Dnes je 21. 9. 2023 Vítejte na oficiálních stránkách dechové hudby Choceňačky! Aktualizováno 4. 7. 2021

Novinky

Nejnovější fotografie

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Vloženo: 14.8.2022

Prázdniny skončily, čekají nás tři vystoupení

Jako každý rok si Choceňačka vybrala přes léto prázdniny, těm už ale je konec. Znovu v akci jsme byli v sobotu třináctého srpna na Pouti v Hemžích. A v rychlém tempu následují další dvě vystoupení. Promenádní koncert na náměstí ve Vysokém Mýtě je na programu ve čtvrtek osmnáctého srpna od sedmnácti hodin. V sobotu jednadvacátého se konají Trstěnické dožínky. Choceňačka obstará průvod, který ve třináct hodin celou akce zahajuje, a poté zahraje od sedmnácti hodin.

Radim Šantrůček
Vloženo: 27.6.2022

Další hry ve Žďáru a Oucmanicích

Začátek července znamená pro Choceňačku další dvě vystoupení. V sobotu druhého července pořádají ve Žďáru nad Orlicí Letní slavnost a zároveň oslaví 100 let tamního fotbalu, Choceňačka zahraje od šestnácti hodin. Na státní svátek pátého července pak zavítáme do Oucmanic na tradiční Cyrilometodějský den řemesel. Začátek akce je ve třináct hodin, Choceňačka vystoupí o hodinu později. V červenci to bude z naší strany vše, protože nám začínají prázdniny, zpět budeme v půlce srpna.

Radim Šantrůček
Vloženo: 17.6.2022

Oslavy v Brandýse a ve Džbánově

Následující dva víkendy zahraje Choceňačka při kulatých výročích. V sobotu 18. června slaví hasiči v Brandýse nad Orlicí 150 let od svého vzniku, při této příležitosti také představí nový prapor. Začíná se ve třináct hodin v Sokolovně. O týden později má výročí obec Džbánov stejně jako tamní hasiči. I tato akce začíná ve třináct hodin, a to průvodem od "trafačky".

Radim Šantrůček
Vloženo: 17.4.2022

Dechovka na zámku opět 1. května

Vzhledem k tomu, že nyní nejsou v platnosti žádné covidové restrikce, vrací se po dvou letech Dechovka na zámku ke svému tradičnímu termínu, kterým je první květen. Přespříští neděli jste tedy srdečně zváni na nádvoří choceňského zámku na již patnáctý ročník. Od čtrnácti hodin zahrají postupně mládežnický orchestr ZUŠ, Leškovanka a Choceňačka.

Radim Šantrůček
Vloženo: 21.2.2022

Hrajeme na třech masopustech

Díky zlepšené covidové situaci Choceňačka opět vystupuje na veřejnosti, aktuálně na třech masopustech. Dobříkovský masopust už máme za sebou (12. února). V Chocni se masopust koná v sobotu 26. února dopoledne. O svoji tradiční akci nechtějí přijít ani ve Skořenicích, tam je masopust na programu devatenáctého března.

Radim Šantrůček
Vloženo: 8.11.2021

Akce zrušena *** Šestnáctý ročník Cecilky

Velmi nás to mrzí, ale letošní Cecilku musíme zrušit. Důvodem jsou komplikace s koronavirem, který zasáhl i naši kapelu. *** Loni se tradiční Koncert pro Cecílii nemohl konat kvůli koronavirovým omezením, letos už snad jeho šestnácté vydání nic nepřekazí. Patronku muzikantů slavíme v sobotu dvacátého listopadu na Rychtě, začínáme v devatenáct hodin.

Radim Šantrůček
Vloženo: 1.10.2021

Svoje výročí slaví také "ekonomka"

Ještě kulatější výročí než před dvěma týdny Choceňačka, rovných sto let, slaví v sobotu druhého října choceňská "ekonomka" (dnes Obchodní akademie a Střední odborná škola cestovního ruchu). Choceňačka obstará průvod městem, který startuje ve čtrnáct hodin u školy a skončí na ostrově, kde je připraven další program.

Radim Šantrůček
Webmaster ©2012 Chocenacka.cz