Dnes je 22. 5. 2024 Vítejte na oficiálních stránkách dechové hudby Choceňačky! Aktualizováno 4. 7. 2021

Novinky

Nejnovější fotografie

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Vloženo: 3.6.2013

Choceňačka se poprvé představí na festivalu ve Valu

Červen bývá každoročně hraními nejnabitějším měsícem, což platí i letos. První vystoupení Choceňačky je naplánováno na osmý červen na nádvoří choceňského zámku, tedy na naši domácí půdu. Hrajeme při příležitosti srazu absolventů, který pořádá Antonín Malý. Součástí jejich programu bude i koncert přístupný pro nejširší veřejnost. Jako první zahraje Kantorský dixieland (v 13:30), přibližně po pětačtyřiceti minutách bude následovat Choceňačka.

O týden později zavítáme do Valu u Dobrušky, kde jsme během dvaadvaceti let fungování ještě nehráli. Koná se zde desátý ročník Valského dechového festivalu, jehož se vedle Choceňačky účastní také Pernštejnka a Valánečka. Festival se uskuteční ve valském přírodním divadle a začíná ve čtrnáct hodin.

VAL-DECH-FEST
Radim Šantrůček
Vloženo: 10.5.2013

Choceňačka hraje na Vraclavi a na Srubech

Už popáté bude Choceňačka hrát na Vraclavi na "Staročeských májích". Ty se konají tuto sobotu, tedy jedenáctého května, od třinácti hodin. Pětadvacátého května od čtrnácti hodin pak Choceňačka zahraje na zahrádkářské výstavě na Srubech.

Radim Šantrůček
Vloženo: 25.4.2013

Prvního května šestá "Dechovka na zámku"

Prvního května se na nádvoří choceňského zámku koná už šestý ročník festivalu dechových hudeb s příznačným názvem "Dechovka na zámku". Začátek je naplánován na čtrnáctou hodinu a představí se celkem tři soubory. Na úvod zahraje mládežnický orchestr ZUŠ, dále předvede své umění vedle domácí Choceňačky také Opočenka.

Radim Šantrůček
Vloženo: 24.2.2013

Choceňačka se představí na legendární Vlachovce

V sobotu druhého března se Choceňačka představí na místě všem fanouškům dechovky dobře známém, v pražské restauraci Na Vlachovce. Ta v posledních měsících ožívá bohatým programem a snaží se navázat na slavná léta, kdy se zde například natáčel televizní pořad "Sejdeme se Na Vlachovce". Legendární restaurace nyní pořádá festival "Na Vlachovce každou sobotu", kde se střídají kapely z celé republiky. Tuto sobotu od osmnácti hodin bude Vlachovka patřit Choceňačce (více informací najdete zde). Pokud máte zájem se na Vlachovku s Choceňačkou vypravit, kontaktuje kapelníka. V autobusu zbývá několik volných míst.

Radim Šantrůček
Vloženo: 4.2.2013

Choceňačka opět hraje na třech masopustech

K zimním měsícům neodmyslitelně patří masopusty, v Chocni a okolí se letos stejně jako v posledních letech konají celkem tři, a všechny za doprovodu Choceňačky. Na sobotu devátého února jsou naplánovány hned dva - v devět hodin začíná choceňský masopust, ve třináct hodin ten dobříkovský. O týden později, tedy šestnáctého února, si svou veselici užijí ve Skořenicích, začátek rovněž ve třináct hodin.

Radim Šantrůček
Vloženo: 28.1.2013

Zveme vás na jedenáctý Muzikantský ples

Už jedenáctý Muzikantský ples se koná v sobotu druhého února v choceňském Panském domě. K tanci a poslechu zahrají Choceňačka, Big Band při místní ZUŠ, Kantorský dixieland a Tiger Swing Ústí nad Orlicí. O předtančení se stejně jako v minulých letech postará soubor Prozatím.

Čtveřice kapel dává tušit, že repertoár bude opravdu pestrý a na své si přijdou milovníci nejrůznějších tanců. Neváhejte a přijďte si užít sobotní večer ve společnosti dobré hudby a tance. Vstupenky jsou v prodeji v Informačním centru i na místě, ples začíná ve dvacet hodin.

Plesem Choceňačce začne náročný únorový program, jehož součástí bude jako už tradičně hraní na masopustech v Chocni, Dobříkově a Skořenicích. Na začátku března se pak naše malá dechovka představí v Praze v legendární restauraci Na Vlachovce. O všech akcích ještě budeme zde na webu včas informovat.

Radim Šantrůček
Vloženo: 30.12.2012

Rok 2012 zakončí Silvestrovská veselice

Vánoční svátky jsou za námi, všichni se tak můžeme těšit na příchod nového roku. Ještě než se tak stane, budeme slavit závěr roku 2012. K této příležitosti se na choceňském náměstí koná tradiční Silvestrovská veselice, při níž zahrají Choceňačka a Kantorský dixieland. Začátek je o půl desáté.

Radim Šantrůček
Webmaster ©2012 Chocenacka.cz