Dnes je 2. 12. 2023 Vítejte na oficiálních stránkách dechové hudby Choceňačky! Aktualizováno 4. 7. 2021

Novinky

Nejnovější fotografie

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Vloženo: 4.2.2013

Choceňačka opět hraje na třech masopustech

K zimním měsícům neodmyslitelně patří masopusty, v Chocni a okolí se letos stejně jako v posledních letech konají celkem tři, a všechny za doprovodu Choceňačky. Na sobotu devátého února jsou naplánovány hned dva - v devět hodin začíná choceňský masopust, ve třináct hodin ten dobříkovský. O týden později, tedy šestnáctého února, si svou veselici užijí ve Skořenicích, začátek rovněž ve třináct hodin.

Radim Šantrůček
Vloženo: 28.1.2013

Zveme vás na jedenáctý Muzikantský ples

Už jedenáctý Muzikantský ples se koná v sobotu druhého února v choceňském Panském domě. K tanci a poslechu zahrají Choceňačka, Big Band při místní ZUŠ, Kantorský dixieland a Tiger Swing Ústí nad Orlicí. O předtančení se stejně jako v minulých letech postará soubor Prozatím.

Čtveřice kapel dává tušit, že repertoár bude opravdu pestrý a na své si přijdou milovníci nejrůznějších tanců. Neváhejte a přijďte si užít sobotní večer ve společnosti dobré hudby a tance. Vstupenky jsou v prodeji v Informačním centru i na místě, ples začíná ve dvacet hodin.

Plesem Choceňačce začne náročný únorový program, jehož součástí bude jako už tradičně hraní na masopustech v Chocni, Dobříkově a Skořenicích. Na začátku března se pak naše malá dechovka představí v Praze v legendární restauraci Na Vlachovce. O všech akcích ještě budeme zde na webu včas informovat.

Radim Šantrůček
Vloženo: 30.12.2012

Rok 2012 zakončí Silvestrovská veselice

Vánoční svátky jsou za námi, všichni se tak můžeme těšit na příchod nového roku. Ještě než se tak stane, budeme slavit závěr roku 2012. K této příležitosti se na choceňském náměstí koná tradiční Silvestrovská veselice, při níž zahrají Choceňačka a Kantorský dixieland. Začátek je o půl desáté.

Radim Šantrůček
Vloženo: 15.11.2012

Choceňačka zve na osmou "Cecilku"

Už sedm roků v řadě Choceňačka slavila svatou Cecílii, patronku muzikantů, a letos tak učiní poosmé. V kalendáří najdeme její jméno u data dvaadvacátého listopadu, náš Koncert pro Cecílii se uskuteční o dva dny později, tedy v sobotu čtyřiadvacátého listopadu.

"Cecilka" je pro nás už tradičním vystoupením, jedním z nemnoha podzimních. Jako obvykle zahrajeme v Chocni na Rychtě, i začátek je tradiční - v devatenáct hodin. Těšit se můžete na nově nacvičené skladby, kterým bude patřit první blok. Po přestávce se budou stejně jako v předchozích letech hrát skladby na přání jednotlivých členů kapely.

Radim Šantrůček
Vloženo: 19.10.2012

Choceňačka zahraje při výlovu rybníka a na Horkách

Po několika týdnech relativního klidu, kdy se naše malá dechovka věnovala především pátečnímu zkoušení, přicházejí na řadu dvě hraní. Stejně jako loni obohatíme výlov rybníku na Vrchovině, začíná se v sobotu dvacátého října v osm hodin ráno. O týden později bude Choceňačka hrát od 14 hodin v Kosteleckých Horkách, kde slaví opravu zvonu v kapličce.

Radim Šantrůček
Vloženo: 29.8.2012

Choceňačka potřetí vyhrála Dvořisko Cup

Turnaj v malé kopané Dvořisko Cup je poslední roky nedílnou součástí letního programu Choceňačky. Přestože nejde o dechovku, slavíme na Dvořisku úspěchy - letos jsme zvedli pohár nad hlavu už potřetí. A to navzdory špatnému útoku (za celý turnaj jsme vstřelili ze hry jedinou branku). Zato jsme se mohli spolehnout na pevnou obranu a potřebné štěstí v penaltových rozstřelech. Výsledkem bylo finálové utkání proti domácímu Dvořisku, které rozhodl jediným gólem Martin Homolka. Dalšími členy kapely, kteří se představili na trávníku, byli Aleš Kajzrlík, Marek Eliáš a Radim Šantrůček. Touto cestou děkujeme všem dalším spoluhráčům a fanouškům.

Radim Šantrůček
Vloženo: 21.8.2012

Choceňačka zakončí léto tradičními koncerty a festivalem v Jenišovicích

Do konce srpna zbývají necelé dva týdny, během kterých stihne Choceňačka odehrát dva tradiční koncerty. Na náměstích ve Vysokém Mýtě a Chocni hrajeme každoročně, letošní léto nebude výjimkou. Promenádní koncert ve Vysokém Mýtě se koná ve čtvrtek 23. srpna od sedmnácti hodin, což je letošní novinka oproti dřívějším začátkům o půl páté. V pátek jednatřicátého srpna pak od osmnácti hodin zahrajeme na Podvečerním koncertu v Chocni.

V neděli druhého září čeká Choceňačku další vystoupení, které lze označit za tradiční, opět se totiž vypravíme do Jenišovic. Tam se od půl druhé u fotbalového hřiště koná už třináctý ročník přehlídky dechových kapel. Vedle Choceňačky se představí Dechový orchestr ZUŠ J. N. Filcíka z Chrasti, Big Band Chrudim a také mažoretky Sokola Chrudim.

Jenišovice
Radim Šantrůček
Webmaster ©2012 Chocenacka.cz