Dnes je 13. 7. 2024 Vítejte na oficiálních stránkách dechové hudby Choceňačky! Aktualizováno 4. 7. 2021

Novinky

Nejnovější fotografie

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Vloženo: 11.2.2012

Zveme vás na jubilejní desátý Muzikantský ples

V pořadí desátý Muzikantský ples se koná v sobotu jedenáctého února v choceňském Panském domě. K tanci a poslechu zahrají Choceňačka, Big Band při místní ZUŠ, Kantorský dixieland a Rytmická skupina Vysoké Mýto. O předtančení se tradičně postará soubor Prozatím.

Čtveřice kapel dává tušit, že repertoár bude opravdu pestrý a na své si přijdou milovníci nejrůznějších tanců. Neváhejte a přijďte si užít sobotní večer ve společnosti dobré hudby a tance. Vstupenky jsou v prodeji v Informačním centru, ples začíná ve dvacet hodin.

Radim Šantrůček
Vloženo: 22.12.2011

Choceňačka zakončí rok koledami a Silvestrovskou veselicí

Letošní rok se už nezadržitelně chýlí ke svému konci, což s sebou přináší dvě tradiční hry. V pátek třiadvacátého prosince od sedmnácti hodin zpívá Choceň u vánočního stromu, první várku koled obstará dechový kvintet složený ze členů Choceňačky pod vedením Marka Eliáše.

Velké oblibě se rovněž těší Silvestrovská dopolední veselice, která se (jak název napovídá) koná poslední den v roce a ve které rovněž "má prsty" Choceňačka. O hudbu se bude na náměstí od půl desáté starat právě naše malá dechovka, po pětačtyřiceti minutách nastoupí Kantorský dixieland.

Tímto přeje Choceňačka svým příznivcům krásné prožití vánočních svátků a šťastný nový rok 2012.

Radim Šantrůček
Vloženo: 30.11.2011

Choceňačka zahraje na dvou tanečních odpoledních

Také v prosinci čeká naši malou dechovou hudbu několik vystoupení. O koledách a silvestrovské hře vás ještě budeme informovat, nyní jsou aktuální taneční odpoledne v Chocni a ve Vysokém Mýtě.

Tuto neděli, tedy čtvrtého prosince, Choceňačka zahraje k tanci (a samozřejmě i k poslechu) v choceňské Sokolovně, o týden později ve vysokomýtském M-Klubu. Obě akce budou trvat od půl druhé do půl šesté.

Radim Šantrůček
Vloženo: 16.11.2011

Sedmá "Cecilka" už tuto sobotu

Už šest roků v řadě Choceňačka slavila svatou Cecílii, patronku muzikantů, a letos tak učiní posedmé. V kalendáří najdeme její jméno u data dvaadvacátého listopadu, náš Koncert pro Cecílii se uskuteční už v sobotu, tedy devatenáctého listopadu.

"Cecilka" je pro nás už tradičním vystoupením, jedním z nemnoha podzimních. Jako obvykle zahrajeme v Chocni na Rychtě, i začátek je tradiční - v devatenáct hodin. Těšit se můžete na nově nacvičené skladby, kterým bude patřit první blok. Po přestávce se budou stejně jako v předchozích letech hrát skladby na přání jednotlivých členů kapely.

Radim Šantrůček
Vloženo: 21.10.2011

Choceňačka zahraje u výlovu rybníka na Vrchovině

V sobotu dvaadvacátého října zahraje Choceňačka u výlovu rybníku na Vrchovině (odkaz zde). Výlov začíná v osm hodin ráno, Choceňačka spustí přibližně o půl deváté. Zasvěcení vědí, že rybník na Vrchovině důvěrně známe. Kromě toho, že na výlovu budeme hrát podruhé, tak na tomto místě už proběhlo několik oslav a různých posezení naší dechovky.

Kdo na Vrchovině bude chybět, může si poslechnout Choceňačku alespoň na internetu. Na serveru YouTube je již devět videí z narozeninového koncertu, která tam nahrál jeden z diváků. Jeho web (odkaz zde) se spoustou videí a fotografií jistě stojí za pozornost příznivců dechové hudby. Na ochutnávku nabízíme polku Čas návratů, další skladby najdete v souvisejících videích.

