Dnes je 22. 5. 2024 Vítejte na oficiálních stránkách dechové hudby Choceňačky! Aktualizováno 4. 7. 2021

Novinky

Nejnovější fotografie

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Vloženo: 6.8.2014

Promenádní koncert a Dvořisko Cup

Již ve čtvrtek sedmého srpna se po krátké prázdninové přestávce Choceňačka opět představí svým příznivcům, a to ve Vysokém Mýtě, kde od sedmnácti hodin na náměstí Přemysla Otakara II. odehraje svůj promenádní koncert. K srpnu kromě různých koncertů a festivalů neodmyslitelně patří také fotbalový turnaj "Dvořisko Cup" a ani letos zde nebude chybět náš choceňačkový tým. Výkop je tuto sobotu v devět hodin.

Marek Eliáš
Vloženo: 30.6.2014

Červencový program: hasiči v Běstovicích a Kocandafest

Choceňačku čekají v červenci před letní přestávkou ještě dvě hry. V sobotu pátého slaví běstovičtí hasiči 135 let své existence. Vše začíná o půl druhé průvodem od obecního úřadu, následuje program na hřišti. O týden později, tedy v sobotu dvanáctého července, hraje Choceňačka na Kocandafestu v Zálší, a to od patnácti hodin.

Kocandafest 2014
Radim Šantrůček
Vloženo: 26.6.2014

Choceňačka opět hraje na Letní slavnosti v Brumbárově

Poslední červnová sobota už tradičně patří brumbárovské Letní slavnosti, na které ani letos nebude chybět Choceňačka. Pořadatelé opět připravili pestrý program. Těšit se můžete na prezentaci dakarového KM Racing Teamu a na několik hudebních těles. Choceňačka obstará dva odpolední bloky od čtrnácti a šestnácti hodin, přičemž celá akce začíná už ve třináct hodin.

Letní slavnost 2014
Radim Šantrůček
Vloženo: 8.6.2014

Choceň oslaví sto let od významné výstavy

Od osmnáctého do dvaadvacátého června si bude Choceň připomínat sto roků od konání Živnostensko-průmyslové a hospodářské výstavy. V Pelinách je připraven bohatý kulturní program, ve kterém například páteční večer patří jazzu a swingu. V sobotu od čtrnácti hodin pak z náměstí do Pelin vyrazí průvod v čele s Choceňačkou, v němž nebudou chybět zástupci rozličných choceňských spolků. Až do večera bude v Pelinách následovat program s tancem a divadlem.

100letá výstava v Chocni
Radim Šantrůček
Vloženo: 13.4.2014

Na sedmé Dechovce na zámku zahrají Choceňačka a Valánečka

Už sedmý ročník festivalu "Dechovka na zámku" se koná ve čtvrtek prvního května. Ve sváteční den jste všichni srdečně zváni na zámecké nádvoří, kde postupně zahrají Dechový orchestr ZUŠ Choceň, Valánečka (dechovka z Valu u Dobrušky) a na závěr Choceňačka. Festival začíná ve čtrnáct hodin.

Radim Šantrůček
Vloženo: 24.2.2014

V březnu hrajeme na dalších dvou masopustech

Po náročném, ale vydařeném Muzikantském plese čekají Choceňačku dvě březnová vystoupení. Jako každý rok hrajeme na třech masopustech, a protože ten dobříkovský máme za sebou, zbývají hry v Chocni a Skořenicích. Choceňský masopust je na programu prvního března od devíti hodin dopoledne, všechno se bude odehrávat na náměstí a v jeho okolí. O týden později, tedy v sobotu osmého března, se konají Staročeské ostatky ve Skořenicích. Na zabíjačkových dobrotách si můžete pochutnávat už od jedenácti hodin, průvod masek za doprovodu Choceňačky začne ve třináct hodin.

Radim Šantrůček
Vloženo: 8.2.2014

Blíží se masopusty a 12. Muzikantský ples

Během února bude Choceňačka jako obvykle hrát na třech masopustech, a to postupně v Dobříkově, Chocni a Skořenicích. Osmý ročník Dobříkovského masopustu se koná patnáctého února se začátkem ve třináct hodin. Letos se organizátoři nechají inspirovat právě probíhající zimní olympiádou v Soči.

O týden později, tedy v sobotu dvaadvacátého února, vás všechny srdečně zveme na Muzikantský ples, který pořádáme již podvanácté. K tanci a poslechu zahrají Choceňačka, Big Band při místní ZUŠ a Kantorský dixieland, o předtančení se stejně jako v minulých letech postará soubor Prozatím. Vstupenky jsou v prodeji v Informačním centru i na místě, ples začíná ve dvacet hodin.

Radim Šantrůček
Webmaster ©2012 Chocenacka.cz