsledek bude stát za to. CD Choceňačky má být průřezem repertoárem, který jsme po dobu své existence hráli. Jelikož letos slavíme dvacet let, je pro jeho vydání a ohlednutí se zpátky ideální příležitost.

Na které skladby se můžete těšit? Na polky Choceňačka, Vesničanka, Čas návratů, Krojovaná, Plechová, Na břehu Blanice, Ty to víš a valčíky Na Pankráci, Pro pár krásných dnů a Povětrné střevíčky. Až se bude blížit vydání CD, samozřejmě budete informováni. Zatím si můžete prohlédnout fotogalerii z nahrávání.

Radim Šantrůček
Vloženo: 22.4.2011

Na prvního května na čtvrtou Dechovku na zámku

Prvního května se na choceňském zámku koná už čtvrtý ročník festivalu dechových hudeb s příznačným názvem „Dechovka na zámku“. Začátek je naplánován na čtrnáctou hodinu a představí se celkem tři soubory.

Na úvod zahraje mládežnický orchestr ZUŠ, po něm své umění předvede Pohoranka se čtveřicí zpěváků (Marie Lázničková, Gabriela Řeháková, Radek Klusoň, Václav Boštík). Závěr nedělního odpoledne bude tradičně patřit domácí Choceňačce, pro kterou bude vystoupení generálkou před blížícím se nahráváním prvního CD.

Radim Šantrůček
Vloženo: 17.4.2011

Choceňačka se chystá na nahrávání svého prvního CD

Po několika letech více či méně vážných snah bude naše malá dechová hudba nahrávat svoje první cédečko. Všechno je už domluvené, v kalendářích máme zatrhnuto datum šestého až osmého května, k nahrávání poslouží Šemberovo divadlo ve Vysokém Mýtě. „Pro mě osobně to je splněný sen. Letos navíc slavíme dvacet let,“ říká kapelník Jiří Šimek.

Květnovému nahrávání nyní podřizujeme veškeré dění na zkouškách. Vybrali jsme deset skladeb, které pilně nacvičujeme. Na poslední zkoušku jsme pozvali Rostislava Balaštíka, vynikajícího muzikanta a dlouholetého hráče dechové hudby Žadovjáci. „Rosťa“ nás čtyři hodiny cepoval a radil nám, jak jednotlivé skladby vypilovat. Věříme, že to půjde poznat.

Paradoxně právě ve chvíli, kdy se blíží nahrávání prvního CD, je Choceňačka nucena změnit stabilní sestavu. Druhý trumpetista Martin Petruželka musel služebně odletět na delší čas do Indie, místo něho se tak do první řady posunul doprovodný trumpetista Martin Homolka. Druhá změna je spíše kosmetická. Klarinetovou sekci rozšířila Nela Zemanová, která s námi už mnohokrát hrála.

Radim Šantrůček
Vloženo: 11.3.2011

Další program: Vodácký ples a výjezd do Rumburku

Choceňačce pokračuje nabitý program, i pátý a šestý víkend v řadě nás čekají další vystoupení. Tuto sobotu, tedy dvanáctého března, hrajeme už počtvrté na Vodáckém plesu. Naší malé dechové hudbě bude tradičně patřit úvodní vstup od dvaceti do dvaadvaceti hodin. Více o plesu i celém Vodáckem dnu se dozvíte na www.vodackyden.cz.

O týden později nás čeká náročná akce v Rumburku, což je město na německo-českých hranicích vzdálené bezmála dvěstě kilometrů. Celé odpoledne budeme hrát k tanci a poslechu v tamním Domu kultury, začínáme ve čtrnáct hodin.

Jak již bylo zmíněno, Choceňačka bude vystupovat celkem šest víkendů v řadě, následný odpočinek proto přijde vhod. Pokud se nic nezmění, další hraní by mělo přijít prvního května, kdy se na choceňském zámku koná už tradiční dechovkový festival. Podrobnosti se včas dozvíte zde na webu.

Ještě si dovolíme krátké ohlédnutí za nedávnými masopusty. Níže nabízíme odkazy na fotogalerie z Dobříkova a Chocně, přídáváme také video z druhé jmenované akce.

Radim Šantrůček
Vloženo: 15.2.2011

Po plesu následují troje ostatky

Choceňačka má zdárně za sebou devátý Muzikantský ples. Poprvé s námi zpívala Radka Benešová. Věříme, že začala dlouhodobá a úspěšná spolupráce. Na několik fotek z plesu se můžete podívat zde.

S únorem a březnem naši malou dechovou hudbu čekají tradiční ostatky v Chocni a okolí, stejně jako loni letos budou troje. Začínáme v sobotu 19. února v Dobříkově, o týden později hrajeme ve Skořenicích. Obě akce se konají po poledni.

Pátého března přijde na řadu Choceň. Letos bude masopustní průvod v novém formátu a sami jsme zvědaví, jak bude vypadat. Stejná zůstává dopolední hodina konání. V neděli šestého března pak znovu hrajeme v Chocni, a sice od čtrnácti hodin v Sokolovně na "tanečním čaji" (plakát je zde).

Kdo by si chtěl zrekapitulovat loňský rok Choceňačky, může nahlédnout do webové "Galerie". Nejnovějším příspěvkem je výběr fotek z koncertů a všemožných vystoupení během uplynulého roku 2010.

Radim Šantrůček
Vloženo: 9.2.2011

9. Muzikantský ples je tu. Přijďte si zatančit!

V pořadí už devátý Muzikantský ples se koná v sobotu dvanáctého února v choceňské Sokolovně. K tanci a poslechu zahrají Choceňačka, Big Band ZUŠ, Kantorský dixieland a Tiger Swing z Ústí nad Orlicí. O předtančebí se postará soubor Prozatím.

Čtveřice kapel dává tušit, že repertoár bude opravdu pestrý a na své si přijdou milovníci mnoha a mnoha různých tanců. Neváhejte a přijďte si užít sobotní večer ve společnosti dobré hudby a tance. Vstupenky jsou v prodeji v Informačním centru, ples začíná v sobotu ve dvacet hodin.

Radim Šantrůček
Webmaster ©2012 Chocenacka.cz