Dnes je 20. 7. 2024 Vítejte na oficiálních stránkách dechové hudby Choceňačky! Aktualizováno 4. 7. 2021

Novinky

Nejnovější fotografie

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Vloženo: 10.6.2024

V Němčí se sjedou rodáci

Před létem má Choceňačka na programu jedno vystoupení, a to v Němčí, kde mají v sobotu patnáctého června sraz tamní rodáci. Hrát začneme půl hodiny před polednem.

Radim Šantrůček
Vloženo: 21.4.2024

Na prvního máje opět Dechovka na zámku

Už sedmnáctý ročník "Dechovky na zámku" se koná ve středu prvního května. Ve sváteční den jste všichni srdečně zváni na nádvoří choceňského zámku, kde postupně zahrají Dechový orchestr ZUŠ Choceň, Choceňačka a jako letošní host Dechový orchestr Kulturního domu města Holic. Začátek akce je v obvyklých čtrnáct hodin.

Radim Šantrůček
Vloženo: 2.3.2024

Masopustní sezonu uzavírají Skořenice

Masopustní sezona Choceňačky obvykle čítá čtyři akce - a stejně je tomu i letos. V sobotu devátého března hrajeme od třinácti hodin na masopustu ve Skořenicích poté, co tři předchozí máme zdárně za sebou. Znovu se pak Choceňačka představí až v květnu na Dechovce na zámku. Přesnější info zde v předstihu dodáme.

Radim Šantrůček
Vloženo: 25.2.2024

Zveme vás na 19. Muzikantský ples

V sobotu druhého března vás všechny srdečně zveme na Muzikantský ples, který pořádáme již podevatenácté. K tanci a poslechu budou od dvaceti hodin hrát Choceňačka, Big Band při místní ZUŠ a Kantorský dixieland, o předtančení se postará taneční obor ZUŠ. Vstupenky jsou v prodeji v Informačním centru.

Radim Šantrůček
Vloženo: 21.1.2024

S masopusty začínáme v Heřmanicích

Se začátkem nového roku se přiblížila doba masopustních průvodů. Jako obvykle už na konci ledna pořádají svůj masopust v Českých Heřmanicích - konkrétně v sobotu sedmadvacátého o půl desáté dopoledne. O dva týdny později, desátého února, stíháme dva masopusty v jeden den. Dopoledne v Chocni (začátek v 9:00) a od třinácti hodin v Dobříkově. Čtvrtý masopust přijde na řadu až v březnu ve Skořenicích.

Radim Šantrůček
Vloženo: 11.11.2023

Posedmnácté slavíme Cecilku

V sobotu pětadvacátého listopadu oslavíme patronku muzikantů svatou Cecílii, a to už posedmnácté. Tradičně hrajeme na choceňské Rychtě se začátkem v devatenáct hodin. Těšit se můžete na skladby podle přání jednotlivých členů Choceňačky.

Radim Šantrůček
Vloženo: 12.8.2023

Dvě tradiční vystoupení a festival v Košťálově

Jako každý rok končí Choceňačce letní prázdniny hraním na Hemžích. Tamní pouť se koná v sobotu 19. srpna, Choceňačka bude hrát od patnácti hodin. Podobně tradiční jsou i čtvrteční Promenádní koncerty na náměstí ve Vysokém Mýtě, Choceňačka vystoupí poslední srpnový den v sedmnáct hodin. Naopak zcela premiérové pro nás bude hraní na 21. Přehlídce dechových orchestrů v Košťálově. Pořádá ji kapela Táboranka, kterou jste mohli vidět a slyšet na letošní Dechovce na zámku. Kromě nás a domácích vystoupí ještě Kyzivátova kapela. To vše v sobotu druhého září od od čtrnácti hodin.

Radim Šantrůček
Webmaster ©2012 Chocenacka.cz