Dnes je 28. 2. 2024 Vítejte na oficiálních stránkách dechové hudby Choceňačky! Aktualizováno 4. 7. 2021

Novinky

Nejnovější fotografie

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Vloženo: 12.3.2016

Zveme vás na 14. Muzikantský ples

V sobotu devatenáctého března vás všechny srdečně zveme na Muzikantský ples, který pořádáme již počtrnácté. K tanci a poslechu zahrají Choceňačka, Big Band při místní ZUŠ a Kantorský dixieland, o předtančení se stejně jako v minulých letech postará soubor Prozatím. Vstupenky jsou v prodeji v Informačním centru i na místě, ples začíná ve dvacet hodin.

Radim Šantrůček
Vloženo: 23.1.2016

Začínají masopusty, tentokrát čtyři

K zimním měsícům neodmyslitelně patří několikeré hraní na masopustech v Chocni i v okolí a letošní rok nebude výjimkou - místo tří míst dokonce zahrajeme na čtyřech. Novou štací je masopust v Českých Heřmanicích, který se koná v sobotu třicátého ledna od devíti hodin.

O týden později, taktéž v sobotu od devíti hodin ráno, odehrajeme masopust v Chocni, po němž se přesuneme do Dobříkova, kde je začátek naplánován na třináctou hodinu. Masopustní "čtyřboj" dokončí v sobotu třináctého února od třinácti hodin Staročeské ostatky ve Skořenicích.

Radim Šantrůček
Vloženo: 24.12.2015

Přejeme veselé Vánoce a zveme na Silvestrovskou veselici

Malá dechová hudba Choceňačka přeje všem svým příznivcům krásné Vánoce. Hodně zdraví a štěstí do nového roku 2016 vám popřejeme na tradiční Silvestrovské veselici, která začíná v půl desáté na choceňském náměstí. Hrají Choceňačka a Kantorský dixieland.

Radim Šantrůček
Vloženo: 8.11.2015

Pojedenácté slavíme "Cecilku"

S blížícím se koncem listopadu chystá Choceňačka tradiční Koncert pro Cecílii, patronku muzikantů. V kalendáři najdeme její svátek dvaadvacátého listopadu, což je letos neděle. My na počest "Cecilky" hrajeme vždy v sobotu, takže tradiční vystoupení se tentokrát uskuteční jednadvacátého listopadu.

Koncert se opět koná v prostorách Baráčnické rychty a začíná v devatenáct hodin. Všichni jste srdečně zváni. Těšit se můžete na program o dvou částech. V té první zazní nově nacvičené skladby, v té druhé budeme hrát skladby dle volby jednotlivých členů kapely.

Radim Šantrůček
Vloženo: 6.10.2015

Říjnový program: hasiči a výlov rybníka

Během října má naše malá dechová hudba na programu dvě vystoupení. V sobotu desátého hrajeme v Českých Heřmanicích tamním hasičům, který slaví výročí 130 let od založení sboru. Akce probíhá celé odpoledne, vystoupení Choceňačky začíná ve čtrnáct hodin. O tři týdny později, tedy v sobotu jednatřicátého, už tradičně hudebně doprovodíme výlov rybníka na Vrchovině. Ten začne již v časných ranních hodinách, Choceňačka hraje od půl deváté.

Česneková sobota
Radim Šantrůček
Vloženo: 19.9.2015

Choceňačka hraje v Rosicích

Na konci září, konkrétně v sobotu šestadvacátého, se Choceňačka představí v Rosicích u Chrasti při příležitosti "Statováclavské česnekové soboty". Po celý den je připraven kulturní program, vystoupení Choceňačky začíná ve čtrnáct hodin.

Česneková sobota
Radim Šantrůček
Vloženo: 22.8.2015

Sopotnická dechovka slaví 210 let

Choceňačce skončily letní prázdniny minulou sobotu, kdy hrála na pouti na Hemžích. V sobotu devětadvacátého srpna následuje další hraní, a to při příležitosti 210. výročí založení sopotnické dechovky.

Odpoledne s dechovkou
Radim Šantrůček
Webmaster ©2012 Chocenacka.cz