Dnes je 22. 5. 2024 Vítejte na oficiálních stránkách dechové hudby Choceňačky! Aktualizováno 4. 7. 2021

Novinky

Nejnovější fotografie

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Vloženo: 28.5.2012

Oucmanice a Pravečkův Lanškroun, to jsou další hry Choceňačky

Nadcházející sobotu a neděli čekají naši malou dechovou hudbu další dvě vystoupení. 2.června budeme hrát v Oucmanicích na výročí 720 let obce. Slavnost začíná o půl druhé průvodem, po jeho skončení začne ve sportovním areálu koncert Choceňačky.

V neděli se Choceňačka představí na festivalu dechových hudeb "Pravečkův Lanškroun", který se koná už popětatřicáté. Program na nádvoří lanškrounského zámku startuje ve třináct hodin právě Choceňačka, po nás se představí dechovky z Hradce Králové, Litomyšle a Kopřivnice.

Radim Šantrůček
Vloženo: 23.5.2012

Choceňačce začíná nabitý letní program

Zatímco v květnu zatím hrála Choceňačka jedinkrát, v každém z následujících týdnů nás téměř bez výjimky čeká nejméně jedno vystoupení. Nabitý program startuje v sobotu šestadvacátého května na Srubech od čtrnácti hodin hrou pro tamní zahrádkáře v "Moštárně".

Radim Šantrůček
Vloženo: 23.4.2012

Už popáté Vás zveme na Dechovku na zámku

Prvního května se na choceňském zámku koná už čtvrtý ročník festivalu dechových hudeb s příznačným názvem "Dechovka na zámku". Začátek je naplánován na čtrnáctou hodinu a představí se celkem tři soubory. Na úvod zahraje mládežnický orchestr ZUŠ, dále předvede své umění vedle domácí Choceňačky také Valanka.

Radim Šantrůček
Vloženo: 22.3.2012

Taneční podvečer s Choceňačkou už v sobotu

Choceňačka se po necelých čtyřech měsících vrací na pódium vysokomýtského M-Klubu, v sobotu 24. března tu bude od sedmnácti hodin hrát na Tanečním podvečeru. Všichni příznivci nejrůznějších tanců jsou srdečně zváni.

Radim Šantrůček
Vloženo: 7.3.2012

Choceňačka popáté zahraje na Vodáckém plesu

K tradičním choceňským akcím patří Vodácký den, jehož vrcholem je večerní Vodácký ples. Ten se letos koná už podvanácté, konkrétně desátého března, a už popáté jej zahájí naše malá dechovká hudba. Na vystoupení Choceňačky se můžete těšit mezi devatenáctou a jednadvacátou hodinou (více informací o Vodáckém dnu zde).

Radim Šantrůček
Vloženo: 16.2.2012

Troje ostatky tradičně s doprovodem Choceňačky

K únoru a březnu neodmyslitelně patří několikeré hraní na ostatcích, a nejinak je tomu letos. Choceňačka postupně zahraje na masopustech v Chocni, Dobříkově a Skořenicích.

První přijde na řadu hraní na domácí půdě v Chocni, konkrétně v sobotu osmnáctého února od devíti hodin. Průvod půjde od Rychty na náměstí, kde bude centrum celého dění. Hned poté se přesuneme do Dobříkova, kde masopust startuje ve třináct hodin. Ve Skořenicích zahrajeme třetího března, začátek je plánován taktéž na třináctou hodinu.

Radim Šantrůček
Vloženo: 11.2.2012

Zveme vás na jubilejní desátý Muzikantský ples

V pořadí desátý Muzikantský ples se koná v sobotu jedenáctého února v choceňském Panském domě. K tanci a poslechu zahrají Choceňačka, Big Band při místní ZUŠ, Kantorský dixieland a Rytmická skupina Vysoké Mýto. O předtančení se tradičně postará soubor Prozatím.

Čtveřice kapel dává tušit, že repertoár bude opravdu pestrý a na své si přijdou milovníci nejrůznějších tanců. Neváhejte a přijďte si užít sobotní večer ve společnosti dobré hudby a tance. Vstupenky jsou v prodeji v Informačním centru, ples začíná ve dvacet hodin.

Radim Šantrůček
Webmaster ©2012 Chocenacka.cz