Dnes je 15. 4. 2024 Vítejte na oficiálních stránkách dechové hudby Choceňačky! Aktualizováno 4. 7. 2021

Novinky

Nejnovější fotografie

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Vloženo: 30.11.2011

Choceňačka zahraje na dvou tanečních odpoledních

Také v prosinci čeká naši malou dechovou hudbu několik vystoupení. O koledách a silvestrovské hře vás ještě budeme informovat, nyní jsou aktuální taneční odpoledne v Chocni a ve Vysokém Mýtě.

Tuto neděli, tedy čtvrtého prosince, Choceňačka zahraje k tanci (a samozřejmě i k poslechu) v choceňské Sokolovně, o týden později ve vysokomýtském M-Klubu. Obě akce budou trvat od půl druhé do půl šesté.

Radim Šantrůček
Vloženo: 16.11.2011

Sedmá "Cecilka" už tuto sobotu

Už šest roků v řadě Choceňačka slavila svatou Cecílii, patronku muzikantů, a letos tak učiní posedmé. V kalendáří najdeme její jméno u data dvaadvacátého listopadu, náš Koncert pro Cecílii se uskuteční už v sobotu, tedy devatenáctého listopadu.

"Cecilka" je pro nás už tradičním vystoupením, jedním z nemnoha podzimních. Jako obvykle zahrajeme v Chocni na Rychtě, i začátek je tradiční - v devatenáct hodin. Těšit se můžete na nově nacvičené skladby, kterým bude patřit první blok. Po přestávce se budou stejně jako v předchozích letech hrát skladby na přání jednotlivých členů kapely.

Radim Šantrůček
Vloženo: 21.10.2011

Choceňačka zahraje u výlovu rybníka na Vrchovině

V sobotu dvaadvacátého října zahraje Choceňačka u výlovu rybníku na Vrchovině (odkaz zde). Výlov začíná v osm hodin ráno, Choceňačka spustí přibližně o půl deváté. Zasvěcení vědí, že rybník na Vrchovině důvěrně známe. Kromě toho, že na výlovu budeme hrát podruhé, tak na tomto místě už proběhlo několik oslav a různých posezení naší dechovky.

Kdo na Vrchovině bude chybět, může si poslechnout Choceňačku alespoň na internetu. Na serveru YouTube je již devět videí z narozeninového koncertu, která tam nahrál jeden z diváků. Jeho web (odkaz zde) se spoustou videí a fotografií jistě stojí za pozornost příznivců dechové hudby. Na ochutnávku nabízíme polku Čas návratů, další skladby najdete v souvisejících videích.

Radim Šantrůček
Vloženo: 30.9.2011

Přijďte na Choceňskou pouť...

Ač to tak na první pohled nemuselo vypadat, tak byla Choceňačka aktivní i o víkendech následujících po zájezdu do německého Meerdorfu. Zahráli jsme na svatbě našeho es klarinetisty Aleše Kajzrlíka a také na zlaté svatbě manželů Matějkových. Vedle toho dechovka poseděla u piva a kýty na rybníku na Vrchovině a ještě jednou oslavila dvacet let činnosti.

Po soukromých akcích nyní přichází na řadu opět jedna veřejná. V sobotu 1. října bude Choceňačka hrát na náměstí na Choceňské posvícenské pouti. Připraven je program na celé odpoledne, naše dechovka vyplní čas mezi jednou a druhou hodinou odpolední (plakát je zde).

Radim Šantrůček
Vloženo: 6.9.2011

Oslavenkyně Choceňačka po pěti letech zahrála v Německu

Malá dechová hudba Choceňačka toho na přelomu srpna a září stihla opravdu hodně. Slavnostní koncert ke dvacátému výročí činnosti, křest prvního cédéčka a také zájezd do Německa.

V minulých letech pro nás byly zahraniční výlety rutinou, časy se ale trochu změnily a letos jsme v cizině pobyli po dlouhých pěti letech. Díky Martinu Petruželkovi a jeho kontaktům z práce jsme vyrazili do vesničky Meerdorf (video zde) poblíž Braunschweigu.

