Dnes je 13. 6. 2024 Vítejte na oficiálních stránkách dechové hudby Choceňačky! Aktualizováno 4. 7. 2021

Novinky

Nejnovější fotografie

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Vloženo: 17.6.2016

Nejbližší program: sraz rodáků a narozeninový koncert

Poslední červnový víkend bude mít Choceňačka napilno. V sobotu pětadvacátého od čtrnácti hodin hrajeme v Českých Heřmanicích na srazu tamních rodáků, který se koná při příležitosti oslav výročí 790 let od první písemné zmínky o obci a udělení statusu městys.

A oslavy čekají i naši malou dechovou hudbu, Choceňačka letos hraje již pětadvacátým rokem. Výroční koncert se koná v neděli šestadvacátého od čtrnácti hodin na zámeckém nádvoří. Před Choceňačkou zahraje také mládežnický orchestr místní ZUŠ.

Radim Šantrůček
Vloženo: 6.6.2016

Skořenští hasiči slaví 130 let

V červnu čeká Choceňačku jako obvykle vícero her, tou první bude v sobotu jedenáctého výročí 130 let od založení sboru dobrovolných hasičů v nedalekých Skořenicích. Oslavy začínají v deset hodin a potrvají až do noci, Choceňačka zahraje v dopolední části.

Radim Šantrůček
Vloženo: 26.4.2016

Na deváté Dechovce na zámku zahrají Choceňačka a Leškovanka

Už devátý ročník festivalu "Dechovka na zámku" se koná v neděli prvního května v Chocni. Ve sváteční den jste všichni srdečně zváni na zámecké nádvoří, kde postupně zahrají Dechový orchestr ZUŠ Choceň, Leškovanka (v Chocni premiérově vystupující dechovka z Vysočiny) a na závěr Choceňačka. Festival začíná ve čtrnáct hodin.

Dechovka na zámku 2016
Radim Šantrůček
Vloženo: 12.3.2016

Zveme vás na 14. Muzikantský ples

V sobotu devatenáctého března vás všechny srdečně zveme na Muzikantský ples, který pořádáme již počtrnácté. K tanci a poslechu zahrají Choceňačka, Big Band při místní ZUŠ a Kantorský dixieland, o předtančení se stejně jako v minulých letech postará soubor Prozatím. Vstupenky jsou v prodeji v Informačním centru i na místě, ples začíná ve dvacet hodin.

Radim Šantrůček
Vloženo: 23.1.2016

Začínají masopusty, tentokrát čtyři

K zimním měsícům neodmyslitelně patří několikeré hraní na masopustech v Chocni i v okolí a letošní rok nebude výjimkou - místo tří míst dokonce zahrajeme na čtyřech. Novou štací je masopust v Českých Heřmanicích, který se koná v sobotu třicátého ledna od devíti hodin.

O týden později, taktéž v sobotu od devíti hodin ráno, odehrajeme masopust v Chocni, po němž se přesuneme do Dobříkova, kde je začátek naplánován na třináctou hodinu. Masopustní "čtyřboj" dokončí v sobotu třináctého února od třinácti hodin Staročeské ostatky ve Skořenicích.

Radim Šantrůček
Vloženo: 24.12.2015

Přejeme veselé Vánoce a zveme na Silvestrovskou veselici

Malá dechová hudba Choceňačka přeje všem svým příznivcům krásné Vánoce. Hodně zdraví a štěstí do nového roku 2016 vám popřejeme na tradiční Silvestrovské veselici, která začíná v půl desáté na choceňském náměstí. Hrají Choceňačka a Kantorský dixieland.

Radim Šantrůček
Vloženo: 8.11.2015

Pojedenácté slavíme "Cecilku"

S blížícím se koncem listopadu chystá Choceňačka tradiční Koncert pro Cecílii, patronku muzikantů. V kalendáři najdeme její svátek dvaadvacátého listopadu, což je letos neděle. My na počest "Cecilky" hrajeme vždy v sobotu, takže tradiční vystoupení se tentokrát uskuteční jednadvacátého listopadu.

Koncert se opět koná v prostorách Baráčnické rychty a začíná v devatenáct hodin. Všichni jste srdečně zváni. Těšit se můžete na program o dvou částech. V té první zazní nově nacvičené skladby, v té druhé budeme hrát skladby dle volby jednotlivých členů kapely.

Radim Šantrůček