Dnes je 29. 2. 2024 Vítejte na oficiálních stránkách dechové hudby Choceňačky! Aktualizováno 4. 7. 2021

Novinky

Nejnovější fotografie

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Vloženo: 22.1.2023

V lednu začínají masopusty

Celkem na čtyřech masopustech bude v nejbližších týdnech hrát Choceňačka. První z nich se koná už tuto sobotu 28. ledna dopoledne v Českých Heřmanicích. O tři týdny později následují Choceň a Dobříkov, závěrečný masopust pak přijde na řadu 25. února odpoledne ve Skořenicích.

Radim Šantrůček
Vloženo: 24.12.2022

S rokem 2022 se loučíme Silvestrovskou veselicí

Malá dechová hudba Choceňačka přeje všem svým příznivcům krásné vánoční svátky a jen to nejlepší do nového roku 2023. S tím končícím se rozloučíme tradiční Silvestrovskou veselicí, která začíná v půl desáté na choceňském náměstí. Po dvou covidových letech opět hrají Choceňačka a Kantorský dixieland.

Radim Šantrůček
Vloženo: 19.11.2022

Šestnáctý ročník Cecilky

V sobotu šestadvacátého listopadu oslavíme patronku muzikantů svatou Cecílii, a to už pošestnácté. Poslední dva roky jsme hrát nemohli kvůli covidovým restrikcím a vysokému počtu nemocných v kapele, tentokrát už snad vše proběhne podle plánu. Tradičně hrajeme na Rychtě se začátkem v devatenáct hodin. Těšit se můžete na skladby podle přání jednotlivých členů Choceňačky.

Radim Šantrůček
Vloženo: 14.8.2022

Prázdniny skončily, čekají nás tři vystoupení

Jako každý rok si Choceňačka vybrala přes léto prázdniny, těm už ale je konec. Znovu v akci jsme byli v sobotu třináctého srpna na Pouti v Hemžích. A v rychlém tempu následují další dvě vystoupení. Promenádní koncert na náměstí ve Vysokém Mýtě je na programu ve čtvrtek osmnáctého srpna od sedmnácti hodin. V sobotu jednadvacátého se konají Trstěnické dožínky. Choceňačka obstará průvod, který ve třináct hodin celou akce zahajuje, a poté zahraje od sedmnácti hodin.

Radim Šantrůček
Vloženo: 27.6.2022

Další hry ve Žďáru a Oucmanicích

Začátek července znamená pro Choceňačku další dvě vystoupení. V sobotu druhého července pořádají ve Žďáru nad Orlicí Letní slavnost a zároveň oslaví 100 let tamního fotbalu, Choceňačka zahraje od šestnácti hodin. Na státní svátek pátého července pak zavítáme do Oucmanic na tradiční Cyrilometodějský den řemesel. Začátek akce je ve třináct hodin, Choceňačka vystoupí o hodinu později. V červenci to bude z naší strany vše, protože nám začínají prázdniny, zpět budeme v půlce srpna.

Radim Šantrůček
Vloženo: 17.6.2022

Oslavy v Brandýse a ve Džbánově

Následující dva víkendy zahraje Choceňačka při kulatých výročích. V sobotu 18. června slaví hasiči v Brandýse nad Orlicí 150 let od svého vzniku, při této příležitosti také představí nový prapor. Začíná se ve třináct hodin v Sokolovně. O týden později má výročí obec Džbánov stejně jako tamní hasiči. I tato akce začíná ve třináct hodin, a to průvodem od "trafačky".

Radim Šantrůček
Vloženo: 17.4.2022

Dechovka na zámku opět 1. května

Vzhledem k tomu, že nyní nejsou v platnosti žádné covidové restrikce, vrací se po dvou letech Dechovka na zámku ke svému tradičnímu termínu, kterým je první květen. Přespříští neděli jste tedy srdečně zváni na nádvoří choceňského zámku na již patnáctý ročník. Od čtrnácti hodin zahrají postupně mládežnický orchestr ZUŠ, Leškovanka a Choceňačka.

Radim Šantrůček
Webmaster ©2012 Chocenacka.cz