Jednalo se doslova o bleskový zájezd, nebyl prostor na žádné zdržování. V pátek šest set kilometrů cesty, večer seznámení se s pořadateli, posezení u piva a klobás a ubytování se v tělocvičně. Hlavním bodem našeho výjezdu pak bylo několikeré sobotní vystoupení.

Ač má Meerdorf pár stovek obyvatel, je jeho veřejný život pestrý, fungují tu téměř dvě desítky nejrůznějších spolků. Jeden z nich, MBS (Meerdorfer Bürgersöhne), pořádal první zářijový víkend rodinné odpoledne a také svoji párty k pětadvacátému výročí.

Choceňačka se postarala o hudební doprovod celého dne. O druhé hodině vyrazil průvod z Meerdorfu přes dálnici k lesu, kde byl stan a veškeré zázemí nutné pro slavnost. Po celé odpoledne se tu místní i přespolní bavili u různých soutěží, dobrého jídla a pití. Nutno podotknout, že pořadatelé vybrali výborný termín – slunečné počasí vyšlo možná až moc dobře a všichni zúčastnění se vařili ve vlastním potu.

Naše odpolední hraní se k večeru změnilo ve slavnostnější koncert, stan se začal zaplňovat a z publika se ozývaly stále spokojenější reakce. S přestávkami jsme hráli vlastně celé odpoledne a večer, končili jsme po desáté hodině. K všeobecné radosti jsme zahráli na přání sólovou Glorii, místní postupně ztratili ostych a tancovali, stejně tak se přidali při zpěvu našich oblíbených lidovek (s německými texty).

Večer ještě pokračoval diskotékou, dost bylo jídla i pití a každý se zabavil po svém. Náš meerdorfský výlet se tím začal pomalu chýlit ke konci. V neděli jsme stihli už jen vydatnou snídani a opět nasedli do autobusu směr cesta domů.

Jak už bylo zmíněno výše, jednalo se o bleskurychlou akci. Nutno ale zdůraznit, že můžeme být plně spokojeni - podívali jsme se do nového místa a narazili na ohromně vstřícné a pohostinné lidi. A absolutní spokojenost panovala podle ohlasů organizátorů i na druhé straně, takže není vyloučeno, že tento zájezd nebyl posledním kontaktem Choceňačky a Meerdorfu.

V nejbližší době se na webu objeví fotky jak z koncertu ke dvaceti rokům a křestu cédéčka, tak ze zájezdu do Meerdorfu.

Radim Šantrůček
Vloženo: 1.9.2011

Choceňačka pokřtila cédéčko a vyráží do Německa

Uplynulá sobota byla velmi významným dnem pro naši malou dechovou hudbu. Choceňačka odpoledním koncertem oslavila kulatých dvacet let činnosti a jako svůj dárek k jubileu pokřtila cédéčko, které jednotlivé sekce nahrávaly v květnu a červenci.

Slavnostní koncert proběhl hladce, přestože obloha hrozila vydatným deštěm. Ten nakonec přišel, naštěstí však až poté, co jsme s naší produkcí skončili. Děkujeme všem divákům, kterých se na nádvoří sešlo mnoho. Pro ty, co si ještě neobstarali cédéčko, máme následující informace. Stojí 150 korun a je k zakoupení v Informačním centru města Chocně či prostřednictvím jednotlivých členů kapely.

Nyní se pozornost celé dechovky soustředí na nejbližší tři dny, od pátku do neděle totiž budeme pobývat v Německu, konkrétně v obci Meerdorf poblíž Braunschweigu. Je na co se těšit, protože poslední výjezd za hranice absolvovala Choceňačka před dlouhými pěti roky.

Radim Šantrůček
Vloženo: 27.8.2011

Choceňačka dnes slaví 20 let!

Slavnostní den Choceňačky je tu, právě dnes koncertem na nádvoří zámku oslavíme dvacet let činnosti. Všichni jste srdečně zváni, koncert začíná v patnáct hodin. Zajištěno je občerstvení, proti slunci budou diváky chránit slunečníky.

V prostorách zámku můžete shlédnout malou výstavu, mapující dvacet let, které jsme společně s Choceňačkou prožili. Během sobotního odpoledne rovněž pokřtíme cédéčko, které jsme k výročí nahráli.

Radim Šantrůček
Webmaster ©2012 Chocenacka.cz