Dnes je 23. 4. 2021 Vítejte na oficiálních stránkách dechové hudby Choceňačky! Aktualizováno 11. 9. 2012

Novinky

Nejnovější fotografie

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Vloženo: 25.4.2013

Prvního května šestá "Dechovka na zámku"

Prvního května se na nádvoří choceňského zámku koná už šestý ročník festivalu dechových hudeb s příznačným názvem "Dechovka na zámku". Začátek je naplánován na čtrnáctou hodinu a představí se celkem tři soubory. Na úvod zahraje mládežnický orchestr ZUŠ, dále předvede své umění vedle domácí Choceňačky také Opočenka.

Radim Šantrůček
Vloženo: 24.2.2013

Choceňačka se představí na legendární Vlachovce

V sobotu druhého března se Choceňačka představí na místě všem fanouškům dechovky dobře známém, v pražské restauraci Na Vlachovce. Ta v posledních měsících ožívá bohatým programem a snaží se navázat na slavná léta, kdy se zde například natáčel televizní pořad "Sejdeme se Na Vlachovce". Legendární restaurace nyní pořádá festival "Na Vlachovce každou sobotu", kde se střídají kapely z celé republiky. Tuto sobotu od osmnácti hodin bude Vlachovka patřit Choceňačce (více informací najdete zde). Pokud máte zájem se na Vlachovku s Choceňačkou vypravit, kontaktuje kapelníka. V autobusu zbývá několik volných míst.

Radim Šantrůček
Vloženo: 4.2.2013

Choceňačka opět hraje na třech masopustech

K zimním měsícům neodmyslitelně patří masopusty, v Chocni a okolí se letos stejně jako v posledních letech konají celkem tři, a všechny za doprovodu Choceňačky. Na sobotu devátého února jsou naplánovány hned dva - v devět hodin začíná choceňský masopust, ve třináct hodin ten dobříkovský. O týden později, tedy šestnáctého února, si svou veselici užijí ve Skořenicích, začátek rovněž ve třináct hodin.

Radim Šantrůček
Vloženo: 28.1.2013

Zveme vás na jedenáctý Muzikantský ples

Už jedenáctý Muzikantský ples se koná v sobotu druhého února v choceňském Panském domě. K tanci a poslechu zahrají Choceňačka, Big Band při místní ZUŠ, Kantorský dixieland a Tiger Swing Ústí nad Orlicí. O předtančení se stejně jako v minulých letech postará soubor Prozatím.

Čtveřice kapel dává tušit, že repertoár bude opravdu pestrý a na své si přijdou milovníci nejrůznějších tanců. Neváhejte a přijďte si užít sobotní večer ve společnosti dobré hudby a tance. Vstupenky jsou v prodeji v Informačním centru i na místě, ples začíná ve dvacet hodin.

Plesem Choceňačce začne náročný únorový program, jehož součástí bude jako už tradičně hraní na masopustech v Chocni, Dobříkově a Skořenicích. Na začátku března se pak naše malá dechovka představí v Praze v legendární restauraci Na Vlachovce. O všech akcích ještě budeme zde na webu včas informovat.

Radim Šantrůček
Vloženo: 30.12.2012

Rok 2012 zakončí Silvestrovská veselice

Vánoční svátky jsou za námi, všichni se tak můžeme těšit na příchod nového roku. Ještě než se tak stane, budeme slavit závěr roku 2012. K této příležitosti se na choceňském náměstí koná tradiční Silvestrovská veselice, při níž zahrají Choceňačka a Kantorský dixieland. Začátek je o půl desáté.

Radim Šantrůček
Vloženo: 15.11.2012

Choceňačka zve na osmou "Cecilku"

Už sedm roků v řadě Choceňačka slavila svatou Cecílii, patronku muzikantů, a letos tak učiní poosmé. V kalendáří najdeme její jméno u data dvaadvacátého listopadu, náš Koncert pro Cecílii se uskuteční o dva dny později, tedy v sobotu čtyřiadvacátého listopadu.

"Cecilka" je pro nás už tradičním vystoupením, jedním z nemnoha podzimních. Jako obvykle zahrajeme v Chocni na Rychtě, i začátek je tradiční - v devatenáct hodin. Těšit se můžete na nově nacvičené skladby, kterým bude patřit první blok. Po přestávce se budou stejně jako v předchozích letech hrát skladby na přání jednotlivých členů kapely.

Radim Šantrůček
Vloženo: 19.10.2012

Choceňačka zahraje při výlovu rybníka a na Horkách

Po několika týdnech relativního klidu, kdy se naše malá dechovka věnovala především pátečnímu zkoušení, přicházejí na řadu dvě hraní. Stejně jako loni obohatíme výlov rybníku na Vrchovině, začíná se v sobotu dvacátého října v osm hodin ráno. O týden později bude Choceňačka hrát od 14 hodin v Kosteleckých Horkách, kde slaví opravu zvonu v kapličce.

Radim Šantrůček
Webmaster ©2012 Chocenacka.cz