Dnes je 23. 4. 2021 Vítejte na oficiálních stránkách dechové hudby Choceňačky! Aktualizováno 11. 9. 2012

Novinky

Nejnovější fotografie

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Vloženo: 23.4.2012

Už popáté Vás zveme na Dechovku na zámku

Prvního května se na choceňském zámku koná už čtvrtý ročník festivalu dechových hudeb s příznačným názvem "Dechovka na zámku". Začátek je naplánován na čtrnáctou hodinu a představí se celkem tři soubory. Na úvod zahraje mládežnický orchestr ZUŠ, dále předvede své umění vedle domácí Choceňačky také Valanka.

Radim Šantrůček
Vloženo: 22.3.2012

Taneční podvečer s Choceňačkou už v sobotu

Choceňačka se po necelých čtyřech měsících vrací na pódium vysokomýtského M-Klubu, v sobotu 24. března tu bude od sedmnácti hodin hrát na Tanečním podvečeru. Všichni příznivci nejrůznějších tanců jsou srdečně zváni.

Radim Šantrůček
Vloženo: 7.3.2012

Choceňačka popáté zahraje na Vodáckém plesu

K tradičním choceňským akcím patří Vodácký den, jehož vrcholem je večerní Vodácký ples. Ten se letos koná už podvanácté, konkrétně desátého března, a už popáté jej zahájí naše malá dechovká hudba. Na vystoupení Choceňačky se můžete těšit mezi devatenáctou a jednadvacátou hodinou (více informací o Vodáckém dnu zde).

Radim Šantrůček
Vloženo: 16.2.2012

Troje ostatky tradičně s doprovodem Choceňačky

K únoru a březnu neodmyslitelně patří několikeré hraní na ostatcích, a nejinak je tomu letos. Choceňačka postupně zahraje na masopustech v Chocni, Dobříkově a Skořenicích.

První přijde na řadu hraní na domácí půdě v Chocni, konkrétně v sobotu osmnáctého února od devíti hodin. Průvod půjde od Rychty na náměstí, kde bude centrum celého dění. Hned poté se přesuneme do Dobříkova, kde masopust startuje ve třináct hodin. Ve Skořenicích zahrajeme třetího března, začátek je plánován taktéž na třináctou hodinu.

Radim Šantrůček
Vloženo: 11.2.2012

Zveme vás na jubilejní desátý Muzikantský ples

V pořadí desátý Muzikantský ples se koná v sobotu jedenáctého února v choceňském Panském domě. K tanci a poslechu zahrají Choceňačka, Big Band při místní ZUŠ, Kantorský dixieland a Rytmická skupina Vysoké Mýto. O předtančení se tradičně postará soubor Prozatím.

Čtveřice kapel dává tušit, že repertoár bude opravdu pestrý a na své si přijdou milovníci nejrůznějších tanců. Neváhejte a přijďte si užít sobotní večer ve společnosti dobré hudby a tance. Vstupenky jsou v prodeji v Informačním centru, ples začíná ve dvacet hodin.

Radim Šantrůček
Vloženo: 22.12.2011

Choceňačka zakončí rok koledami a Silvestrovskou veselicí

Letošní rok se už nezadržitelně chýlí ke svému konci, což s sebou přináší dvě tradiční hry. V pátek třiadvacátého prosince od sedmnácti hodin zpívá Choceň u vánočního stromu, první várku koled obstará dechový kvintet složený ze členů Choceňačky pod vedením Marka Eliáše.

Velké oblibě se rovněž těší Silvestrovská dopolední veselice, která se (jak název napovídá) koná poslední den v roce a ve které rovněž "má prsty" Choceňačka. O hudbu se bude na náměstí od půl desáté starat právě naše malá dechovka, po pětačtyřiceti minutách nastoupí Kantorský dixieland.

Tímto přeje Choceňačka svým příznivcům krásné prožití vánočních svátků a šťastný nový rok 2012.

Radim Šantrůček
Vloženo: 30.11.2011

Choceňačka zahraje na dvou tanečních odpoledních

Také v prosinci čeká naši malou dechovou hudbu několik vystoupení. O koledách a silvestrovské hře vás ještě budeme informovat, nyní jsou aktuální taneční odpoledne v Chocni a ve Vysokém Mýtě.

Tuto neděli, tedy čtvrtého prosince, Choceňačka zahraje k tanci (a samozřejmě i k poslechu) v choceňské Sokolovně, o týden později ve vysokomýtském M-Klubu. Obě akce budou trvat od půl druhé do půl šesté.

Radim Šantrůček
Webmaster ©2012 Chocenacka.cz