Dnes je 29. 2. 2024 Vítejte na oficiálních stránkách dechové hudby Choceňačky! Aktualizováno 4. 7. 2021

Novinky

Nejnovější fotografie

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Vloženo: 17.4.2011

Choceňačka se chystá na nahrávání svého prvního CD

Po několika letech více či méně vážných snah bude naše malá dechová hudba nahrávat svoje první cédečko. Všechno je už domluvené, v kalendářích máme zatrhnuto datum šestého až osmého května, k nahrávání poslouží Šemberovo divadlo ve Vysokém Mýtě. „Pro mě osobně to je splněný sen. Letos navíc slavíme dvacet let,“ říká kapelník Jiří Šimek.

Květnovému nahrávání nyní podřizujeme veškeré dění na zkouškách. Vybrali jsme deset skladeb, které pilně nacvičujeme. Na poslední zkoušku jsme pozvali Rostislava Balaštíka, vynikajícího muzikanta a dlouholetého hráče dechové hudby Žadovjáci. „Rosťa“ nás čtyři hodiny cepoval a radil nám, jak jednotlivé skladby vypilovat. Věříme, že to půjde poznat.

Paradoxně právě ve chvíli, kdy se blíží nahrávání prvního CD, je Choceňačka nucena změnit stabilní sestavu. Druhý trumpetista Martin Petruželka musel služebně odletět na delší čas do Indie, místo něho se tak do první řady posunul doprovodný trumpetista Martin Homolka. Druhá změna je spíše kosmetická. Klarinetovou sekci rozšířila Nela Zemanová, která s námi už mnohokrát hrála.

Radim Šantrůček
Vloženo: 11.3.2011

Další program: Vodácký ples a výjezd do Rumburku

Choceňačce pokračuje nabitý program, i pátý a šestý víkend v řadě nás čekají další vystoupení. Tuto sobotu, tedy dvanáctého března, hrajeme už počtvrté na Vodáckém plesu. Naší malé dechové hudbě bude tradičně patřit úvodní vstup od dvaceti do dvaadvaceti hodin. Více o plesu i celém Vodáckem dnu se dozvíte na www.vodackyden.cz.

O týden později nás čeká náročná akce v Rumburku, což je město na německo-českých hranicích vzdálené bezmála dvěstě kilometrů. Celé odpoledne budeme hrát k tanci a poslechu v tamním Domu kultury, začínáme ve čtrnáct hodin.

Jak již bylo zmíněno, Choceňačka bude vystupovat celkem šest víkendů v řadě, následný odpočinek proto přijde vhod. Pokud se nic nezmění, další hraní by mělo přijít prvního května, kdy se na choceňském zámku koná už tradiční dechovkový festival. Podrobnosti se včas dozvíte zde na webu.

Ještě si dovolíme krátké ohlédnutí za nedávnými masopusty. Níže nabízíme odkazy na fotogalerie z Dobříkova a Chocně, přídáváme také video z druhé jmenované akce.

Radim Šantrůček
Vloženo: 15.2.2011

Po plesu následují troje ostatky

Choceňačka má zdárně za sebou devátý Muzikantský ples. Poprvé s námi zpívala Radka Benešová. Věříme, že začala dlouhodobá a úspěšná spolupráce. Na několik fotek z plesu se můžete podívat zde.

S únorem a březnem naši malou dechovou hudbu čekají tradiční ostatky v Chocni a okolí, stejně jako loni letos budou troje. Začínáme v sobotu 19. února v Dobříkově, o týden později hrajeme ve Skořenicích. Obě akce se konají po poledni.

Pátého března přijde na řadu Choceň. Letos bude masopustní průvod v novém formátu a sami jsme zvědaví, jak bude vypadat. Stejná zůstává dopolední hodina konání. V neděli šestého března pak znovu hrajeme v Chocni, a sice od čtrnácti hodin v Sokolovně na "tanečním čaji" (plakát je zde).

Kdo by si chtěl zrekapitulovat loňský rok Choceňačky, může nahlédnout do webové "Galerie". Nejnovějším příspěvkem je výběr fotek z koncertů a všemožných vystoupení během uplynulého roku 2010.

Radim Šantrůček
Vloženo: 9.2.2011

9. Muzikantský ples je tu. Přijďte si zatančit!

V pořadí už devátý Muzikantský ples se koná v sobotu dvanáctého února v choceňské Sokolovně. K tanci a poslechu zahrají Choceňačka, Big Band ZUŠ, Kantorský dixieland a Tiger Swing z Ústí nad Orlicí. O předtančebí se postará soubor Prozatím.

Čtveřice kapel dává tušit, že repertoár bude opravdu pestrý a na své si přijdou milovníci mnoha a mnoha různých tanců. Neváhejte a přijďte si užít sobotní večer ve společnosti dobré hudby a tance. Vstupenky jsou v prodeji v Informačním centru, ples začíná v sobotu ve dvacet hodin.

Radim Šantrůček
Vloženo: 24.1.2011

Program v novém roce se začíná rýsovat

Před několika málo dny začal rok 2011, ve kterém opět bude mít malá dechová hudba Choceňačka napilno. Domluvena je už celá řada hraní. Po několikaleté odmlce opět zavítáme do Německa, konkrétně do obce Meerdorf na začátku září. Aktuální informace o nejbližších hrách najdete v sekci "program". V tuto chvíli tam jsou pro přehlednost pouze hry plánované do konce května.

S minulým rokem se Choceňačka rozloučila tradiční silvestrovskou hrou na náměstí v Chocni. Pro zajímavost přikládáme odkaz na fotogalerii, která se objevila na stránkách Orlického deníku (zde).

Radim Šantrůček
Vloženo: 28.12.2010

Choceňačka opět hraje i na Silvestra

Malá dechová hudba Choceňačka přeje všem příznivcům krásné Vánoce a šťastný nový rok 2011. Rouzloučit se s rokem 2010 můžete všichni na choceňském náměstí, kde bude tradičně dopoledne probíhat silvestrovský program. Od půl desáté hraje Choceňačka, po ní Kantorský dixieland.

Radim Šantrůček
Vloženo: 7.11.2010

Listopad Choceňačky: Martinská husa a Cecílie

Naše malá dechová hudba má za sebou poměrně klidné září a říjen, během kterých jsme zahráli v Kostelci nad Orlicí na Staročeském posvícení a v Chocni na chovatelské výstavě. Další dvě hry máme na programu během právě začínajícího listopadu.

V sobotu třináctého se Choceňačka poprvé v historii představí v restauraci Hotelu Peliny. Po celý den se zde bude podávat svatomartinská husa a na večer celou akci obohatí produkce dechové hudby, její začátek je naplánován na dvacátou hodinu.

O týden později už pošesté oslavíme Cecílii, patronku muzikantů. Tradiční koncert se jako obvykle koná na Rychtě a obvyklý je i čas začátku - v devatenáct hodin. Všichni jste srdečně zváni!

Choceňačka se také začala připravovat na vydání historicky prvního CD. Kapelník Jiří Šimek se chopil iniciativy a již se postupnými kroky blížíme k nahrávání. Zatím jsme ve fázi výběru a pečlivého zkoušení skladeb, nahrávat bychom měli na jaře.

Radim Šantrůček
Webmaster ©2012 Chocenacka.cz