Dnes je 23. 4. 2021 Vítejte na oficiálních stránkách dechové hudby Choceňačky! Aktualizováno 11. 9. 2012

Novinky

Nejnovější fotografie

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Vloženo: 2.7.2009

Nejbližší program: Tři hry ve třech dnech

Školákům právě začalo dvouměsíční volno, Choceňačka ale má na začátku letních prázdnin úplně jiný program. Od čtvrtka se nezastavíme, odehrajeme celkem tři hry ve třech dnech. Začneme ve Vysokém Mýtě a po Chocni skončíme v sobotu v Běstovicích.

Jak už se stalo tradicí, několik letních čtvrtků hrává Choceňačka na náměstí ve Vysokém Mýtě. Letos jsou domluvena dvě vystoupení, to první už ve čtvrtek druhého července od půl páté. Podruhé pojedeme do Mýta za čtrnáct dnů.

Naše malá dechovka hraje i tento pátek, kdy se koná letos už druhý Podvečerní koncert (od 18 hodin) na náměstí v Chocni. Při prvním minulý týden to vypadalo na průtrž mračen, takže jsme ani nepostavili aparaturu, tudíž hráli bez zpěvu. Věříme, že počasí bude tentokrát příjemnější a budeme se moci předvést v plné parádě.

Sérii tří her ve třech dnech pak zakončíme v sobotu v nedalekých Běstovicích hrou na hasičských a obecních slavnostech. Celý program začíná ve třináct hodin na fotbalovém hřišti. Poté si dá Choceňačka dvoutýdenní pauzu a představí se až výše zmíněného šestnáctého července ve Vysokém Mýtě při tradičním koncertě na náměstí.

Radim Šantrůček
Vloženo: 10.6.2009

Choceňačka se chystá na festival do Přelouče

První červnovou akcí bude pro malou dechovou hudbu Choceňačku tuto sobotu pátý ročník festivalu Polanského Přelouč. Jedná se o týden trvající kulturní festival, který právě v sobotu vyvrcholí přehlídkou osmi dechových orchestrů z celé České republiky.

Program začíná už o půl desáté průvodem všech orchestrů za účasti mažoretek, následuje v deset hodin na náměstí monstrkoncetr. Poté se na stejném místě představí jednotlivé dechovky, na svoje vystoupení se chystá i Choceňačka, připraveno máme osm skladeb.

Přeloučský festival není soutěžní, přesto se jedná o prestižní přehlídku dechových hudeb. Na konfrontaci s dalšími kapelami ze zbytku republiky se samozřejmě těšíme a chceme se předvést v co nejlepším světle.

Po Přelouči si téměř dva týdny odpočineme. Až v závěru měsíce budeme dvakrát vystupovat. Šestadvacátého června se koná první ze série tradičních pátečních Podvečerních koncertů na náměstí v Chocni. V sobotu dopoledne pak budeme hrát na mažoretkovém festivalu v Litomyšli.

Radim Šantrůček
Vloženo: 22.5.2009

Další dvě hry: Kácení májí a zahrádkáři

Choceňačka zahájila květen festivalem „Dechovka na zámku“, kde se představil také mládežnický orchestr choceňské ZUŠ a soubor KD Holice. Počasí nám přálo, celé odpoledne pálilo slunce, což udělalo radost všem účastníkům i zcela zaplněnému nádvoří zámku.

A my si přejeme, aby bylo hezky i tuto sobotu. Choceňačka totiž hraje na Vraclavi na Kácení májí, kde je dobré počasí potřeba. Kácení májí je s různými obměnami zvyk rozšířený po celých Čechách. Na Vraclavi chodí chlapci po domech svobodných dívek, před nimiž stojí májky. Ty pak musejí skácet.

Do toho se tancuje, zpívá a tak dále a tak dále. Potřetí v řadě bude při vraclavské veselici hrát Choceňačka. Čeká nás odpoledne plné zábavy, hudby, jídla a pití. Jak vyplývá z výše napsaného, budeme se celou dobu pohybovat na venku. Proto si velmi přejeme, ať v sobotu nezmokneme.

V květnu pak naše dechovka stihne ještě jednu hru, a sice v sobotu třicátého srubským zahrádkářům. Další vystoupení a koncerty jsou na programu v červnu. Kdo nechce čekat tak dlouho, může už tento víkend zavítat do Vysokého Mýta na další ročník tradičního soutěžního Čermákova festivalu. Na jeho nedechovkový úvod zahrají v pátek vpodvečer big bandy z Chocně a Vysokého Mýta.

Radim Šantrůček
Vloženo: 27.4.2009

Choceňský zámek ovládne dechovka

Prvního května je státní svátek, ptáte se, jak naložit s volným pátkem? Na nádvoří choceňského zámku se uskuteční malý dechovkový festival „Dechovka na zámku“.

K poslechu budou hrát Mládežnický dechový orchestr ZUŠ Choceň, Dechový orchestr KD Holice a samozřejmě nebude chybět Choceňačka. Akce začíná ve čtrnáct hodin. Občerstvení je zajištěno a objednáno je slunečné počasí!

Choceňačka se svým posluchačům představí poprvé od Vodáckého plesu, který se znovu velmi vydařil. V březnu i dubnu jsme nacvičovali nové skladby, abychom je na prvního máje premiérově předvedli.

Pátečním festivalem začne naší dechovce květnový program, který dále čítá dvě hry. Poslední dva víkendy budeme hrát na Kácení májí na Vraclavi a srubským zahrádkářům. Přesná data najdete v sekci „Program“, jistě se o příštích hrách zmíníme i v „Aktualitách“.

