Dnes je 23. 4. 2021 Vítejte na oficiálních stránkách dechové hudby Choceňačky! Aktualizováno 11. 9. 2012

Novinky

Nejnovější fotografie

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Vloženo: 26.6.2014

Choceňačka opět hraje na Letní slavnosti v Brumbárově

Poslední červnová sobota už tradičně patří brumbárovské Letní slavnosti, na které ani letos nebude chybět Choceňačka. Pořadatelé opět připravili pestrý program. Těšit se můžete na prezentaci dakarového KM Racing Teamu a na několik hudebních těles. Choceňačka obstará dva odpolední bloky od čtrnácti a šestnácti hodin, přičemž celá akce začíná už ve třináct hodin.

Letní slavnost 2014
Radim Šantrůček
Vloženo: 8.6.2014

Choceň oslaví sto let od významné výstavy

Od osmnáctého do dvaadvacátého června si bude Choceň připomínat sto roků od konání Živnostensko-průmyslové a hospodářské výstavy. V Pelinách je připraven bohatý kulturní program, ve kterém například páteční večer patří jazzu a swingu. V sobotu od čtrnácti hodin pak z náměstí do Pelin vyrazí průvod v čele s Choceňačkou, v němž nebudou chybět zástupci rozličných choceňských spolků. Až do večera bude v Pelinách následovat program s tancem a divadlem.

100letá výstava v Chocni
Radim Šantrůček
Vloženo: 13.4.2014

Na sedmé Dechovce na zámku zahrají Choceňačka a Valánečka

Už sedmý ročník festivalu "Dechovka na zámku" se koná ve čtvrtek prvního května. Ve sváteční den jste všichni srdečně zváni na zámecké nádvoří, kde postupně zahrají Dechový orchestr ZUŠ Choceň, Valánečka (dechovka z Valu u Dobrušky) a na závěr Choceňačka. Festival začíná ve čtrnáct hodin.

Radim Šantrůček
Vloženo: 24.2.2014

V březnu hrajeme na dalších dvou masopustech

Po náročném, ale vydařeném Muzikantském plese čekají Choceňačku dvě březnová vystoupení. Jako každý rok hrajeme na třech masopustech, a protože ten dobříkovský máme za sebou, zbývají hry v Chocni a Skořenicích. Choceňský masopust je na programu prvního března od devíti hodin dopoledne, všechno se bude odehrávat na náměstí a v jeho okolí. O týden později, tedy v sobotu osmého března, se konají Staročeské ostatky ve Skořenicích. Na zabíjačkových dobrotách si můžete pochutnávat už od jedenácti hodin, průvod masek za doprovodu Choceňačky začne ve třináct hodin.

Radim Šantrůček
Vloženo: 8.2.2014

Blíží se masopusty a 12. Muzikantský ples

Během února bude Choceňačka jako obvykle hrát na třech masopustech, a to postupně v Dobříkově, Chocni a Skořenicích. Osmý ročník Dobříkovského masopustu se koná patnáctého února se začátkem ve třináct hodin. Letos se organizátoři nechají inspirovat právě probíhající zimní olympiádou v Soči.

O týden později, tedy v sobotu dvaadvacátého února, vás všechny srdečně zveme na Muzikantský ples, který pořádáme již podvanácté. K tanci a poslechu zahrají Choceňačka, Big Band při místní ZUŠ a Kantorský dixieland, o předtančení se stejně jako v minulých letech postará soubor Prozatím. Vstupenky jsou v prodeji v Informačním centru i na místě, ples začíná ve dvacet hodin.

Radim Šantrůček
Vloženo: 23.12.2013

S končícím rokem se opět rozloučíme Silvestrovskou veselicí

Vánoční svátky jsou opět zde. Za jejich pomyslný začátek mohou Choceňáci považovat tradiční "Zpívání u vánočního stromu", kterého se účastní i pět členů Choceňačky se svými dechovými nástroji. Zpívá se na náměstí v pondělí třiadvacátého prosince od sedmnácti hodin. Končící rok pak Choceňačka oslaví "Silvestrovskou veselicí", další už tradiční akcí, která se koná taktéž na náměstí. Začátek je naplánován na půl desátou a vedle naší malé dechové hudby se představí i Kantorský dixieland.

Choceňačka tímto přeje všem svým příznivcům veselé Vánoce a šťastný nový rok 2014!

Radim Šantrůček
Vloženo: 18.11.2013

V sobotu oslavíme už podeváté "Cecilku"

S blížícím se koncem listopadu chystá Choceňačka tradiční koncert pro Cecílii, patronku muzikantů. V kalendáři najdeme její svátek dvaadvacátého listopadu, my na počest "Cecilky" zahrajeme o den později, tedy v sobotu 23. listopadu. Koncert se opět koná v prostorách Baráčnické rychty a začíná v devatenáct hodin. Všichni jste srdečně zváni. Těšit se můžete na program o dvou částech. V té první zazní nově nacvičené skladby, v té druhé budeme hrát skladby dle volby jednotlivých členů kapely.

Radim Šantrůček
Webmaster ©2012 Chocenacka.cz