Radim Šantrůček
Vloženo: 30.9.2011

Přijďte na Choceňskou pouť...

Ač to tak na první pohled nemuselo vypadat, tak byla Choceňačka aktivní i o víkendech následujících po zájezdu do německého Meerdorfu. Zahráli jsme na svatbě našeho es klarinetisty Aleše Kajzrlíka a také na zlaté svatbě manželů Matějkových. Vedle toho dechovka poseděla u piva a kýty na rybníku na Vrchovině a ještě jednou oslavila dvacet let činnosti.

Po soukromých akcích nyní přichází na řadu opět jedna veřejná. V sobotu 1. října bude Choceňačka hrát na náměstí na Choceňské posvícenské pouti. Připraven je program na celé odpoledne, naše dechovka vyplní čas mezi jednou a druhou hodinou odpolední (plakát je zde).

Radim Šantrůček
Vloženo: 6.9.2011

Oslavenkyně Choceňačka po pěti letech zahrála v Německu

Malá dechová hudba Choceňačka toho na přelomu srpna a září stihla opravdu hodně. Slavnostní koncert ke dvacátému výročí činnosti, křest prvního cédéčka a také zájezd do Německa.

V minulých letech pro nás byly zahraniční výlety rutinou, časy se ale trochu změnily a letos jsme v cizině pobyli po dlouhých pěti letech. Díky Martinu Petruželkovi a jeho kontaktům z práce jsme vyrazili do vesničky Meerdorf (video zde) poblíž Braunschweigu.

Jednalo se doslova o bleskový zájezd, nebyl prostor na žádné zdržování. V pátek šest set kilometrů cesty, večer seznámení se s pořadateli, posezení u piva a klobás a ubytování se v tělocvičně. Hlavním bodem našeho výjezdu pak bylo několikeré sobotní vystoupení.

Ač má Meerdorf pár stovek obyvatel, je jeho veřejný život pestrý, fungují tu téměř dvě desítky nejrůznějších spolků. Jeden z nich, MBS (Meerdorfer Bürgersöhne), pořádal první zářijový víkend rodinné odpoledne a také svoji párty k pětadvacátému výročí.

Choceňačka se postarala o hudební doprovod celého dne. O druhé hodině vyrazil průvod z Meerdorfu přes dálnici k lesu, kde byl stan a veškeré zázemí nutné pro slavnost. Po celé odpoledne se tu místní i přespolní bavili u různých soutěží, dobrého jídla a pití. Nutno podotknout, že pořadatelé vybrali výborný termín – slunečné počasí vyšlo možná až moc dobře a všichni zúčastnění se vařili ve vlastním potu.

Naše odpolední hraní se k večeru změnilo ve slavnostnější koncert, stan se začal zaplňovat a z publika se ozývaly stále spokojenější reakce. S přestávkami jsme hráli vlastně celé odpoledne a večer, končili jsme po desáté hodině. K všeobecné radosti jsme zahráli na přání sólovou Glorii, místní postupně ztratili ostych a tancovali, stejně tak se přidali při zpěvu našich oblíbených lidovek (s německými texty).

Večer ještě pokračoval diskotékou, dost bylo jídla i pití a každý se zabavil po svém. Náš meerdorfský výlet se tím začal pomalu chýlit ke konci. V neděli jsme stihli už jen vydatnou snídani a opět nasedli do autobusu směr cesta domů.

Jak už bylo zmíněno výše, jednalo se o bleskurychlou akci. Nutno ale zdůraznit, že můžeme být plně spokojeni - podívali jsme se do nového místa a narazili na ohromně vstřícné a pohostinné lidi. A absolutní spokojenost panovala podle ohlasů organizátorů i na druhé straně, takže není vyloučeno, že tento zájezd nebyl posledním kontaktem Choceňačky a Meerdorfu.

V nejbližší době se na webu objeví fotky jak z koncertu ke dvaceti rokům a křestu cédéčka, tak ze zájezdu do Meerdorfu.

Radim Šantrůček
Webmaster ©2012 Chocenacka.cz