Teď je ale aktuální páteční festival, na který srdečně zveme všechny příznivce dobré hudby!

Radim Šantrůček
Vloženo: 6.3.2009

Masopust byl v televizi, podívejte se! Na řadě je Vodácký ples

Choceňačka má úspěšně za sebou čtyři náročné únorové akce. Podstatnou měrou jsme se zasloužili o zdárný průběh sedmého Muzikantského plesu, poté hráli na trojích ostatcích. Choceň, Pardubice a Skořenice jsme zvládli během jednoho týdne.

Velká očekávání jsme měli hlavně před třetím masopustem v pořadí a Skořenice opět nezklamaly. Na začátku hrozil déšť, počasí se ale naštěstí umoudřilo, a tak nic nestálo v cestě skvělé zábavě. Choceňačka s přehledem vydržela až do konce, přestože přijela v oslabené sestavě a vůbec se nešetřila. V našich řadách se zrodila nová bubenická hvězda – Láďa Švec úspěšně složil vstupní zkoušku a stojíme o další nejen uměleckou spolupráci s ním :-).

Ve Skořenicích nechyběly televizní kamery. Pokud jste v sobotu zapomněli nebo nemohli být u celé akce, což je velká škoda, máte nyní možnost alespoň zpětně nasát atmosféru příjemného sobotního odpoledne. Reportáž z masopustu se v pondělí objevila ve zpravodajství regionální televize RTA.

Zdroj: RTA.cz

Nyní už se zcela soustředíme na čtrnáctého března, kdy se koná Vodácký ples. Ten je součástí už devátého Vodáckého dne, velmi populární choceňské akce. A večerní ples je neodmyslitelným zlatým hřebem celé soboty.

Loni Choceňačka hrála vodákům poprvé a uspěla na celé čáře. Během dvou hodin jsme si získali osazenstvo zcela na svou stranu, logicky proto budeme na plese znovu. Fakt, že na plese nesmíme chybět, podtrhla anketa na webových stránkách Vodáckého dne, která probíhala během loňského roku. Návštěvníci znovu chtěli jako kapelu nás, až na druhém místě skončily Tři sestry.

Plesu proto nyní podřizujeme naše zkoušky a pečlivě trénujeme, abychom byli v nejlepší formě. Na Vodácký ples fanoušky netřeba nějak výrazněji zvát. Choceňáci ho moc dobře znají a také ho v hojné míře navštěvují. My už se letošního ročníku nemůžeme dočkat a těšíme se na vás všechny!

Radim Šantrůček
Vloženo: 5.2.2009

Choceňačce začíná nabitý únor – ples a trojí masopust

Zatímco leden byl pro naši dechovku doslova odpočinkový, v únoru se hned několikrát předvedeme v plné parádě. Čekají nás troje! ostatky a také hraní v Chocni na Muzikantském plesu, který spolupořádáme.

Právě ples únorový program zahájí. Na začátku tomu zřejmě zdaleka každý nevěřil, ale z Muzikantského plesu se stala tradice, letos se koná už jeho sedmý ročník. A opět u toho nebude chybět Choceňačka. Spolu s námi vystoupí v Sokolovně Big Band choceňské ZUŠky, Kantorský Dixieland a Swing klub, předtančení obstará opět soubor Prozatím.

Muzikantský ples začíná opět v sobotu od dvaceti hodin, tentokrát vyšlo datum na svatého Valentýna. K této příležitosti jsme také nacvičili známou skladbu stejného názvu, zazní hned v prvním vstupu Choceňačky, který bude od devíti hodin. Poté si dáme „oraz“, užijeme si plesu a po půlnoci celou akci druhým vstupem zakončíme.

Ples bude opět pro všechny velice náročný, zpevněné nátisky se ale budou velmi hodit do dalších únorových her. Hned další sobotu nebudeme chybět u choceňských ostatků (21.2.), další týden pak hrajeme na podobné akci ve Skořenicích (28.2.). Hlavně skořenický masopust je pro všechny velice atraktivní záležitostí, „trachtací“ žije celá vesnice a nikdy není nouze o zábavu.

Letos čeká Choceňačku jedna novinka – mezi masopusty v Chocni a Skořenicích přibyl třetí v Pardubicích. Uskuteční se v úterý a nikdopořádně neví, co od něj očekávat. Nicméně bude to nová zkušenost a my se nebráníme ničemu :-).

Jak je napsáno výše, naše dechovka se v únoru svým příznivcům představí hned čtyřikrát. Neváhejte proto a premiérové hry Choceňačky v roce 2009 si nenechte ujít. Lístky na ples jsou k dostání v choceňském Informačním centru. Těšíme se na Vás.

Radim Šantrůček
Vloženo: 26.12.2008

Choceňačka hraje i na Silvestra

Poslední den v roce bývá ve znamení bouřlivých oslav a vítání roku nového. Na choceňském náměstí je na Silvestra tradičně kulturní program, letos hraje Choceňačka a Kantorský dixieland. Všechno vypukne o půl desáté. Zveme všechny na příjemné dopolední zastavení se. Na náměstí nebude chybět občerstvení v podobě svařáku či čaje a k tomu hudební produkce dvou místních těles.

Přijďte se rozloučit s rokem 2008. Do toho nového přeje Choceňačka všem svým posluchačům a příznivcům jen to nejlepší, zachovejte nám přízeň!

Radim Šantrůček
Webmaster ©2012 Chocenacka.cz