Dnes je 13. 6. 2024 Vítejte na oficiálních stránkách dechové hudby Choceňačky! Aktualizováno 4. 7. 2021

Novinky

Nejnovější fotografie

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Vloženo: 13.6.2023

Po Vraclavi zahrajeme ve Žďáru

Poslední květnovou sobotu na Vraclavi pořádali Staročeské máje, které jako obvykle hudebně doprovodila Choceňačka. Další vystoupení čeká naši malou dechovou hudbu v sobotu 24. června ve Žďáru nad Orlicí. Zde se koná Obecní letní slavnost s bohatým programem od čtrnácti hodin, Choceňačka zahraje od půl čtvrté.

Radim Šantrůček
Vloženo: 23.4.2023

Na prvního máje opět Dechovka na zámku

Už šestnáctý ročník "Dechovky na zámku" se koná v pondělí prvního května. Ve sváteční den jste všichni srdečně zváni na nádvoří choceňského zámku, kde postupně zahrají Dechový orchestr ZUŠ Choceň, Choceňačka a jako letošní host Táboranka. Začátek akce je v obvyklých čtrnáct hodin.

Radim Šantrůček
Vloženo: 4.3.2023

Zveme vás na 18. Muzikantský ples

V sobotu osmnáctého března vás všechny srdečně zveme na Muzikantský ples, který pořádáme již poosmnácté. Kdo má dobrou paměť, tak si vzpomene, že to jsou už čtyři roky, co se poslední ples konal. Poté třikrát v řadě úřadoval covid. K tanci a poslechu zahrají Choceňačka, Big Band při místní ZUŠ a Kantorský dixieland, o předtančení se postará taneční obor ZUŠ. Vstupenky jsou již v prodeji v Informačním centru.

Radim Šantrůček
Vloženo: 22.1.2023

V lednu začínají masopusty

Celkem na čtyřech masopustech bude v nejbližších týdnech hrát Choceňačka. První z nich se koná už tuto sobotu 28. ledna dopoledne v Českých Heřmanicích. O tři týdny později následují Choceň a Dobříkov, závěrečný masopust pak přijde na řadu 25. února odpoledne ve Skořenicích.

Radim Šantrůček
Vloženo: 24.12.2022

S rokem 2022 se loučíme Silvestrovskou veselicí

Malá dechová hudba Choceňačka přeje všem svým příznivcům krásné vánoční svátky a jen to nejlepší do nového roku 2023. S tím končícím se rozloučíme tradiční Silvestrovskou veselicí, která začíná v půl desáté na choceňském náměstí. Po dvou covidových letech opět hrají Choceňačka a Kantorský dixieland.

Radim Šantrůček
Vloženo: 19.11.2022

Šestnáctý ročník Cecilky

V sobotu šestadvacátého listopadu oslavíme patronku muzikantů svatou Cecílii, a to už pošestnácté. Poslední dva roky jsme hrát nemohli kvůli covidovým restrikcím a vysokému počtu nemocných v kapele, tentokrát už snad vše proběhne podle plánu. Tradičně hrajeme na Rychtě se začátkem v devatenáct hodin. Těšit se můžete na skladby podle přání jednotlivých členů Choceňačky.

Radim Šantrůček
Vloženo: 14.8.2022

Prázdniny skončily, čekají nás tři vystoupení

Jako každý rok si Choceňačka vybrala přes léto prázdniny, těm už ale je konec. Znovu v akci jsme byli v sobotu třináctého srpna na Pouti v Hemžích. A v rychlém tempu následují další dvě vystoupení. Promenádní koncert na náměstí ve Vysokém Mýtě je na programu ve čtvrtek osmnáctého srpna od sedmnácti hodin. V sobotu jednadvacátého se konají Trstěnické dožínky. Choceňačka obstará průvod, který ve třináct hodin celou akce zahajuje, a poté zahraje od sedmnácti hodin.

Radim Šantrůček
Webmaster ©2012 Chocenacka.cz