Dnes je 13. 7. 2024 Vítejte na oficiálních stránkách dechové hudby Choceňačky! Aktualizováno 4. 7. 2021

Novinky

Nejnovější fotografie

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Vloženo: 6.10.2015

Říjnový program: hasiči a výlov rybníka

Během října má naše malá dechová hudba na programu dvě vystoupení. V sobotu desátého hrajeme v Českých Heřmanicích tamním hasičům, který slaví výročí 130 let od založení sboru. Akce probíhá celé odpoledne, vystoupení Choceňačky začíná ve čtrnáct hodin. O tři týdny později, tedy v sobotu jednatřicátého, už tradičně hudebně doprovodíme výlov rybníka na Vrchovině. Ten začne již v časných ranních hodinách, Choceňačka hraje od půl deváté.

Česneková sobota
Radim Šantrůček
Vloženo: 19.9.2015

Choceňačka hraje v Rosicích

Na konci září, konkrétně v sobotu šestadvacátého, se Choceňačka představí v Rosicích u Chrasti při příležitosti "Statováclavské česnekové soboty". Po celý den je připraven kulturní program, vystoupení Choceňačky začíná ve čtrnáct hodin.

Česneková sobota
Radim Šantrůček
Vloženo: 22.8.2015

Sopotnická dechovka slaví 210 let

Choceňačce skončily letní prázdniny minulou sobotu, kdy hrála na pouti na Hemžích. V sobotu devětadvacátého srpna následuje další hraní, a to při příležitosti 210. výročí založení sopotnické dechovky.

Odpoledne s dechovkou
Radim Šantrůček
Vloženo: 21.7.2015

Ve čtvrtek promenádní koncert ve Vysokém Mýtě

Jako každé léto i během toho letošního se Choceňačka představí ve Vysokém Mýtě na tradičních promenádních koncertech. O předchozích čtvrtkách zatím hrály orchestr ZUŠ Vysoké Mýto a Dolnovanka, třiadvacátého července přichází na řadu Choceňačka. Promenádní koncert začíná v sedmnáct hodin.

Radim Šantrůček
Vloženo: 24.6.2015

Choceňačka se opět představí na Letní slavnosti v Brumbárově

Poslední červnová sobota už tradičně patří brumbárovské Letní slavnosti, na které ani letos nebude chybět Choceňačka. Letošní třináctý ročník začíná kolem čtrnácté hodiny, o půl třetí pak zahajuje své vystoupení Choceňačka.

Brumbárov 2015
Radim Šantrůček
Vloženo: 5.5.2015

V květnu hrajeme v Řestokách, Srubech a na Vraclavi

Prvního května hrála Choceňačka na "Dechovce na zámku" a v pátém měsíci v roce se při různých příležitostech představí ještě třikrát. V sobotu šestnáctého května si premiérově zahrajeme v obci Řestoky, a to na akci "Májový trylek". Začátek je v sedmnáct hodin a střídat se budeme s cimbálovou muzikou Vinár.

Choceňačka bude v permanenci i zbylé dvě květnové soboty, tentokrát při příležitostech tradičních. Každoročně se na Srubech koná zahrádkářská výstava, letos třiadvacátého května, a my zahrajeme od čtrnácti hodin. O týden později přijdou na řadu Staročeské máje na Vraclavi, které probíhají celé odpoledne.

Řestoky 2015 Sruby - Zahrádkáři 2015
Radim Šantrůček
Vloženo: 22.4.2015

Na osmé Dechovce na zámku zahrají Choceňačka a Dolnovanka

Už osmý ročník festivalu "Dechovka na zámku" se koná v pátek prvního května v Chocni. Ve sváteční den jste všichni srdečně zváni na zámecké nádvoří, kde postupně zahrají Dechový orchestr ZUŠ Choceň, Dolnovanka a na závěr Choceňačka. Festival začíná ve čtrnáct hodin.

Dechovka na zámku 2015
Radim Šantrůček
Webmaster ©2012 Chocenacka.cz