Dnes je 2. 12. 2023 Vítejte na oficiálních stránkách dechové hudby Choceňačky! Aktualizováno 4. 7. 2021

Novinky

Nejnovější fotografie

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Vloženo: 5.8.2013

Choceňačka bude během srpna třikrát v akci

Letní prázdniny naší malé dechové hudbě právě končí, do konce srpna čekají Choceňačku tři hry. V sobotu desátého srpna se jako jako každoročně představíme na Mariánské pouti na Hemžích, v neděli jedenáctého pak zavítáme do Kostelce nad Orlicí. Kulturní dům Rabštejn zde zorganizoval první ročník dechovkového festivalu "Na zahradě", na kterém Choceňačka vystoupí společně s legendárním zpěvákem Josefem Zímou. O dalším víkendu, konkrétně v sobotu 17. srpna, pak Choceňačka zahájí dvanácté Pivní slavnosti v parku Peliny.

Pivní slavnosti 2013
Radim Šantrůček
Vloženo: 3.7.2013

Před prázdninami zahrajeme v Rychnově, Mýtě a Šantánu

Choceňačku čekají poslední hry před zaslouženými letními prázdninami. V sobotu 6. července se představíme v Rychnově nad Kněžnou v areálu tamního pivovaru. V šestnáct hodin začíná poslední koncert letošního Poláčkova léta, který obstará právě naše malá dechovka.

I letos se stejně jako v uplynulých letech konají na náměstí ve Vysokém Mýtě Promenádní koncerty, na Choceňačku se můžete těšit ve čtvrtek 11. července od sedmnácti hodin. Definitivní tečkou za červencovým programem pak bude Léto s vínem v choceňském Caffé Šantán, kde zahrajeme v neděli 21. července od patnácti hodin.

Šantán
Radim Šantrůček
Vloženo: 17.6.2013

Červnový program Choceňačky pokračuje v Suché Lhotě a Brumbárově

I o zbývajících dvou červnových sobotách bude naše malá dechová hudba v permanenci. Dvaadvacátého od patnácti hodin odehraje Choceňačka koncert v Suché Lhotě u Litomyšle, o týden později, tedy v sobotu devětadvacátého června, se jako už tradičně představíme na Letní slavnosti v Brumbárově. Celá akce začíná v třináct hodin, Choceňačka bude mít dva hodinové vstupy od čtrnácti a šestnácti hodin.

Radim Šantrůček
Vloženo: 3.6.2013

Choceňačka se poprvé představí na festivalu ve Valu

Červen bývá každoročně hraními nejnabitějším měsícem, což platí i letos. První vystoupení Choceňačky je naplánováno na osmý červen na nádvoří choceňského zámku, tedy na naši domácí půdu. Hrajeme při příležitosti srazu absolventů, který pořádá Antonín Malý. Součástí jejich programu bude i koncert přístupný pro nejširší veřejnost. Jako první zahraje Kantorský dixieland (v 13:30), přibližně po pětačtyřiceti minutách bude následovat Choceňačka.

O týden později zavítáme do Valu u Dobrušky, kde jsme během dvaadvaceti let fungování ještě nehráli. Koná se zde desátý ročník Valského dechového festivalu, jehož se vedle Choceňačky účastní také Pernštejnka a Valánečka. Festival se uskuteční ve valském přírodním divadle a začíná ve čtrnáct hodin.

VAL-DECH-FEST
Radim Šantrůček
Vloženo: 10.5.2013

Choceňačka hraje na Vraclavi a na Srubech

Už popáté bude Choceňačka hrát na Vraclavi na "Staročeských májích". Ty se konají tuto sobotu, tedy jedenáctého května, od třinácti hodin. Pětadvacátého května od čtrnácti hodin pak Choceňačka zahraje na zahrádkářské výstavě na Srubech.

Radim Šantrůček
Vloženo: 25.4.2013

Prvního května šestá "Dechovka na zámku"

Prvního května se na nádvoří choceňského zámku koná už šestý ročník festivalu dechových hudeb s příznačným názvem "Dechovka na zámku". Začátek je naplánován na čtrnáctou hodinu a představí se celkem tři soubory. Na úvod zahraje mládežnický orchestr ZUŠ, dále předvede své umění vedle domácí Choceňačky také Opočenka.

Radim Šantrůček
Vloženo: 24.2.2013

Choceňačka se představí na legendární Vlachovce

V sobotu druhého března se Choceňačka představí na místě všem fanouškům dechovky dobře známém, v pražské restauraci Na Vlachovce. Ta v posledních měsících ožívá bohatým programem a snaží se navázat na slavná léta, kdy se zde například natáčel televizní pořad "Sejdeme se Na Vlachovce". Legendární restaurace nyní pořádá festival "Na Vlachovce každou sobotu", kde se střídají kapely z celé republiky. Tuto sobotu od osmnácti hodin bude Vlachovka patřit Choceňačce (více informací najdete zde). Pokud máte zájem se na Vlachovku s Choceňačkou vypravit, kontaktuje kapelníka. V autobusu zbývá několik volných míst.

Radim Šantrůček
Webmaster ©2012 Chocenacka.cz