Dnes je 14. 8. 2022 Vítejte na oficiálních stránkách dechové hudby Choceňačky! Aktualizováno 4. 7. 2021

Novinky

Nejnovější fotografie

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Vloženo: 30.12.2012

Rok 2012 zakončí Silvestrovská veselice

Vánoční svátky jsou za námi, všichni se tak můžeme těšit na příchod nového roku. Ještě než se tak stane, budeme slavit závěr roku 2012. K této příležitosti se na choceňském náměstí koná tradiční Silvestrovská veselice, při níž zahrají Choceňačka a Kantorský dixieland. Začátek je o půl desáté.

Radim Šantrůček
Vloženo: 15.11.2012

Choceňačka zve na osmou "Cecilku"

Už sedm roků v řadě Choceňačka slavila svatou Cecílii, patronku muzikantů, a letos tak učiní poosmé. V kalendáří najdeme její jméno u data dvaadvacátého listopadu, náš Koncert pro Cecílii se uskuteční o dva dny později, tedy v sobotu čtyřiadvacátého listopadu.

"Cecilka" je pro nás už tradičním vystoupením, jedním z nemnoha podzimních. Jako obvykle zahrajeme v Chocni na Rychtě, i začátek je tradiční - v devatenáct hodin. Těšit se můžete na nově nacvičené skladby, kterým bude patřit první blok. Po přestávce se budou stejně jako v předchozích letech hrát skladby na přání jednotlivých členů kapely.

Radim Šantrůček
Vloženo: 19.10.2012

Choceňačka zahraje při výlovu rybníka a na Horkách

Po několika týdnech relativního klidu, kdy se naše malá dechovka věnovala především pátečnímu zkoušení, přicházejí na řadu dvě hraní. Stejně jako loni obohatíme výlov rybníku na Vrchovině, začíná se v sobotu dvacátého října v osm hodin ráno. O týden později bude Choceňačka hrát od 14 hodin v Kosteleckých Horkách, kde slaví opravu zvonu v kapličce.

Radim Šantrůček
Vloženo: 29.8.2012

Choceňačka potřetí vyhrála Dvořisko Cup

Turnaj v malé kopané Dvořisko Cup je poslední roky nedílnou součástí letního programu Choceňačky. Přestože nejde o dechovku, slavíme na Dvořisku úspěchy - letos jsme zvedli pohár nad hlavu už potřetí. A to navzdory špatnému útoku (za celý turnaj jsme vstřelili ze hry jedinou branku). Zato jsme se mohli spolehnout na pevnou obranu a potřebné štěstí v penaltových rozstřelech. Výsledkem bylo finálové utkání proti domácímu Dvořisku, které rozhodl jediným gólem Martin Homolka. Dalšími členy kapely, kteří se představili na trávníku, byli Aleš Kajzrlík, Marek Eliáš a Radim Šantrůček. Touto cestou děkujeme všem dalším spoluhráčům a fanouškům.

Radim Šantrůček
Vloženo: 21.8.2012

Choceňačka zakončí léto tradičními koncerty a festivalem v Jenišovicích

Do konce srpna zbývají necelé dva týdny, během kterých stihne Choceňačka odehrát dva tradiční koncerty. Na náměstích ve Vysokém Mýtě a Chocni hrajeme každoročně, letošní léto nebude výjimkou. Promenádní koncert ve Vysokém Mýtě se koná ve čtvrtek 23. srpna od sedmnácti hodin, což je letošní novinka oproti dřívějším začátkům o půl páté. V pátek jednatřicátého srpna pak od osmnácti hodin zahrajeme na Podvečerním koncertu v Chocni.

V neděli druhého září čeká Choceňačku další vystoupení, které lze označit za tradiční, opět se totiž vypravíme do Jenišovic. Tam se od půl druhé u fotbalového hřiště koná už třináctý ročník přehlídky dechových kapel. Vedle Choceňačky se představí Dechový orchestr ZUŠ J. N. Filcíka z Chrasti, Big Band Chrudim a také mažoretky Sokola Chrudim.

Jenišovice
Radim Šantrůček
Vloženo: 11.8.2012

Pivní slavnosti se bez Choceňačky neobejdou

Choceňačce druhou srpnovou sobotou končí letní prázdniny, 11. srpna totiž hrajeme od šestnácti do devatenácti hodin na obecní slavnosti na Hemžích. O týden později se v Chocni v Pelinách konají už patnácté Pivní slavnosti, na kterých ani letos nebude Choceňačka chybět. Na vystoupení naší malé dechovky se můžete těšit od čtvrt na tři.

Pivní slavnosti 12
Radim Šantrůček
Vloženo: 30.6.2012

Choceňačka se poprvé představí na festivalu v Přepychách

Naše malá dechovka si tradičně vybere svoje letní prázdniny, které potrvají až do srpnového hraní na Hemžích, ještě předtím se ale na čtvrteční státní svátek představíme v Přepychách. Tam se koná třetí ročník festivalu dechových hudeb "Přepychy Karla Pšeničného", vedle Choceňačky zahrají také Táboranka a Opočenka.

Přepychy Přepychy
Radim Šantrůček
Webmaster ©2012 Chocenacka.cz