Dnes je 23. 4. 2021 Vítejte na oficiálních stránkách dechové hudby Choceňačky! Aktualizováno 11. 9. 2012

Novinky

Nejnovější fotografie

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Vloženo: 29.8.2012

Choceňačka potřetí vyhrála Dvořisko Cup

Turnaj v malé kopané Dvořisko Cup je poslední roky nedílnou součástí letního programu Choceňačky. Přestože nejde o dechovku, slavíme na Dvořisku úspěchy - letos jsme zvedli pohár nad hlavu už potřetí. A to navzdory špatnému útoku (za celý turnaj jsme vstřelili ze hry jedinou branku). Zato jsme se mohli spolehnout na pevnou obranu a potřebné štěstí v penaltových rozstřelech. Výsledkem bylo finálové utkání proti domácímu Dvořisku, které rozhodl jediným gólem Martin Homolka. Dalšími členy kapely, kteří se představili na trávníku, byli Aleš Kajzrlík, Marek Eliáš a Radim Šantrůček. Touto cestou děkujeme všem dalším spoluhráčům a fanouškům.

Radim Šantrůček
Vloženo: 21.8.2012

Choceňačka zakončí léto tradičními koncerty a festivalem v Jenišovicích

Do konce srpna zbývají necelé dva týdny, během kterých stihne Choceňačka odehrát dva tradiční koncerty. Na náměstích ve Vysokém Mýtě a Chocni hrajeme každoročně, letošní léto nebude výjimkou. Promenádní koncert ve Vysokém Mýtě se koná ve čtvrtek 23. srpna od sedmnácti hodin, což je letošní novinka oproti dřívějším začátkům o půl páté. V pátek jednatřicátého srpna pak od osmnácti hodin zahrajeme na Podvečerním koncertu v Chocni.

V neděli druhého září čeká Choceňačku další vystoupení, které lze označit za tradiční, opět se totiž vypravíme do Jenišovic. Tam se od půl druhé u fotbalového hřiště koná už třináctý ročník přehlídky dechových kapel. Vedle Choceňačky se představí Dechový orchestr ZUŠ J. N. Filcíka z Chrasti, Big Band Chrudim a také mažoretky Sokola Chrudim.

Jenišovice
Radim Šantrůček
Vloženo: 11.8.2012

Pivní slavnosti se bez Choceňačky neobejdou

Choceňačce druhou srpnovou sobotou končí letní prázdniny, 11. srpna totiž hrajeme od šestnácti do devatenácti hodin na obecní slavnosti na Hemžích. O týden později se v Chocni v Pelinách konají už patnácté Pivní slavnosti, na kterých ani letos nebude Choceňačka chybět. Na vystoupení naší malé dechovky se můžete těšit od čtvrt na tři.

Pivní slavnosti 12
Radim Šantrůček
Vloženo: 30.6.2012

Choceňačka se poprvé představí na festivalu v Přepychách

Naše malá dechovka si tradičně vybere svoje letní prázdniny, které potrvají až do srpnového hraní na Hemžích, ještě předtím se ale na čtvrteční státní svátek představíme v Přepychách. Tam se koná třetí ročník festivalu dechových hudeb "Přepychy Karla Pšeničného", vedle Choceňačky zahrají také Táboranka a Opočenka.

Přepychy Přepychy
Radim Šantrůček
Vloženo: 15.6.2012

Po volném víkendu následují tři sobotní vystoupení

Do konce června zbývají tři víkendy, které přinesou tři sobotní vystoupení naší malé dechové hudby. Tuto sobotu, tedy šestnáctého června, hraje Choceňačka ve Vrbici na tamním setkání obcí se stejným názvem. Celý program startuje ve čtrnáct hodin, Choceňačka bude hrát od půl osmé večer.

O týden později následuje hra ve Džbánově, kde mají hned dvojí důvod k oslavě - obec slaví 720 let a hasiči 130 let od založení. Vše začíná v třináct hodin na hřišti, Choceňačka vystoupí od šestnácti hodin. Červnový program uzavřeme třicátého na Letní slavnosti v Brumbárově, kde ani letos nebudeme chybět. Hrajeme od čtrnácti hodin.

Radim Šantrůček
Vloženo: 28.5.2012

Oucmanice a Pravečkův Lanškroun, to jsou další hry Choceňačky

Nadcházející sobotu a neděli čekají naši malou dechovou hudbu další dvě vystoupení. 2.června budeme hrát v Oucmanicích na výročí 720 let obce. Slavnost začíná o půl druhé průvodem, po jeho skončení začne ve sportovním areálu koncert Choceňačky.

V neděli se Choceňačka představí na festivalu dechových hudeb "Pravečkův Lanškroun", který se koná už popětatřicáté. Program na nádvoří lanškrounského zámku startuje ve třináct hodin právě Choceňačka, po nás se představí dechovky z Hradce Králové, Litomyšle a Kopřivnice.

Radim Šantrůček
Vloženo: 23.5.2012

Choceňačce začíná nabitý letní program

Zatímco v květnu zatím hrála Choceňačka jedinkrát, v každém z následujících týdnů nás téměř bez výjimky čeká nejméně jedno vystoupení. Nabitý program startuje v sobotu šestadvacátého května na Srubech od čtrnácti hodin hrou pro tamní zahrádkáře v "Moštárně".

Radim Šantrůček
Webmaster ©2012 Chocenacka.cz