Dnes je 9. 6. 2023 Vítejte na oficiálních stránkách dechové hudby Choceňačky! Aktualizováno 4. 7. 2021

Novinky

Nejnovější fotografie

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Vloženo: 23.12.2013

S končícím rokem se opět rozloučíme Silvestrovskou veselicí

Vánoční svátky jsou opět zde. Za jejich pomyslný začátek mohou Choceňáci považovat tradiční "Zpívání u vánočního stromu", kterého se účastní i pět členů Choceňačky se svými dechovými nástroji. Zpívá se na náměstí v pondělí třiadvacátého prosince od sedmnácti hodin. Končící rok pak Choceňačka oslaví "Silvestrovskou veselicí", další už tradiční akcí, která se koná taktéž na náměstí. Začátek je naplánován na půl desátou a vedle naší malé dechové hudby se představí i Kantorský dixieland.

Choceňačka tímto přeje všem svým příznivcům veselé Vánoce a šťastný nový rok 2014!

Radim Šantrůček
Vloženo: 18.11.2013

V sobotu oslavíme už podeváté "Cecilku"

S blížícím se koncem listopadu chystá Choceňačka tradiční koncert pro Cecílii, patronku muzikantů. V kalendáři najdeme její svátek dvaadvacátého listopadu, my na počest "Cecilky" zahrajeme o den později, tedy v sobotu 23. listopadu. Koncert se opět koná v prostorách Baráčnické rychty a začíná v devatenáct hodin. Všichni jste srdečně zváni. Těšit se můžete na program o dvou částech. V té první zazní nově nacvičené skladby, v té druhé budeme hrát skladby dle volby jednotlivých členů kapely.

Radim Šantrůček
Vloženo: 12.10.2013

V Zámrsku odhalí pamětní desku slavného rodáka

V říjnu má Choceňačka na programu jediné vystoupení. V sobotu devatenáctého zahrajeme v Zámrsku, kde budou odhalovat pamětní desku svého rodáka generála Ferdinanda Antonína, hraběte z Bubna a Litic. Celý program začíná ve tři čtvrtě na dvě.

Odhalení pamětní desky Zámrsk 2013
Radim Šantrůček
Vloženo: 3.9.2013

Choceňačka zahraje na dni otevřených dveří ZOD

V sobotu čtrnáctého září bude Choceňačka hrát při příležitosti Dne otevřených dveří ZOD Zálší. Program je pestrý, probíhat bude od jedenácti hodin hned na několika místech. Naše malá dechová hudba se představí na fotbalovém hřišti v Tisové od čtrnácti hodin, hrát budeme přibližně do půl šesté.

Den otevřených dveří ZOD Zálší 2013
Radim Šantrůček
Vloženo: 5.8.2013

Choceňačka bude během srpna třikrát v akci

Letní prázdniny naší malé dechové hudbě právě končí, do konce srpna čekají Choceňačku tři hry. V sobotu desátého srpna se jako jako každoročně představíme na Mariánské pouti na Hemžích, v neděli jedenáctého pak zavítáme do Kostelce nad Orlicí. Kulturní dům Rabštejn zde zorganizoval první ročník dechovkového festivalu "Na zahradě", na kterém Choceňačka vystoupí společně s legendárním zpěvákem Josefem Zímou. O dalším víkendu, konkrétně v sobotu 17. srpna, pak Choceňačka zahájí dvanácté Pivní slavnosti v parku Peliny.

Pivní slavnosti 2013
Radim Šantrůček
Vloženo: 3.7.2013

Před prázdninami zahrajeme v Rychnově, Mýtě a Šantánu

Choceňačku čekají poslední hry před zaslouženými letními prázdninami. V sobotu 6. července se představíme v Rychnově nad Kněžnou v areálu tamního pivovaru. V šestnáct hodin začíná poslední koncert letošního Poláčkova léta, který obstará právě naše malá dechovka.

I letos se stejně jako v uplynulých letech konají na náměstí ve Vysokém Mýtě Promenádní koncerty, na Choceňačku se můžete těšit ve čtvrtek 11. července od sedmnácti hodin. Definitivní tečkou za červencovým programem pak bude Léto s vínem v choceňském Caffé Šantán, kde zahrajeme v neděli 21. července od patnácti hodin.

Šantán
Radim Šantrůček
Vloženo: 17.6.2013

Červnový program Choceňačky pokračuje v Suché Lhotě a Brumbárově

I o zbývajících dvou červnových sobotách bude naše malá dechová hudba v permanenci. Dvaadvacátého od patnácti hodin odehraje Choceňačka koncert v Suché Lhotě u Litomyšle, o týden později, tedy v sobotu devětadvacátého června, se jako už tradičně představíme na Letní slavnosti v Brumbárově. Celá akce začíná v třináct hodin, Choceňačka bude mít dva hodinové vstupy od čtrnácti a šestnácti hodin.

Radim Šantrůček
Webmaster ©2012 Chocenacka.cz